Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

POK na allegro


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystał ktoś z was, moi mili, z Programu Ochrony Kupujących na allegro? Bo w miarę załapałem o co się tam rozchodzi, ale czekać kilka miesięcy żeby dostać kilkadziesiąt PLNów?? To też chciałem się dowiedzieć, czy warto z tego korzystać, czy warto próbować, czy można na tym zyskać i czy długo to trwa?

Ah, tyle pytań, ale wiecie... rozwiązły już nieco jestem :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem ze jak się jest oszukanym to idzie odzyskać kasę, allegro wypłaca ale trzeba czekać bo pierwszemu lepszemu nie rozdają, muszą sprawę złożyć do policji na osobę która oszukała.

Czy warto, zależy od kwoty, specjalnie tam nie ma nic do robienia a więcej do czekania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z was, moi mili, z Programu Ochrony Kupujących na allegro? Bo w miarę załapałem o co się tam rozchodzi, ale czekać kilka miesięcy żeby dostać kilkadziesiąt PLNów?? To też chciałem się dowiedzieć, czy warto z tego korzystać, czy warto próbować, czy można na tym zyskać i czy długo to trwa?

Ah, tyle pytań, ale wiecie... rozwiązły już nieco jestem :D

Mogę Ci trochę informacji na ten temat udzielić, bo sam przez to w marcu przechodziłem. Szczerze polecam POK, bo od momentu wypełnienia formularza na stronie, poprzez wszystkie procedury itd. minęło 14 dni, gdy miałem gotówkę na koncie.

Tyle, że wcześniej czekałem dość długo na list od prokuratury, bo się goniły Komendy od jednej miejscowości do drugiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli formalnie najdłużej trwa sprawa z policją? jak już tam zgłoszę i mi wszystko załatwią to z allegro powinno pójść bezproblemowo?

I jak to wygląda na policji? Idę do nich, zgłaszam im, oni sobie to tam mielą i przysyłają list z informacją, że wszczęli śledztwo, a wtedy ja sobie spokojnie zgłaszam do allegro wszystko i resztę oni załatwiają bez względu na to jak przebiega śledztwo?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli formalnie najdłużej trwa sprawa z policją? jak już tam zgłoszę i mi wszystko załatwią to z allegro powinno pójść bezproblemowo?

I jak to wygląda na policji? Idę do nich, zgłaszam im, oni sobie to tam mielą i przysyłają list z informacją, że wszczęli śledztwo, a wtedy ja sobie spokojnie zgłaszam do allegro wszystko i resztę oni załatwiają bez względu na to jak przebiega śledztwo?

Powiem tak - jeżeli dostaniesz list informujący o wszczęciu śledztwa/dochodzenia i spełniasz wszystkie warunki zawarte w regulaminie POK to śledztwo powinno Cię najmniej obchodzić. Jeżeli nie spełniasz warunków POK, to odrzucą Twoje zgłoszenie i wtedy możesz zainteresować się wspomnianym śledztwem, by dochodzić odszkodowania na drodze sądowej. Chociaż wątpliwe jest, że w tej sytuacji odzyskałbyś cokolwiek.

PS- Daj link do aukcji, gdzie Cię oszukali :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mamie zamawiałem mulinę, czyli koszt rzędu 60-70zł wliczając przesyłkę, nie mniej jednak z*ebałem sprawę, bo mogłem się lepiej przyjrzeć komentarzom. Oj tam, raz w życiu trzeba coś spalić żeby się nauczyć :D

Poczytam jeszcze dokładnie co tam trzeba i chyba zgłoszę się na policję. W końcu nic mnie to nie kosztuje, a za jakiś czas pieniądze wpłyną na konto ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

DawPi wróci, to Ci powie, co sądzi o mamach, kumplach etc :P

Właśnie. :szczerbaty: Dajesz godzik, przyznaj się, że szydełkujesz w chwilach wolnych od pracy. ;)

A poważniej to zawsze warto spróbować tego puk puku, co Ci szkodzi - kiedyś, jak ktoś padł ofiarą oszustwa to tylko policja mogła coś zdziałać, a tutaj wiadomo, że jest różnie. A teraz - samo alledrogo oddaje.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będziemy tu rozmawiać o moich upodobaniach w kwestii robótek ręcznych bo źle na tym wyjdę :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.