Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak skompresować logo .png ?


suchywolk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję metody, aby skompresować głównie logo oraz background na forum (skin standardowy IPB).

W programie graficznym te grafiki są skompresowane już na maxa. na pewno poprawiło by się, gdybym wrzucił .jpg, ponieważ aktualnie jest .png, ale nie ma takiej możliwości, ze względu na wygląd.

Widziałem kiedyś, gdy mój znajomy po przez program prawdopodobnie jakiś lub komendy, na FTP kompresował obrazki o 50% (waga mniejsza) i nie traciły na jakości. Nie mam już kontaktu z tą osobą, więc nie podpytam, ale może ktoś z Was zna sprawdzone metody kompresowania na FTP, bo programem z poziomu Windows'a już się nie da bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:

"Invision Power Board -> Invision Power Board 3.x -> Ogólny support IPB"

do:

"Ogólne -> Web & Hosting & Grafika"

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, można oczywiście zmniejszyć rozmiarowo plik .png, ale na to samo wyjdzie jak zrobisz z niego .jpg. Bo skoro zmniejszysz .png to musi iść kosztem jakości.

Chyba, że chodzi Ci o to, że nie masz tam tła, wtedy .png oczywiście musi zostać i pomyślimy, sądzę, że będzie to proste.

PS. program IrfanView (chyba tak się zwał) kompresował dobrze pliki .jpg, nie wiem jak to wygląda w .png.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z Was zna sprawdzone metody kompresowania na FTP

To fizyczne raczej niewykonalne, FTP to protokół przesyłania plików więc nic się na nim nie da skompresować :D

Co do reszty

Istnieją programy na wolnych licencjach takie jak PNGcrush, optipng i advpng (w pakiecie Advancecomp) oraz freeware'owy PNGOUT, które potrafią optymalizować pliki PNG – sprawdzają ogromną ilość kombinacji filtrów PNG i parametrów kompresora gzip, dając w rezultacie pliki dużo mniejsze niż zapisywane popularnymi programami graficznymi. Tak zoptymalizowane pliki PNG są prawie zawsze mniejsze od plików GIF

Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amfidiusz - jak nie chcę pokazać ? Z tego co wiem to ekipa tego forum, ma możliwość wglądu forum, które mam wpisane w profilu (może ta grupa jednak nie ma). W takim razie podaję logo tutaj : http://motocykle-lodz.pl/public/style_images/master/logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.