Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: IPB czy warto?


toxicmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Wiem, że powinienem poczytać trochę to forum, ale stwierdziłem, że pójdę na łatwiznę oszczędzając czas:)

Jestem aktualnie posiadaczem licencji VBulletin, posiadam siec serwerów do cs`a (więc średnia wieku rzadko przekracza 19 lat), a co za tym idzie ludzi nie ogarniają co gdzie i jak ustawić jak przestawić i jak napisac:/

ipb jest chyba łatwiejsze do ogarnięcia przez userów niż vb, mam racje?

czy da się przenieść bez błędów bazę danych z vb na ipb?

czy jest dużo modyfikacji/ styli?

czy jest prosty generator stylu jak w vb?

czy kupując wersje np 3.2.3 jak wyjdzie 3.2.5 to będę musiał płacić za upgread czy nie? I czy będę musiał reinstalować forum czy po prostu się zupgraduje?

Dziękuje z góry za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipb jest chyba łatwiejsze do ogarnięcia przez userów niż vb, mam racje?

Masz racje.

czy da się przenieść bez błędów bazę danych z vb na ipb?

Da sie.

czy jest dużo modyfikacji/ styli?

Bardzo dużo, nie tylko płatnych - darmowych też jest dużo!

czy jest prosty generator stylu jak w vb?

Jest cos takiego w acp.

czy kupując wersje np 3.2.3 jak wyjdzie 3.2.5 to będę musiał płacić za upgread czy nie? I czy będę musiał reinstalować forum czy po prostu się zupgraduje?

Jeśli 3.2.5 wyjdzie w ciągu 6 miesięcy od wykupienia licencji to tak, później aby upgrade'ować musisz przedłużyć licke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum! :)

1. Jak dla mnie i IPB, i vB są łatwe w obsłudze dla użytkowników.

2. Można przenieść wszystko zgodnie z tymi tabelkami: http://www.invisionpower.com/suite/convert.php

3. http://community.invisionpower.com/files/

4. W IPB masz bardzo łatwy w obsłudze edytor wizualny

5. Aby zaktualizować forum nie musisz go reinstalować. Po zakupie licencji dostajesz 6 miesięcy dostępu do aktualizacji i pomocy technicznej. Przedłużenie kosztuje 25$ za 6 miesięcy.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt przedłużenia licencji?

średnio jakie ceny modyfikacji?

możesz podać stronki z free modyfikacjami?

co do bazy jest to porąbane jak z przemo na vb? bo tam to 2 dni siedziałem bo działów nie rozpoznawalo:/

uprzedziles moje pytania:P

dla mnie vb również jest proste, ale "dzieci" maja problemy np z zobaczeniem za co maja warna/ ostrzeżenie czy napisania pw albo zrobienia sygny:/

Edytowane przez toxicmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przedłużenia licencji wynosi 25$. Duże aplikacje kosztują w granicach 30$, mniejsze w okolicach 10$. Jakub podał wyżej stronę z płatnymi i darmowymi modyfikacjami - nie ma większego zbioru, nie ma w zasadzie jakiegokolwiek innego zbioru, na który warto byłoby spojrzeć. IPB nie można kupić na miesiąc - kupujesz dożywotnią licencję. Chyba, że szukasz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie IPSlink.pl doczytalem sie :

Rodzaje licencji IP.Board

Do wyboru są dwa rodzaje licencji ( info: nie ma już licencji tzw. "dożywotniej" ):

to forum po 6 miesiącach się wyłącza czy po prostu wygasa support ? i czy nic na forum sie nie zmieni?

Amfideusz pytanko do Ciebie:)

Oferujesz widzę prace nad ipb za niewielkie pieniądze, czy robisz też zlecenia? np wykupie skrypt bede potrzebował go zabezpieczyć, poprawic/ sprawdzić czy dobrze skonfigurowałem itp. można się zgłaszać do Ciebie na pw w ten sprawie? oczywiście odpłatnie... czytałem że udostępniasz tam skrypt serwer itp.. ale wole mieć swoje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum po 6 miesiącach się wyłącza czy po prostu wygasa support ? i czy nic na forum sie nie zmieni?

na forum nic się nie zmieni, po prostu stracisz support, mozliwosc korzystania z IPS Marketplace i nie będziesz mógł pobierać aktualizacji. Poza tym wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wygaśnie licencja to z IPS Marketplace nic nie pobierzesz, nawet darmowych aplikacji.

Aczkolwiek nie uważam, aby 25$ było wygórowaną kwotą jak na pół roku. Ale to już zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie masz bardzo dobry support, możliwość pobierania modyfikacji i aktualizacji. Moim zdaniem warto. Na pewno nie przesiadłbym się na nic innego korzystając obecnie z IPB :D

IPB przede wszystkim jest przyjazne użytkownikowi, od strony admina też wszystko jest umiejscowione "intuicyjnie" więc raczej nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem czegokolwiek. Dodatkowo wyszukiwarka w ACP ułatwia znacząco sprawę.

Edytowane przez hiroshima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.