Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: [PROBLEM]Świecenia działów IPB


Elvie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad 5 dni borykam się z problemem świecenia działów IPB.

Główny problem w tym, że jak miałem starszą wersję, aniżeli 3.2 działało to bez jakiegokolwiek problemu

(w ACP owszem, klikając na edycję działu był widoczny problem - edycja w ogóle była nieczytelna, ale poza tym nie było błędów ogólnych w dziale po wejściu w niego).

Na czym polega problem ?

Otóż zrobiłem skrypt, na świecenie działu IPB.

Owszem, w miejscu, gdzie należy wpisać nazwę działu wpisuję skrypt, w opisie to samo i dział świeci, jednak po wejściu w niego na forum jest on kompletnie rozsypany, ukazują się błędy, które znacznie utrudniają pracę, estetykę całego działu. W ACP pojawia się taki problem, że kompletnie wszystko jest pokolorowane, porozmieszczane inaczej, ma wielkie wymiary, trudno jest w edycji danego działu cokolwiek znaleźć.

Skrypt ten wygląda tak:

<span style='text-shadow: 1px 1px 10px aqua; font-weight: bold; color: aqua; background: url("http://mkzscc.com/bling5.gif") repeat scroll 0% 0% transparent;'><font color=red>Zgłoszenia</font>

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Być może należy poprawić skrypt, cokolwiek ... Zależy mi bardzo na tym, aby to działało.

Liczę na pomocne odpowiedzi ! Bardzo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<span style='text-shadow: 1px 1px 10px aqua; font-weight: bold; color: aqua; background: url("http://mkzscc.com/bling5.gif") repeat scroll 0% 0% transparent;'><font color=red>Zgłoszenia</font>

To nie skrypt a kod html/css.

Lepiej wyjdziesz na globalnej edycji stylów(jeżeli chodzi o "świecenie" danego elemenu) lub chociaż na użyciu klasy span'a zamiast wpisywaniem tej masy kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To może:

<span style="text-shadow: 1px 1px 10px aqua; font-weight: bold; color: red; background: url('http://mkzscc.com/bling5.gif') repeat scroll 0% 0% transparent;">Zgłoszenia</span>

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi właśnie próbowałem też tak.

Teraz jest taki problem w tym Twoim skrypcie, że to w ogóle nie świeci + po wejściu w dział nadal pobugowane jest.

Jedyne co się poprawiło to to, że w ACP nie jest to porozwalane.

Prosiłbym o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ton ponaglający? Wykrzyknikiem prosisz? No ładnie....

Do css'u dodaj np:

.swietlik {
text-shadow: 1px 1px 10px aqua;
background: url('http://mkzscc.com/bling5.gif') repeat scroll 0% 0% transparent;
color: red;
}

A w nazwie np:

<span class='swietlik'>Zgłoszenia</span>

Chociaż i tak wg. mnie nie jest najlepszym pomysłem dodawanie html'u do nazw kategorii czy forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu muszę mieć to ...

Bardzo prosiłbym Was o pomoc, żeby bez żadnych błędów to ładnie działało ...

Aczkolwiek macsch15 pomysł jest już dobry i wskazówka dobra, bo ACP nie jest zbugowane już, dział świeci, jedynie problem jest w tym, że po wejściu w dział jest tam świecące na górze poza działem też.

Problem jest też w tym, że świeci samo tło, a nie nazwa.

Edytowane przez Elvie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wykaż się trochę inicjatywą, bo na razie to w każdym poście prosisz lub błagasz o pomoc, a nie tędy droga.. Już padło tyle propozycji - sprawdziłeś każdą, pomyślałeś przy każdej?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jeszcze jak poszerzyć liczbę znaków możliwą do wpisania nazwy działu ?

Bo problem mam teraz z tym, że po prostu wklejając to to max 5 literek jest. A potrzeba znacznie więcej - tak z 15

Edytowane przez Elvie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaoszczędzić miejsca.

Look & Feel -> Wybierz aktualny styl -> Zakładka CSS -> ipb_styles.css

Na samym dole tego pliku dodaj:

.swiecacy{
text-shadow: 1px 1px 10px aqua;
font-weight: bold; 
color: red; 
background: url(http://mkzscc.com/bling5.gif);
}

I teraz w nazwie forum wklejasz

<span class="swiecacy">TESTNEW</span>

F5 na forum.

Nich Ciebie nie zmyli to że w ACP nie będzie świecące, ten plik CSS odpowiada tylko za forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.