Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Forum po imporcie starej bazy danych nie działa (wysypuje się).


Gość Maxx73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To chyba mój pierwszy post na Waszym forum, z którego dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy za które chciałbym serdecznie podziękować.

Piszę tego posta nie bez powodu, a powód jest taki jak topic. Sypło mi się forum 3.1.4 do którego wgrywałem masę różnych (często pewnie niepotrzebnych) skryptów i dodatków. Więc zostałem zmuszony do przywrócenia "czystej wersji". Forum zainstalowałem, wszystko ładnie działa, korzystając z poradnika DawPi http://forum.invisio...na-inny-serwer/ próbowałem importować starą bazę danych (wraz z posypaniem się forum postanowiłem przenieść je na inny hosting). I wszystko NIBY dobrze, jednak po imporcie bazy belka po prawej (wyświetlająca ostatnio dodane tematy, ranking ludzi online itp) po prostu zniknęła, jest dla niej miejsce i ta "strzałka" która normalnie ją wysuwa i chowa jednak jest tylko puste miejsce. Ponad to "rozjechało się" kilka innych miejsc np:

header:

beztytuu2er.png

stopka:

beztytuuohj.png

I jeszcze kilka innych ...

Jak pewnie widzicie jestem nowy, jeśli potrzeba jakichś konkretnych informacji to bardzo proszę tutaj napisać postaram się dostarczyć wszystkie niezbędne informację aby była możliwa diagnoza i (mam nadzieję) naprawa mojego problemu.

Pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuję i przepraszam jeśli już był kiedyś podobny temat (którego przyznam się tylko pobieżnie szukałem) i zawracam Wam głowę.

Dodam jeszcze że jak pewnie widzicie, userów oraz posty importowało prawidłowo (tak to malutkie forum), jeśli problem jest jakiś większy może ktoś pomógłby mi importować samych userów oraz posty bo to jest dla mnie najważniejsze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ! W języku angielskim nie widzę żadnych błędów (poza pozostałościami z innych hooków z którymi chyba jakoś sobie poradzę)...

W każdym razie próbuję z tym spolszczeniem (muszę niestety jeszcze raz wszystko przeinstalować bo znów coś zepsułem) ale na razie dziękuję bo to chyba to (a ja siedziałem nad tym 5 godzin...)

Dzięki, za***iste forum :D

Jednak mam jeszcze jeden problem - belki po prawej dalej nie ma. To może być wina pozostałości z tamtych hooków ? Może jak zainstaluje i skonfiguruje je od nowa to belka wróci do normy ? (dodałem tam między innymi top online, top użytkowników, top spend time).

Wystarczyło przekopiować hooki ze starego forum, niektóre działały od razu a inne trzeba przeinstalować.

Dzieki !

Edytowane przez Maxx73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jeszcze kilka problemów mianowicie:

Po zalogowaniu do ACP nie pokazują się tabelki jaki admin jest online, ostatnie logowanie do ACP, notes adminów itp, poza tym wyskakuje błąd:

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/forumnan/public_html/upload/uploads/profile/) is not within the allowed path(s): (/home/user75480/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/applications/core/extensions/dashboardNotifications.php on line 154

oraz

Twój katalog na zdjęcia jest niezapisywalny

Proszę sprawdzić uprawnienia do katalogu zdjęć '/home/forum/public_html/upload/uploads/profile/' i upewnić się, że posiada prawa do zapisu.

A nawet nie mam takiego katalogu - podejrzewam że został on przeniesiony z starego forum do którego ścieżka nieco się zmieniła...

Do tego jeśli chcę wgrać awatar lub zdjęcie wypluwa:

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/forumnan/public_html/upload/uploads/profile) is not within the allowed path(s): (/home/user75480/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php on line 734

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/forumnan/public_html/upload/uploads/profile) is not within the allowed path(s): (/home/user75480/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php on line 1286

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php:734) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 109

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php:734) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 120

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php:734) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 129

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php:734) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 130

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/member/memberFunctions.php:734) in/home/user75480/domains/forum.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 134

oraz

Wgrywanie nie powiodło się - pojawił się problem z przeniesieniem awataru do folderu uploads. Proszę sprawdzić uprawnienia jakie są ustawione na folder.

Pewnie to nie jedyne rzeczy które zostały ze starej lokalizacji forum i mogą być problemy nie tylko z uploadem zdjęć... Pomógłby to ktoś ogarnąć ?

Edytowane przez Maxx73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dokładnie. Skoro korzystałeś z mojego poradnika - jest tam m.in. to, o czym wspomina wyżej Pavulon.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.