Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

PHPBB3 3.0.8 -> IPBOARD 3.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj zakupiłem licencje ipboarda i od razu przystąpiłem do pracy nad przeniesieniem.

Wykonałem większość punktów w temacie z konwersją, jednak zaczęły się schodki.

Przy 5 punktach mam konwersje z błędami.

Konwertowałem kiedyś forum z przemka na phpbb3 , a później używałem tego nieszczęsnego dodatku do phpbb3 [który pozwala na ratowanie forum w ciężkich sytuacjach - po użyciu jego zaczęły mi ginąć konta i to całkiem często :D]

Przy punkcie :

Warning Logs mam [There appears to be an error with the database.]

Attachments : invalid_mime_type [sporo błędów]

Friendship : No member ID found [To akurat mało ważne bo na phpbb3 nikt prawie nie bawił się w przyjaciół]

Personal Converstaion : I to jest najdziwniejsze! Strona się zwiesza i nic nie mogę zrobić, muszę przeładować i wyskakuje Konwersja z Błędami!

Dodatkowo kontu założyciela dałem taki sam nick jaki miałem na starym forum. Zamiast użyć starego konta zmieniło mu nazwe z XXX na XXX12313414, a moje konto potraktowało jako nowe.

Po rebuildzie wszystkiego i nadaniu uprawnień, widzę profile userów , widzę fora, jedyne czego nie widać to posty/tematy userów, zarówno w ich profilach jak i forach [Wszystko jest puste]

Chciałbym sam się uporać z tym, gdyż lepiej uczyć się na swoich błędach, jeżeli się nie uda to będzie to zlecenie płatne.

W phpmyadmin tabele nie są puste [Widzę posty i tematy]

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Edytowane przez F0RCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować

Topics : TO UWAŻAM ZA POWAŻNY BŁĄD : 68545-28055: No topic ID provided [Około 500x występuje w różnych wartościach]

Mogę też cofnąć się do phpbb3 i zrobić update forum do 3.0.9 [Wiele tam się nie zmienia, stopka i trochę szajsu] + recounta wszystkich wartości

Przewidziałem że wystąpi sporo błędów. Ostatnio na forum miałem crasha tabel i wyparowało ponad 500kont. Tak więc błędy typu nie znaleziono tematu , nie znaleziono usera to nic nowego ;/ Mam nadzieje że aż tak groźne nie będą.

Pozdrawiam i nareszcie idę spać.

Edytowane przez F0RCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem większość błędów .

Mimo wszystko nie mogę poradzić sobie z załącznikami [invalid mmtype]

Przy personal converstaion dalej strona się wiesza.

A przy warningach mam Driver Error

Avatary miałem 50% , ale ręcznie przeniosłem sporo [katorga]

Ktoś pomoże ? Mogę nawet zapłacić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Mimo wszystko nie mogę poradzić sobie z załącznikami [invalid mmtype]

No to dodaj brakujące typy w:

ACP :a: Fora :a: Załączniki :a: :a: Typy załączników

Przy personal converstaion dalej strona się wiesza

Tzn. jak 'wiesza'?

A przy warningach mam Driver Error

Nic to nie mówi, jak nie dasz błędów z pliku .cgi z folderu cache/.

Ktoś pomoże ? Mogę nawet zapłacić ;/

To wal do giełdy, a nie pisz takich uśmiechów, bo jest to irytujące..

Mimo wszystko nie mogę poradzić sobie z załącznikami [invalid mmtype]

No to dodaj brakujące typy w:

ACP :a: Fora :a: Załączniki :a: :a: Typy załączników

Przy personal converstaion dalej strona się wiesza

Tzn. jak 'wiesza'?

A przy warningach mam Driver Error

Nic to nie mówi, jak nie dasz błędów z pliku .cgi z folderu cache/.

Ktoś pomoże ? Mogę nawet zapłacić ;/

To wal do giełdy, a nie pisz takich uśmiechów, bo jest to irytujące..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Sun, 04 Dec 2011 01:30:45 +0000
Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
IP Address: 95.49.151.26 - /forum/admin/index.php?adsess=92f652f4e2918068295badc9acb1fc3a&app=convert&module=board&section=phpbb
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: SELECT member_id, warn_level FROM ip_members WHERE member_id=
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	   | Function																	  | Line No.		  |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/applications_addon/ips/convert/modules_admin/board/phpbb.php		 | [lib_board].convertWarn													   | 1906			  |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
|																		    | [admin_convert_board_phpbb].convert_warn_logs								 |				   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications_addon/ips/convert/modules_admin/board/phpbb.php		 | [].call_user_func															 | 94			    |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsController.php									   | [admin_convert_board_phpbb].doExecute										 | 302			   |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

Co do załączników, to zrobiłem jak kazałes i pokazują się na liście załączników, nie ma ich jeszcze w tematach - sprawdze po ukończeniu konwersji i wyczyszczeniu cache postów.

Co do punktu konwersji Personal Conversation.

Naciskam Convert , okno się nie przeładowuje po prostu przeglądarka myśli, czekałem prawie 30min , przeładowałem stronę i w miejscu Convert mam Convert Again [Conversion with Errors]

Prywatnych wiadomości nie mam żadnych nawet po całkowitym przeładowaniu.

Dzięki DawPi za pomoc. Doceniam to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie to masz uwaloną bazę phpBB - nie może pobrać ID użytkowników.. Pisałeś, że miałeś jakieś przygody z tą bazą - to może być jeden z powodów tych błędów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Naciskam Convert , okno się nie przeładowuje po prostu przeglądarka myśli, czekałem prawie 30min , przeładowałem stronę i w miejscu Convert mam Convert Again [Conversion with Errors]

A jak wygląda status ilości wiadomości na głównym oknie konwertera? Wykrywa je poprawnie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci sobie spokojnie do 110 i bum.

Chyba jednak odpuszczę sobie te prywatne wiadomości.

Za każdym razem gdy się załaduje 110 i muszę od nowa włączać to dodaje mi +110 do przekonwertowanych. Da się tak to zrobić na raty czy lepiej się w to nie bawić i odpuścić :D?

Edytowane przez F0RCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to najnowsze.. Hmm.. Kurde, jak nie idzie to chyba faktycznie musisz to opuścić.. :(

P.s. a forum 3.2.3?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trudno - wiadomości prywatne to nie jest aż tak ważna sprawa ;/

Forum mam najnowsze 3.2.3 , Wczoraj dopiero wszystkie pliki pobierałem

Mam ostatnie pytania - po udzieleniu odpowiedzi na nie, można zamknąć temat [będę zakładał inne na ciekawsze tematy :D]

1 # Skonwertowałem załączniki i normalnie pokazane są w typach załączników i mogę je pobrać stamtąd.

Jednak nie pokazują się w tematach?

Czyściłem cache ale nie widzę zmian ;/

2 # W Metodach logowania mam Conversion włączone i Standard, czy Conversion jest potrzebne?

Często z forum ludzi wylogowuje i zastanawiałem się dlaczego, ale po krótkim namyśle doszedłem do wniosku że to raczej ciasteczka.

Pozdrawiam i w razie zamknięcia tematu dziękuję za wszelką pomoc.

Gdy będę miał jakiś zastrzyk gotówki to z pewnością wspomogę Polski support ;p

Edytowane przez F0RCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

1 # Skonwertowałem załączniki i normalnie pokazane są w typach załączników i mogę je pobrać stamtąd.

Jednak nie pokazują się w tematach?

Na pewno sprawdzasz dobre tematy? Edytując taki temat pojawiają się te załączniki?

2 # W Metodach logowania mam Conversion włączone i Standard, czy Conversion jest potrzebne?

Często z forum ludzi wylogowuje i zastanawiałem się dlaczego, ale po krótkim namyśle doszedłem do wniosku że to raczej ciasteczka.

Zostaw, jak jest. Działa? Działa. :)

Gdy będę miał jakiś zastrzyk gotówki to z pewnością wspomogę Polski support ;p

Mogłeś kupić lickę przy pomocy naszego linku.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przebudowa miniatur załączników

- Przebudowa załączników

- Usuwanie osieroconych załączników [Tak na wszelki wypadek]

- Przelicz liczbę postów użytkowników

- Przebuduj zawartość : TREŚĆ POSTóW [To się już robi ze 2.5h]

Wcześniej wykonał 90% przebudowy [Tuż po konwersji - tej co załączniki miały nieprawidłowe rozszerzenie]

Jak skończy się przebudowa treści postów to wezmę się za resztę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.