Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przeniesienie forum z serwera hostingowego na localhost i na odwrót


cameleon

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak w temacie ?, załóżmy że zainstalowałem przedwcześnie Forum na docelowej domenie, teraz potrzebuję zainstalować na localhoście i tam pracować. Potem jak już wystyluje i poprawię dać powtórnie na domenę.

Bazę wyeksportowałem Navicatem z zachowaniem kodowań przy imporcie, pliki przegrywane SVNem.

Wyskakuje mi błąd:

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'output is not an object' in C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php:1044 Stack trace: #0 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(1142): ipsRegistry::getClass('output') #1 C:\Apache\www\forum\admin\applications\core\modules_admin\applications\applications.php(2581): ipsRegistry->__get('output') #2 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(3285): admin_core_applications_applications->applicationsRecache() #3 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(2131): ips_CacheRegistry::rebuildCache('app_cache', 'global') #4 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(586): ipsRegistry->checkCaches() #5 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsController.php(77): ipsRegistry::init() #6 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsController.php(64): ipsController->init() #7 C:\Apache\www\forum\index.php(27): ipsController::run() #8 {main} thrown in [/color][b]C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php on line 104

I odnosi się on do bazy danych jak sądzę, przy nowej bazie forum działa poprawnie.

Kiedyś sobie z tym poradziłem ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło, czy baza coś gubi w trakcie exportu, czy trzeba pozmieniać każdą ścieżkę z domeny na localhost w bazie ?, jeśli gdzieś było o tym, proszę nakierować na link, dziękuję bardzo.

Edytowane przez cameleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, niestety...

Próbowałem z bigdumpem i zwykłym mysqldump, ten zwykły nigdy mnie nie zawiódł nigdy...

Baza jest w latin1, export z mysqldump robi się w kodowaniu utf8 ale zachowuje latin1 dla tabel, potem próbowałem bigdumpem w utf8 i mysql.exe na żywca, nie idzie. Próbowałem też export z phpmyadmina i potem do bigdumpa, ale miał jakieś kłopoty z zbyt długimi ciągami.

Gdzież może być błąd ?

Zgłupiałem i podpiąłem się do bazy na serwerze, tam działa...

Tylko że to nie rozwiązanie...

Edytowane przez cameleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zbyt długie ciągi - to eksportuj zrzut z max. 1000 pozycjami na zapytanie - to domyślny limit ustawiony w bigdumpie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaimportował się ale to i tak nic nie dało, gdzieś musi być błąd. Spróbowałem nawet bezpośredniego transferu w Navicat. Przy takim imporcie wszystko powinno być ok, a jednak.

Exporty obejmuję translacją również, to dobrze ?

Gdzie jeszcze może być przyczyna lol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokalu jest 5.2.6 na hoscie 5.3.6, generalnie jak mówię z czystą bazą po instalce lub gdy się podczepiam pod bazę na hoście działa, więc to ewidentna wina bazy.

Tak ten błąd się pojawia po przeniesieniu bazy "tej" z hosta o którą mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'output is not an object' in C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php:1044 Stack trace: #0 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(1142): ipsRegistry::getClass('output') #1 C:\Apache\www\forum\admin\applications\core\modules_admin\applications\applications.php(2581): ipsRegistry->__get('output') #2 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(3285): admin_core_applications_applications->applicationsRecache() #3 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(2131): ips_CacheRegistry::rebuildCache('app_cache', 'global') #4 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php(586): ipsRegistry->checkCaches() #5 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsController.php(77): ipsRegistry::init() #6 C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsController.php(64): ipsController->init() #7 C:\Apache\www\forum\index.php(27): ipsController::run() #8 {main} thrown in C:\Apache\www\forum\admin\sources\base\ipsRegistry.php on line 1044

Tak ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.