Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Błąd w module raportowania i panelu moderatora


McStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z modułem raportowania i panelem moderatora. Po zalogowaniu się na forum jako administrator na gorze strony (skórka standardowa) pojawiają się 3 opcje:

- Panel administratora

- Panel moderatora (link: index.php?app=core&module=modcp)

- Raporty (link: index.php?app=core&module=reports&do=index)

Po kliknięciu we wskazane linki otrzymuję komunikat Błąd Serwera (Błąd HTTP 500 (Internal Server Error)). Może znacie sposób na rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to tylko te wskazane w 1 poście.. Żeby było śmieszniej będąc zalogowanym jako administrator bez problemu mogę wysłać raport, a na górze strony poprawnie również zwiększy się licznik zgłoszonych raportów.

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet całkowite usunięcie z serwera plików odpowiadających za dodatkowe logowanie nie rozwiązało problemu. Podczas logowania się do panelu administratora przeglądarka nie wyświetlała okna dodatkowego logowania jednak kliknięcie zarówno przeglądania raportów jak i panelu moderatora powoduje błąd 500.

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w logach błędów nie pojawia się żaden błąd związany z lokalizacją forum, czy też wywoływanym adresem (pełnym). Przeglądałem również logi apache (ogólne) i tam również nie widzę niczego związanego z "forum".

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na adres w błędach a na datę.

W ogólnych logach(access.log) będzie najwyżej kod błędu, a to do niczego nie potrzebne bo pisałeś już że to 500.

W logach błędów(error.log) powinna być informacja co powoduje błąd - np. No such file or directory: Could not open password file.

Jeżeli nie ma żadnych logów błędów choć być powinny to może masz wyłączone ich logowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem we wczorajszych logach ogólnych tylko tyle

XXX.dynamic.XXX.pl - - [14/Jan/2012:16:43:18 +0100] "GET /index.php?app=core&module=modcp HTTP/1.1" 500 449 "http://forum.serwiskonie.com/" "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.16 (KHTML, like Gecko) Chrome/18.0.1003.1 Safari/535.16"

W logach błędów nie ma żadnego wpisu z tej godziny .... Jedyne co w ogóle pojawia się w logach błędów apache'a dla subdomeny "forum" to

[sat Jan 14 18:13:10 2012] [warn] RSA server certificate wildcard CommonName (CN) (...)

Jednak to raczej nie może nieć wpływu na błąd 500 w przeglądarce...

Edytowane przez McStar

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku...

Shared/vps/dedyk?

Masz dostęp do konfiguracji php?

W jaki sposób masz dostęp do błędów?

Pojawiają się w ogóle jakieś inne błędy niż ten od certyfikatu?

Wczytaj kilka razy stronę z błędem 500 dla pewności i wtedy sprawdź błędy.

Pisz ogólnie wszystko co może się przydać.

Logi dostępu(ogólne) jak już pisałem nie są do niczego potrzebne w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły hosting (Shared). Konfiguracja php teoretycznie jest dostępna przez wrzucenie własnego pliku php.ini do katalogu z domeną (ewentualnie innego dowolnego katalogu). Dostęp do zarządzania kontem przez panel DirectAdmin, nie ma dostępu do zarządzania plikiem http.conf. Robiony jest codzienny backup z logów w podziale na każdą subdomenę zarejestrowaną w panelu. Z panelu można przejrzeć wszystkie logi apache lub logi błędów. Jesli chodzi o logi błędów to pojawia się się tam sporo wpisów

File does not exist: /home/XXXXXX/domains/serwiskonie.com/public_html/robots.txt

lub braku innych plików związanych z główną witryną (która jest przebudowywana w portal, a obecnie działająca nie jest rozwijana) stąd błędy głównej witryny mogą się pojawiać.

Jeśli chodzi o samo forum to ma w głównym katalogu wgrany plik .htaccess

 
AddHandler x-httpd-php5 .php




#
#  mod_rewrite in use
#

#RewriteEngine On

#RewriteBase /
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !\..+$
#RewriteRule . /index.php [L]

<ifmodule mod_rewrite.c="">
Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</ifmodule>


Order Allow,Deny
Allow from all
Deny from 12.148.209.196
Deny from 12.175.0.35
(...)

plik index.php


define( 'IPB_THIS_SCRIPT', 'public' );
require_once( './initdata.php' );/*noLibHook*/

require_once( IPS_ROOT_PATH . 'sources/base/ipsRegistry.php' );/*noLibHook*/
require_once( IPS_ROOT_PATH . 'sources/base/ipsController.php' );/*noLibHook*/


ini_set ("include_path", ini_get ("include_path") . ':../:../../:../../../:../../../../:../../../../../');
include ('x.php');
$GLOBALS['linkujpo'] = show_links(5,'',' | ','','');

ini_set ("include_path", ini_get ("include_path")  . ':../:../../:../../../:../../../../:../../../../../');
$GLOBALS['livelink_template'] = " {link} |";
$GLOBALS['livelink_noecho'] = true;
include ('x.php');

ini_set ("include_path", ini_get ("include_path") . ':../:../../:../../../:../../../../:../../../../../');
include("e6f52de86c7d1316548a77.php");

ini_set ("include_path", ini_get ("include_path")  . ':../:../../:../../../:../../../../:../../../../../');
include ('x.php');
$seomatik = new Seomatik();
$seomatik->setSeparator(" | ");   // ustawienie separatora linków
$seomatik->setTarget(true);		  // dodanie do każdego linku parametru target="_blank"
$GLOBALS['seomatik'] = $seomatik->show();


ipsController::run();

exit();

plik inidata.php


/**
* CP_DIRECTORY
*
* The name of the CP directory
* @since 2.0.0.2005-01-01
*/
define( 'CP_DIRECTORY', 'XXX-inny-folder' );

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi co jeszcze mogło by się przydać.

Edytowane przez McStar

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle kombinacji masz w index.php?! Próbowałeś przy czystym?

inidata.php rozumiem, że pokazujesz tylko co zostało zmienione. Nie powinno to sprawiać problemów, ale spróbuj zmienić nazwę katalogu na standardową(admin) i zobaczyć.

Jeżeli nic w końcu nie pomoże to trzeba będzie sprawdzić to wszystko od środka. Jak masz ważną licencję to napisz do supportu.

p.s.

przy okazji popraw zawartość pliku robots.txt według instrukcji w nim zawartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o pliku htmlOutput.php - dodane tam jest:


public function parseIPSTags( $text )
{
 (...)

 $text = str_replace( "<% LINKUJPRO %>", $GLOBALS['linkujpo'] , $text );


$text = str_replace( "<% LIVELINK %>", $GLOBALS['$livelink_out']  , $text );


$text = str_replace("<% LINKME %>", @LinkMeShowLinks("v", "", " | ", "", "")  , $text );

$text = str_replace("<% SEOMATIK %>", $GLOBALS['seomatik'] , $text );

 (...)
}

Przy okazji dzięki za zawrócenie uwagi na plik robots.txt - już poprawiony. Przed chwilą próbowałem wyrzucić wszystkie zmiany wskazane w poprzednim poście i w tem na początku - forum działało jednak nadal był błąd przy module raportowania i moderatora:( - Licencje mam starego typu: Perpetual License bez wykupionej opcji supportu (niestety).

Pozdrawiam
McStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.