Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

3.1.4 - problem z tabelami ipb_topic_views i ipb_profile_portal_views


Desolator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj na forum, które mam pod opieką pojawił się problem z dodawaniem/usuwaniem/wyświetlaniem nowych postów oraz tematów. Forum stoi od ponad roku na IPB 3.1.4 i problem pojawił się z dnia na dzień. Przykładowy błąd:

An error occured with the SQL server:

mySQL query error: SELECT COUNT(*) as topicviews FROM ipb_topic_views WHERE views_tid=337

This is not a problem with IP.Board but rather with your SQL server. Please contact your host and copy the message shown above.

Zalogowałem się do panelu administracyjnego i w zakładce Zaawansowane/Baza Danych zauważyłem, że występuje problem z dwoma tabelami: ipb_topic_views i ipb_profile_portal_views:

zl7okw.jpg

994ggh.jpg

Próba naprawy za pomocą przycisków "Kliknij tutaj by naprawić tę tabelę" nie przynosi żadnych efektów. Ręczne wprowadzenie zapytań zwraca błędy:

"Can't find file: 'ipb_topic_views' (errno: 2)"

"Can't find file: 'ipb_profile_portal_views' (errno: 2)"

Wnioskuję z nich, że obie tabele zostały usunięte, jednak nie mam pojęcia w jaki sposób mogło do tego dojść. Chciałbym się dowiedzieć czy można to jakoś bezpiecznie naprawić z poziomu panelu administracyjnego, ponieważ nie wiem kiedy uda mi się skontaktować z głównym administratorem. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.