Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Polskie daty - dni


NpX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam takie pytanie: Gdzie mogę zmienić np. zamiast napisu Tue (Tuesday) na polską jego wersję czyli Wtorek?

Bardzo mi na tym zależy, ponieważ korzystałem z poradnika na temat polskich dat lecz nie wiem gdzie właśnie zmienić z angielskiego na polski dni tygodnia oraz miesiące...

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tylko u administratora serwera. Jeśli się nie zmieniło to musi on pogrzebać na serwerze. To nie ma nic wspólnego ze skryptem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Otóż jest jeden problem. Po wielu próbach ustawienia dni zauważyłem jedną bardzo dziwną rzecz. Mianowicie jeżeli pod tym wpisem (plik init.php)

error_reporting  (E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE);

Wstawię to:

setlocale(LC_TIME, 'pl_PL.UTF-8');

To wtedy pokazują się polskie daty bardzo ładnie lecz bez polskich znaków. Ja mam zainstalowane spolszczenie w wersji "ISO-8859-2", zaś polskie daty pokazują się tylko w wersji "UTF-8". Gdy wgrałem pliki ze spolszczenia "UTF-8" i zmieniłem kodowanie w ACP to wtedy całe forum nie ma polskich znaków, zaś daty tak.

Wydaje mi się że jest to wina ustawienia kodowania w bazie danych, lecz nigdy nie miałem problemów z czymś takim bo rzadko kiedy zaglądam do phpMyAdmin'a.

Próbowałem wgrywać spolszczenie w wersji UTF-8 wiele razy, zmieniałem kodowanie w bazie danych oraz w ACP lecz rezultaty są te same- całe forum bez polskich znaków.

Gdy instaluję spolszczenie dla wersji "ISO-8859-2" oraz ustawiam odpowiednio w ACP to wtedy wszystko jest ładnie oprócz oczywiście polskich dat (dni). Chciał bym jeszcze przypomnieć że jak pod tym kodem:

error_reporting  (E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE);

Wpiszę to:

setlocale(LC_ALL, 'pl_PL.ISO8859-2');

To wtedy polskie dni nawet nie działają.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie na to? :)

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.