Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Plik ipb_styles.css nie wprowadza aktualnych zmian


FOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż problem polega na tym, iż po zastosowaniu odpowiednich zmian w pliku ipb_styles.css przykładowo: kolorystyki danej belki, czcionki itp. po zapisaniu pliku, na forum nie zostają wprowadzone wcześniej zmienione przeze mnie elementy.

Co do sposobu, jestem przekonany iż robię to poprawnie, ze względu na fakt, iż kilka dni temu postępowałem tak samo na moim drugim forum, gdzie wszystko jest w jak najlepszym porządku, a zmiany były wyraźnie aktualizowane przez silnik.

Forum na którym występuje ten problem, było również wcześniej lekko edytowane wizualnie (kolor belek itd.) jednak nie było z tym większego kłopotu, który występuje od jakiegoś czasu. Dodam, że forum z problemem oparte było o wersję 3.3.2, jednak z myślą, iż na drugim forum, które jest sprawne (silnik 3.3.3) wszystko działa, dokonałem również i tu aktualizacji do wersji najnowszej. Jednak i to nie przyniosło rezultatu, podobnie jak próba skopiowania i wklejenia tego samego pliku ipb_styles.css z forum sprawnego, na te z błędem.

Dla formalności / potrzeby weryfikacji zamieszczam plik CSS (taki sam na obu forach).

ipb_styles.css

Zastanawiam się w czym może tkwić problem. Pozdrawiam.

Edytowane przez FOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pierwsza sprawa - usuń z sygnatury te grafiki.

Druga sprawa - sprawdź w źródle strony lub przy pomocy Firebuga czy owe zmiany są widoczne na forum w skeszowanych plikach .css.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłeś o użycie tej opcji, dlatego więc ukazuję jej wykaz :) Jednakże jeżeli nie miałeś na myśli tego, pisząc pierwszy komentarz, prosił bym o jaśniejsze wytłumaczenie bądź instrukcję, jak mógłbym poprawnie to sprawdzić.

Ewentualnie można zdecydować się na usunięcie i ponowną instalację forum, jednakże nie wiem czy jest to opłacalne i skuteczne, w sumie import elementów takich jak (użytkownicy, tematy i posty) raczej można wykonać. Jednakże co może być przyczyną błędu? Raczej na taką operację mogę się zdecydować, kiedy nie będzie innego rozwiązania. :icon_surprised:

Edytowane przez FOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To inaczej, sprawdź czy wprowadzone zmiany w ACP w tym poliku są również widoczne w pliku w folderze na FTP: public/style_css/css_X/

Gdzie X to ID skina.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałem ten plik już wcześniej, jednak teraz ponowiłem dokładnie próbę. Porównałem kilka pozycji, żadna z nich nie aktualizuje się (pozostaje oryginalna).

Może to wina złego chmodu? Jednak po zmianie na 777 (tak jak plik w sprawnym forum) problem nadal występuje - brak aktualizacji ustawień w pliku na serwerze.

Edytowane przez FOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ustawiłem chmody o wartości 777 na cały folder CSS_1 na katalog style_css oraz pozostałe pliki wewnątrz, jednak i po zastosowaniu zmian, dodatkowym usunięciu pamięci podręcznej przeglądarki problem nadal występuje. zniknął.

DawPi dzięki wielkie za pomoc. Nie lubię prosić kogoś o pomoc, jednak teraz nie pożałowałem. Pozdrawiam. :)

Edytowane przez FOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.