Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Tylko język Polski.


Pandrov

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, po konwersji i wgranih paczki PL, mam tylko język Polski, w ADMINCP, domylsny mam tylko jezyk Polski, w ogole nie mam wgranej paczki angielskiej, nie moge jej nigdzie wlaczyc, skad pobiore teraz angielska paczke? W sieci znalazlem tylko paczki jakies Arabskie, Wloskie itd... Jak to zrobic, aby byly teraz dwa jezyki domyslny Polski i do wyboru Angielski? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic pobierać. Oryginalną paczkę (w przypadku jej braku) możesz odbudować ponownie z plików XML. W tym celu, wejdź do ACP-->Wygląd-->tłumaczenia. Widzisz tam teraz tylko język polski. Więc całkiem po prawej stronie tego tłumaczenia, masz opcje które rozwijają się po naciśnięciu. Wybierz z tego zestawu opcję "Przebuduj z XML". Przebudowa chwilę potrwa i na ekranie będą widniały informacje o tym co aktualnie się dzieje.

Po zakończeniu przebudowy, pojawi się drugi język, ten domyślny angielski. Pojawi się też opcja zmiany języka w szablonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

semenedar, jesteś pewny, że to tak? Ja bym zrobił inaczej - z listy rozwijanej wybrał opcję skopiowania paczki, a potem tę nowo utworzoną przywrócił do oryginalnej postaci. Poradnik jak to zrobić znajdziesz tutaj.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semenedar, jesteś pewny, że to tak?

Jestem pewny że to tak. Robiłem to na swoim forum co możesz wypróbować na testowym forum. Usuń angielski, zostaw polski. Potem zrób to co proponuję, sprawdź efekty. Język zostanie odbudowany z wszystkich plików XML. Sposób który podajesz z pewnością też zadziała. Są więc dwa sposoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Mistrzu, odbudowa z xml to jedno i wiem, jak działa, ale co ma to do pytania usera o drugi język na forum? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na forum tylko jeden język. Polski. Chcę więc stworzyć drugi, domyślny Angielski. Nie ma problemu. Wybieram opcję "Przebuduj z XML". Nie mylić z tymi zielonymi strzałeczkami przebudowy, które są wcześniej:

post-13563-0-62889500-1352909874_thumb.p

Więc, przebudowa z XML

post-13563-0-55265400-1352909879_thumb.p

W trakcie. Komunikatów jest wiele, w zależności od ilości zainstalowanych modułów, które mają swoje paczki językowe jako XML...

post-13563-0-23720700-1352909882_thumb.p

Po zakończeniu, dostępne są już dwa języki. Polski (który był i pozostał jako domyślny) i druga paczka domyślna. Jedyną różnicą jest to, że podaje również polską walutę jako domyślną.

post-13563-0-76844800-1352910178_thumb.p

Podgląd na przykładowe frazy w nowo utworzonej paczce. Dla przykładu Shoutbox publiczny (który w paczce Polskiej jest przetłumaczony) i drugi, oczywisty przykład publiczne forum:

post-13563-0-63362800-1352910263_thumb.p

post-13563-0-09806700-1352910367_thumb.p

Wszystkie frazy są czyste i nieprzetłumaczone. Na forum, można też już, dokonać zmiany języka:

post-13563-0-03520700-1352910528_thumb.p

Podgląd forum:

post-13563-0-08501000-1352911201_thumb.p

Post:

post-13563-0-67805200-1352911204_thumb.p

Domyślna polska paczka, pozostaje nietknięta. Nie zachodzą w niej żadne zmiany. Dodatkowo, jeżeli swój język zmienił również Administrator, wówczas cały ACP, ma znów domyślnie po angielsku. Nie będą odbudowane do "Anglika" tylko te frazy, które zostały ręcznie przetłumaczone w pliku XML i tak już wysłane na serwer, bo system oczywiście traktuje je jak domyślne frazy a nie "przetłumaczone". Ale to twórcy tematu raczej nie dotyczy.

Jak to zrobic, aby byly teraz dwa jezyki domyślny Polski i do wyboru Angielski? Pozdr.

Więc to raczej o to chodziło twórcy tematu, który nie ma domyślnej paczki i chce ją mieć, tak?

Mistrzu, odbudowa z xml to jedno i wiem, jak działa, ale co ma to do pytania usera o drugi język na forum? :)

Są teraz dwa języki, czy też nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to na testowym forum, bo to co pokazywałem, to było na żywym, moim. Konkretnie zatem, mam usuwać domyślną POLSKĄ paczkę językową a tę angielską ustawić jako domyślną i co potem? Na tej która pozostała wykonać ten sam zabieg? Ale wtedy drugi angielski nie powstanie, tylko uaktualni się bieżąca angielska paczka. Po co to robić nie wiem, ale sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ale wtedy drugi angielski nie powstanie, tylko uaktualni się bieżąca angielska paczka. Po co to robić nie wiem, ale sprawdzę.

No właśnie. :D

Więc to de facto obejście problemu, bo do stworzenia nowej paczki językowej stosuję opcję do tego przeznaczoną.

A dzieje się tak dlatego, że język jest rozpoznawany po locale.

Generalnie nic już nie musisz robić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Na testowym forum wyeksportowałem sobie polską paczkę (żeby jej nie stracić, hehe) po czym ją usunąłem. Pozostała czysta angielska wersja która stała się domyślną. Forum i ACP, wszystko się "zangielszczyło". Więc ją przebudowałem tak samo jak wyżej na screenach. Tak jak myślałem i jak mówiłem, nie zaszły żadne zmiany i drugi język nie utworzył się bo i nie mógł przecież powstać drugi en_US.

Następnie importowałem znów polską paczkę językową. (Autor tematu ma tylko tę spolszczoną wersję, o ile dobrze się rozumiemy). Ustawiłem ją jako domyślną. Usunąłem tamtą angielską, wspomagając się zapytaniem do bazy (żeby ją odbezpieczyć, inaczej nie mógłbym jej usunąć. Na testowym forum miałem dwa języki Polski i Angielski a nie tak jak na moim żywym- tylko Polski.).

Z pozostałej polskiej paczki, ponownie stworzyłem czystą angielską tą sama metodą.

Dawidzie, ale autor pisze że ma tylko Polską paczkę. Ta metoda u kolegi nie zadziała? Przecież na chłopski rozum, powinna się utworzyć tak samo jak u mnie skoro jej nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dawidzie, ale autor pisze że ma tylko Polską paczkę. Ta metoda u kolegi nie zadziała? Przecież na chłopski rozum, powinna się utworzyć tak samo jak u mnie skoro jej nie było?

Zadziała, tak samo jak jakiś swap silnika w aucie, ale czy o to nam chodzi? By uczyć złych wzorców? A potem przyjdzie ktoś z en_US i użyje tego i pomyśli "mod, a się nie zna'. Zrobi się to zgodnie ze sztuką to zawsze zadziała.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż, jeśli to niezgodne ze sztuką to niech autor użyje godnej metody. Podałem taką metodę która zadziałała, nie sądziłem że jest niegodna lub zależna od locale. Link do poradnika już koledze podałeś, sądze więc że będzie wiedział co ma uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, robie tak jak DAwiPi powiedzial w tym poscie http://forum.invisio...ion/#entry63770

Lecz nie rozumiem, skad mam niby wziac ID tej paczki angielskiej? Jak mam wgrana tylko Polska? Co jak zrobie zapytanie w/w i usunie mi tlumaczenia, jak je wtedy przywrocic? Tak to dziwnie jakos opisane, ze lajk taki jak ja nie kuma tego. Prosze o wyjasnienie (jak dla uposledzonego o.O)

Edytowane przez Pandrov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.