Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: IP.Downloads (niezainstalowany) powoduje błąd z index.php - biała strona


TRACKER

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż posiadałem kiedyś, heeeej, heeeej dawno temu aplikację IP.Downloads, ale nie była ona nigdy u mnie na forum w użyciu - kiedyś coś tam próbowałem, żeby ją zainstalować, ale po paru dniach zabawy postanowiłem ją usunąć i wszystko niby było ok - aż do dziś... Zacznijmy od tego, że wszystkie inne podstrony, oprócz strony głównej (samo index.php) działają np. http://komputeromaniak.net/index.php?app=core&module=search&do=new_posts&search_app=forums ale na stronie głównej nie pojawia się nic - jest puste źródło (dodanie do initdata.php warunków, które pozwalają na wyświetlanie wszystkich błędów - nie pomaga)

W logach z dnia dzisiejszego znalazł natomiast się błąd o takowej treści:

Ostatni błąd SQL (dziś, 16:35 )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Date: Mon, 19 Nov 2012 15:35:22 +0000 Error: 1146 - Table 'NAZWABAZY.ibf_downloads_categories' doesn't exist IP Address: 83.10.221.7 - /index.php?app=downloads&debug=1 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mySQL query error: SELECT c.*,p.* FROM ibf_downloads_categories c LEFT JOIN ibf_permission_index p ON ( p.perm_type='cat' AND p.perm_type_id=c.cid AND p.app='downloads' ) ORDER BY c.cparent, c.cposition .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------. | File | Function | Line No. | |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------| | admin/applications_addon/ips/downloads/sources/classes/categories.php | [class_categories].fullInit | 183 | '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------' | admin/applications_addon/ips/downloads/app_class_downloads.php | [class_categories].normalInit | 66 | '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------' | admin/sources/base/ipsRegistry.php | [app_class_downloads].__construct | 1224 | '----------------------------------------------------------------------------+------------------------------------------------

Proszę powiedzcie mi jak mogę usunąć całkowicie ten błąd? Dziwne jest we wszystkim tym to, że błąd pojawił się dopiero dzisiaj, a app'ka używana była dawno temu...

Z góry wielkie dzięki za wszystkie pomocne posty.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TRACKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę i przepraszam, prosze o wybaczenie i nie karanie mnie chłostą.

Ostatni błąd SQL (dziś, 16:35 )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Date: Mon, 19 Nov 2012 15:35:22 +0000 Error: 1146 - Table 'NAZWABAZY.ibf_downloads_categories' doesn't exist IP Address: 83.10.221.7 - /index.php?app=downloads&debug=1
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
mySQL query error: SELECT c.*,p.* FROM ibf_downloads_categories c LEFT JOIN ibf_permission_index p ON ( p.perm_type='cat' AND p.perm_type_id=c.cid AND p.app='downloads' ) ORDER BY c.cparent, c.cposition .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------. 
| File | Function | Line No. | |
----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/applications_addon/ips/downloads/sources/classes/categories.php | [class_categories].fullInit | 183 | '
----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications_addon/ips/downloads/app_class_downloads.php | [class_categories].normalInit | 66 | '
----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsRegistry.php | [app_class_downloads].__construct | 1224 | '
----------------------------------------------------------------------------+------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... mam problem ze znalezieniem tych plików (nie chcę usunąć tych naprawdę potrzebnych do funkcjonowania forum) przyznam szczerze... nie mogę nigdzie pliku readme znaleźć, a paczki nie posiadam o.O

Edytowane przez TRACKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Słabo to widzę bo tak nie powinno być. Do ACP się możesz zalogować? Jeśli tak to sprawdź w trybie bezpiecznym czy również się pojawia ten błąd i daj znać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się zalogować, tylko ze stroną główną mam problem... włączyłem tryb bezpieczny i niby działa, ale formatowanie i różne takie są "zwalone" no i występuje informacja

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /users/gbcomp/www/komputeromaniak.net/admin/sources/base/core.php on line 1370

Ale jest to chyba normalne, bo wyłączone są hooki (rozszerzenia) nie?

Dziwna sprawa, bo nic przy forum nie majstrowałem - wczoraj działało, a dzisiaj index.php nie chce się załadować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ano właśnie nie jest to normalny objaw - forum powinno działać w trybie bezpiecznym.

Co masz w tej linii i tym pliku z błędu?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w linii 1370 w pliku core.php mam:

foreach( $hookCache['templateHooks'] as $_group => $_hook )

a "obok" mam taki oto fragment kodu:

/* Reformat the cache on the first call, to save processing later */
	static $formattedCache	= array();

	if( !count($formattedCache) )
	{
		$hookCache = ipsRegistry::cache()->getCache( 'hooks' );

		foreach( $hookCache['templateHooks'] as $_group => $_hook )
		{
			foreach( $_hook as $hook )
			{
				$formattedCache[ $_group ][] = $hook['id'];
			}
		}
	}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Huhu, trochę bajzelku masz na forum widzę. Uruchom 3, a potem 1 narzędzie z listy narzędzi skinów.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co napisałeś i... nadal biała strona o.O już nie wiem co robić... ze strony supportu hostingu wskazali mi niby coś z seopilot'em - niby wszystko było ok, ale nadpisałem pliki i nic to nie pomogło.

A sprawdź na FTP ostatnią edycje pliku index.php

Czy czasami Ci się jakiś "robal" nie wdarł na FTP

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, szczerze? Zrobiłem już że działa, pomyślałem sobie, że ten błąd był w hookach, powyłączałem sobie prawie wszystko i odkryłem co powodowało ten błąd - było to rozszerzenie Michaela Johna o nazwie Close Old Topics... o.O a my tak się zastanawialiśmy co i jak.. dziwi mnie natomiast fakt, że stało się to teraz kilka miesięcy po instalacji hook'a o.O

Tak czy siak kolejny raz mi pomogłeś, za co kolejny raz serdecznie Ci dziękuję.

Pozdrawiam zostawiając kilka punktów reputacji - chociaż wiem, że one są bo są - wirtualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.