Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: przenoszenie forum na nowy serwer - błąd


zarabianie24

Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę jedno z for na inny serwer.

Wszystko zrobiłem wedle poradnika zamieszczonego na tym forum:

Zamknąłem stare forum, przekopiowałem stare pliki odchudziłem i zoptymalizowałem starą bazę (ok. 170mb), wyeksportowałem ją i zaimportowałem za pomocą bigdump. Sknfigurowałem odpowiednio plik konfiguracyjny na nowym serwerze.

Po tych czynnościach wchodząc na forum otrzymuje błąd:

"Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists."

czytałem, że trzeba by zrobić coś z plikiem upgradeFinish tylko skąd można go pobrać? Licencja na IPB skończyła mi się ponad pół roku temu.

Obie tabele doładnie porównałem pod względem kodowania - wszystko jest ok, a niestety nie działa.

Chodzi o forum http://www.100lica.info/

W tej chwili w pliku conf_global.php mam:

$INFO['sql_charset'] = '';

ale sprawdzałem z:

$INFO['sql_charset'] = 'utf8';

$INFO['sql_charset'] = 'latin2';

$INFO['sql_charset'] = 'latin1';

Niestety dalej błąd wyskakuje.

Edytowane przez zarabianie24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na koncie IPB nie mogę pobrać paczki bo moja licencja wygasła mimo, że nie chcę pobrać najnowszej wersji tylko tą którą kupiłem jakieś 1,5-2 lata temu :/

zatem rozumiem, że kółko się zamyka? Na FTP dokładnie już przeszukałem i nie mam tego.

Około pół roku temu również przenosiłem to forum i poszło bez bólu a teraz takie coś... Nie chcę robić aktualizacji, chodzi tylko o zwykłą zmianę hostingu.

Edytowane przez zarabianie24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już ten folder tools. Po wrzuceniu folderka upgradefinish do admin(w moim przypadku admini) dalej to samo.

edit: forum ruszyło, więc się udało teraz problem przy kodowaniu, ale to już problem na osobny wątek.

Dzięki!

Edytowane przez zarabianie24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.