Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Upgrade IPB 3.0.0 do 3.0.1


Bellum

Rekomendowane odpowiedzi

mam dokładnie to samo DawPi - myślę, ze może wyłączenie enginefilters daloby rade, niestety na moim hostingu dawno już zupgradeowano apache do najnowszej wersji i tej opcji już nie ma (po prostu apache jej nie posiada). Jest możliwość dodawania wyjątków do whitelist niestety wiąże się to z 223143 mailami z supportem co jak i dlaczego...

edit: chodzi mi ofc o mod_security

Edytowane przez owi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zrobiłem to ustrojstwo. Panowie z IPS się wypieli to trzeba robić samemu. :D

Jak Ci się zawiesi na kroku 7 ( i się tak zrobi :D ) to w adresie w do= wpisz do=bbcode, a w previous= wpisz previous=clientlanguages.

Wiadomo, że potem trzeba ręcznie zaimportować pliki językowe, no ale te są u nas na forum! :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny już mi się naprawde nie chce w to bawić..

Kodowanie forum w ustawieniach UTF-8

W bazie Latin 2 general

Po zaktualizowaniu pojawiły się krzaki. W którymś pliku pamiętam że zmieniałem coś tak jak Dawid opisywał gdzies, ale jestem tak wkur...ny ze nie potrafie tego znalezc :D

Ale nie pomoglo tym razem :|

Ochłonąłem, poradziłem sobie.. tym razem cache jeszcze w hook'u :D

UF.

Edytowane przez Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż jak w bazie znaki wyglądają.. jak krzaki to mam nadzieję że masz kopie zapasową.

/up? cache w hooku? Napisz rozwiązanie, po kolei a innym się pomoże :D

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż jak w bazie znaki wyglądają.. jak krzaki to mam nadzieję że masz kopie zapasową.

/up? cache w hooku? Napisz rozwiązanie, po kolei a innym się pomoże :D

Dałem linka do rozwiązania :D

A tu kolejny problem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Proszę nie podpinać się pod czyjeś wątki.

@Bellum: jak na razie robiłem upgrade dwóch for do 3.0.1 - to forum i jedno klienta. Tutaj przeszło gładko, tam niestety nie, ale napisałem wyżej rozwiązanie. A co wymodził ten gość z IPS-u?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przylezli do tej pory, zrobilem jak Ty, odcinam ich dostęp, niech się pałują z takim supportem;]

ale moim zdaniem jest to problem z iloscia dostepnej pamieci dla skryptu. Ja np nie mogę z tego powodu zaimportowac paczki jezykowej xml i tez otrzymuje 500 error. Oczywiscie mam 64mb i to jest max na ile mi mój administrator zezwala. Czy moze jest jakas mozliwosc podzielenia paczki jezykowej na dwa? Czy to zdaloby egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Być może jest to powodem, że serwer nie wyrabia.

W wersji 3.0.1 zgodnie z ich zapowiedzą drastycznie poprawiono zarządzanie językami, jak widać się mylili. :D

Ostatecznie można by podzielić spolszczenie - jednak do tego musisz uśmiechnąć się do Wareczka. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jednoczesnie to mogloby byc rozwiazaniem na bolaczki upgradeu - dzielenie xmla z paczki upgradeu

No tak, ale tam jest ten plik xml ładowany przez IPS, nie przez nas. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nastraszyliście mnie tym błędem przy kroku nr 7 że siedziałem i gapiłem się w instalator z zapartym tchem...

Wszystko poszło gładko :D Spolszczenie działa, wcześniej zainstalowane dodatki działają :D

Teraz mam magiczną cyferkę 3.0.1

Edytowane przez Yanush
261-minizoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden dowód, że to coś po stronie serwera musi się różnić. Ehh. :D

Dokładnie, wina leży po stronie serwera, a konkretnie coś z przesyłem paczki językowej, na komputerze lokalnym nie miałem żadnego problemu z upgrade. Pozostaję zlokalizowanie i wyeliminowanie błędu, do tego czasu będę korzystał z wersji 3.0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wystosowałem ticket do IPB support, po 1 dniu oczekiwania :) jestem mile zaskoczony, dokonali aktualizacji mojego forum do wersji 3.0.1 bez żadnych problemów.

Obecnie proszę o głębszą analizę dlaczego przy moich próbach aktualizacji otrzymywałem błąd.

Poniżej zamieszczam rozmowę z Support.

Ja

Hello.

During the upgrade version 3.0.0 to version 3.0.1 I have the error. At Step 7 - language packages.

Information - all upgrade task. After a long time, I get error 500 Server Configuration Error.

On the support of Poland, after the discussions.

The error is a server-side, no one knows where.

Since not all have this bug.

The error can be bypassed by:

Hang on step 7. In the address box, type do=BBCode in previous type previous=clientlanguages.

Go directly to step 10, after the forum, however, does not look interesting.

My page: xxx/forum/

My server: xxx.xml

Ja

xxx/file/ here is log 160709 and 170709

Staff: Josh Harris

Hello,

So that we can investigate this issue, could you please supply the following information as we do not appear to have it on file:

Your ACP (Admin Control Panel) Username:

Your ACP (Admin Control Panel) Password:

Your FTP (File Transfer Protocol) details for your server:

FTP Host Address:

FTP Username:

FTP Password:

Also, any special considerations we need to know about when accessing your site such as any special .htaccess redirection or complex file locations.

This information can also be entered in "Your Purchases" in your Client Area to avoid us asking for it with each new ticket creation.

Thank you,

Josh Harris

Support Technician

Invision Power Services

Ja

"This information can also be entered in "Your Purchases" in your Client Area to avoid us asking for it with each new ticket creation."

Completed, data entered, please continue.

Staff: Brandon D

Hello,

Looks like you hit a problem with the early 3.0.1 download package. I went ahead and upgraded your forum to 3.0.1 without error and it looks to be fine. Let us know if you run into any issues.

Thanks,

Brandon D

Invision Power Services

Ja

Thank you, but please note what has happened to the template. Members Login, Registration, Calendar, Help, Profile are devoid of graphics.

What's the problem?

Staff: Brandon D

Hello,

The images appear fine? There was an issue with minify that causing the forum to not display correctly. I fixed that and I see the images fine. If they're still not working for you, which skin are you using?

Thanks,

Brandon D

Invision Power Services

Ja

Ah, now I know why not working, I had to restore the CSS and the template.

Staff: Brandon D

Hello,

Glad it's working now. Feel free to reply here or start a new ticket if you run into further issues :-)

Thanks,

Brandon D

Invision Power Services

Ja

I do not know which of us was the first:). I have restore "XML IP.Board 3" is working well now so let him be. Do not expect such quick responses. Please deeper analysis of the problem of error updating my forum to 3.0.1. Not only I have this problem. Are future versions will be in the form of packages and not the full install?

Thanks :o

Przed momentem otrzymałem odpowiedź

Staff: Jason H

Hello,

We're not quite sure yet.

I believe we will likely put out upgrade packs.. We're testing it internally on this release.. I put together an upgrade pack for our internal use.. Which was still well over 9 Megs worth of files.. That was the main reason we didn't put out an upgrade pack this time, because there was little point in it.. The upgrade pack would have been almost as large as the full release.

The PROBLEM with putting out upgrade packs is the new Version Checker at ACP->Support->Version Checker..

Anyone who uses an upgrade pack.. They won't be uploading all the files, therefore, the version checker will be reporting that they have some out of date files..

Our concern has been that we would be flooded with tickets after people used the upgrade pack saying "I have out of date files!".. But.. We've been upgrading forums using an upgrade pack that we made.. And noone seems to even notice.. So.. That bodes well for there being upgrade packs in the future. Had we used them and people had a fit about files being outdated.. Then there likely would NOT have been upgrade packs anymore. Either that or we would have removed the version checker.

Jason

IPS Support

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to właśnie pisałem o wczesnym pobraniu plików, ale coś cheatują - pobierałem już później i też miałem ten problem. Rozwiązanie zamieściłem parę postów wyżej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.