Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja phpBB3 3.0.12 -> IPB 3.4.5 - brak załącznków z PW


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez 314TeR,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Mam problem z konwersją z phpBB3 3.0.12 na IPB 3.4.5, konwerter 1.2.9. Podczas konwersji przenoszone są załączniki wszystkie z postów na forum, ale te wysyłane jako załączniki do PW już nie. Konwerter zwraca błąd taki:

    5008: No Parent Conversation Found.

5008 to ID załącznika w PW z phpBB3. Sprawdziłem w bazie forum źródłowego i wydaje mi się, że konwerter szuka ID wątku forumowego, ale przy załącznikach z PW ID jest "0". Wszystkie załączniki z PW w phpBB3 działają i są widoczne.

Zna ktoś może sposób na przeniesienie załączników z PW do IPB?

 

Czy może mieć wpływ na to że konwersja z phpBB3 jest tylko etapem pośrednim z przema?

Edytowane przez 314TeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najpewniej jest to błąd konwertera i należy to zgłosić w bugtrackerze IPSu: http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ips-extras/converters/

 

Na szybko bo przejrzałem i nie widzę podobnych zgłoszeń.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie dodatkowe, czy wcześniej była możliwa i import załączników z PW działał prawidłowo? Dokładnie ten sam problem miałem przy konwersji z phpBB3 do vBulletin z którego zresztą zrezygnowałem... brrrr... tylko wtopiona kasa... tam też importowały się załączniki z forum, ale te z PW już nie.

Edytowane przez 314TeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg tej strony te załączniki powinny być skonwertowane, zatem ewidentny bug. Oczywiście forum (baza) jest wolna od jakichkolwiek modyfikacji ingerujących w strukturę bazy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zanim zabrałem się za testy IP.Board, po wtopie z vBulletin to sprawdziłem...

 

Konwersja jest z czystego przemo bez żadnych modyfikacji bazy, potem lecę do czystego phpBB3 tylko po to aby zassać z niego dane do IPB... Na razie mam pewną teorię co się dzieje i podejrzewam raczej problem w konwersji przemo -> phpBB3... ale to muszę potwierdzić. Oczywiście o wyniku śledztwa poinformuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Posprawdzałem to i owo, i wygląda że błąd jest, ale w phpBB3. Przeanalizowałem jeszcze raz bazę, załączniki jakie są, zrobiłem parę testowych i na 100% błędnie są importowane PW z załącznikami, ale tylko te które są w folderze "Wysłane". Pozostałe załączniki z PW, jak z otrzymanych, zapisanych wiadomości czy do wysłania są poprawnie wyświetlane w phpBB3. Co ciekawe załączniki istnieją w tabeli attachments, ale w tabeli privmsgs w kolumnie gdzie powinna być informacja czy jest załącznik przypisany do danej wiadomości widnieje 0 a powinno być 1. Zmiana z 0 na 1 też nic nie daje, z bliżej nieokreślonego powodu samo wejście ponowne w takie PW powoduje "wyzerowanie" informacji o załączniku.

 

Podsumowując - problem z pierwszego postu w żaden sposób NIE jest związany z IP.Board i konwerterem. Notabene ciekawe, że ten bug jest i nie chcę spekulować, ale nie zdziwił bym się, że istnieje od początku phpBB3. Problem dotyczy jedynie PW zaimportowanych, te stworzone z załącznikami już w phpBB3 są wyświetlane poprawnie i podejrzewam (bo nie miałem już siły testować) przeszyły by bez problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.