Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Współdzielone obrazki, grafiki z albumu itp.


neoxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po kilku dniach przeglądania forum invisionpower, google'a, a także invisionize postanowiłem założyć ten temat, bo niestety ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu i mam nadzieję, że tutaj uda mi się coś wspólnie z Wami wymyślić.

 

Otóż chcę oprzeć serwis na IP.Content oraz forum + pozostałe aplikacje IPS. Jednakże natrafiłem na bardzo podstawowy problem. Dodając artykuł przez IP.Content chcąc wstawić do niego jakiekolwiek obrazki mogę skorzystać z opcji "My media" gdzie system pozwala na wstawienie zawartości z moich albumów, załączników itp. Ok. Teraz inny redaktor chce dodać jakąś wiadomość i wykorzystać obrazki, które wstawiłem wcześniej i... nie może. Musi dodać do swojego albumu (bądź jako załącznik) ten sam obrazek, co jest totalnym marnotrawieniem pojemności dysku serwera oraz dodatkowym utrudnieniem pracy. Analogicznie sytuacja wygląda przy wstawianiu "ikonki" (obrazek, który domyślnie pokazuje się w prawym górnym rogu artykułu) materiału, za każdym razem trzeba uploadować nową, co będzie prowadzić do sytuacji, gdzie ta sama grafika zostanie załadowana na serwer kilkadziesiąt albo i więcej razy.

 

Na forum invisionpower zauważyłem, że sporo osób ma podobny problem, IPS ustosunkowało się do tego mniej więcej tak:  "Pomysł ze współdzielonymi obrazkami nam się podoba, wykorzystajcie moduł galerii do tego" oraz "Być może coś takiego wprowadzimy w wersji 4.0 ale nie obiecujemy".

 

Idealnym rozwiązaniem by było dla mnie gdyby np. takowe grafiki możnaby przeglądać po grupach. Na przykład mam grupę "redaktorzy" i osoby z tej grupy widzą w "my media" wpisy nie tylko swoje ale i kolegów z tej grupy.

 

Niestety nic takiego póki co nie ma :( i nie wiadomo co z tym będzie. Jedyne sensowne rozwiązanie to jest jeszcze coś takiego http://www.plugobrowser.com/about-plugobrowser/ To plugin do CKE Editora, który pozwala zarządzać obrazkami jak na FTPie. Pytanie czy dałoby się to wgrać na przykład tylko do edytora dostępnego w panelu administracyjnym IP.Content przy dodawaniu artykułów, tak aby zwykły user na forum nie mógł się tym bawić podczas tworzenia posta/tematu.

 

Ewentualnie jestem w stanie zlecić stworzenie jakiegoś moda, który by jakoś rozwiązał mój opisywany problem.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek uwagi, porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to prosty sposób. Wystarczy dodać link bezpośredni do zdjęcia / załącznika w tagach img. W galerii masz w opcjach umieszczanie grafiki gdzie chcesz i dzielenie się nią (linki bezpośrednie, html etc.) a załączniki - wystarczy wyświetlić, kliknąć w prawym dolnym rogu guzik save i w nowej karcie otworzy Ci się obrazek, a w pasku przeglądarki masz link bezpośredni do tego załącznika. Dopóki IPS czegoś nie wymyśli, to chyba jedyne rozwiązania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie jest mi znane jednak zajmuje ono sporo czasu (należy brać pod uwagę, że tych artykułów będzie wstawianych kilka-kilkanaście dziennie) i ręczne szukanie oraz kopiowanie bezpośrednich linków jest mozolne. Obecny system, na którym pracuje jest pod tym względem mega wygodny, wchodzę do współdzielonego folderu, klikam co chce zamieścić do tekstu i gotowe (potem tylko obrabiam wyśrodkowanie, rozmiary itp.).

 

Funkcja "my media" świetnie się do tego też sprawdza bo błyskawicznie można takie rzeczy dodać do tekstu ale... tylko swoje i to jest duża bolączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.