Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

AND w zapytaniu.


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Bawię się funkcja $this->db->update, ale mam problem, bo nie mam pojęcia w jaki sposób dodać warunek AND. Końcówka mój kod wygląda w ten sposób:

$this->DB->update( "table", array( ... ), 'member_id = '.$int_member.'' AND 'member_group_id = '.$int_group.'');

Mógłby ktoś mnie naprowadzić? Ewentualnie poprawić ten kod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie
$this->DB->update( "table", array( ... ), 'member_id = ' . $int_member . ' AND member_group_id = '.$int_group );

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wszystko niby w porządku, bo w showError wychodzi mi 2 i 20 a jednak wykonuje update dla wszystkich rekordów w bazie.

 

$this->DB->update( "groups_members", array( 'member_rank_title' => $rank, 'member_payday' => $int_payday, 'member_perm' => $access ), 'member_uid = '.$int_member.'' AND 'member_group = '.$int_group);
$this->registry->output->showError("".$int_group." i ".$int_member."",0);
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Słuchaj, jak nie chcesz korzystać z metody i poprawnego kodu, to rób to po swojemu, ale nie pisz, że nie działa.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę korzystać z poprawnej metody i kodu, nie piszę, że nie działa, ale pytam się po prostu dlaczego wykonuje update dla wszystkich rekordów w bazie, to mnie ciekawi, czy czasem ja nie popełniam gdzieś jeszcze błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.