Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Google Adsense - zarobki po 1 groszu


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu na mojej stronie wyświetlają się reklamy "Googla" (Adsense). Z początku (ok. dwóch miesięcy, albo i troche więcej wstecz) zarobki dzienne były od kilkudziesięciu groszy do kilku zł. Ostatnimi czasy zarobek dzienny to najczęściej jeden grosz (zdarzają się też dni "kilkuzłotowe" lub "zerowe", ale częściej widnieje ten grosik biggrin.png).

 

Z tego co wiem to stawki za kliki są dość duże więc skąd ten grosz? huh.png

Rozumiem gdy zarobek wynosi 0, ale ten grosz mnie trochę zastanawia (nie przeszkadza mi to a tylko z czystej ciekawości postanowiłem zapytać) smile.png Skąd on w ogóle się bierze? smile.png

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiem jak teraz GA działa, ale kliki zostały przeliczone? Kiedyś jak kupowałem domeny pod zarobki z ruchu to właśnie tak firmy działały - zliczały kliki i duże stawki, a potem je weryfikowały. Może u Ciebie się coś przywiesiło. Warto do nich napisać.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobiście proponuje przenieść się na Adkontekst i wybrać reklamę typu layer + intertext. Daje dużo lepsze rezultaty niż baner adsense w czołowym miejscu na forum (pod 1 postem czy w 1 poście), również CTR są bardzo fajne co z CPC na poziomie 0,17-0,28 gr daje bardzo fajny RPM.

 

Google stosuje korekty dzienne, prawdopodobnie ma różne algorytmy do wykrywania przypadkowych kliknięć. Śledząc na bieżąco stan konta co 15 minut, można zauważyć sytuację że przykładowo:

 

godzina 15:00 - 10,45 USD

godzina 15:30 -   9,80 USD

 

Dodatkowo dochodzą miesięczne korekty, ale one są już niewielkie (rzędu 2-3%)

 

Dywersyfikacja reklamodawców również daje ten plus, że przy jakimś wypadku z jednym z reklamodawców (ban, etc.) z drugiego zgarniesz chociaż część kasy np. na opłacenie serwera.

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś zrobili mi wyliczenie, że zarobie chyba koło 100zł na miesiąc, a w praktyce okazało się może 10% z tego, także już nie stosuje żadnych tego typu reklam.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z nich korzystać. Kulturystyka i Fitness - kulturystyka online o siłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.