Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB 3.4.5 - Nie masz uprawnień aby edytować administratora... POMOCY


Platinium
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez JakaAkaMadafaka,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem i pytanie w jednym, ponieważ posiadam forum gildijne na silniku IP.Board 3.4.5 i od kilku dni głowię się jak nadać na siebie możliwość edycji innych administratorów ?

Głównie chodzi mi o to, żebym tylko i wyłącznie ja jako owner forum posiadał takie uprawnienia .

 

Może dokładniej opisze swój problem..

 

Jestem głównym administratorem forum, jednakże nie zostało ono założone przeze mnie ( założycielem jest znajomy, były 'przywódca' gildii, ale problem w tym, że od ponad miesiące jest nieaktywny ), ja posiadam jedynie rangę administratora nadaną przez właśnie tego znajomego i przy próbie edycji moderatora ( który posiada pełny dostęp do acp oraz jest super modem ) wyskakuje mi takie info: Nie masz uprawnień aby edytować administratora

 

Jak już wyżej wspomniałem chodzi mi o nadanie uprawnienia do edycji administratorów tylko na mój profil, nie na całą rangę i też stąd pytanie do Was jak ten problem rozwiązać ?

 

Za pomoc będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuję .

 

Pozdrawiam, Platinium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jeżeli nie masz dostępu do phpmyadmin.pl, ale posiadasz dostęp do SQL to wpisz:

UPDATE members SET member_group_id = 4 WHERE member_id = X;

Gdzie:

X - To Twoje ID użytkownika :).

 

Ta operacja powinna naprawić uprawnienia w ACP.

Pozdrawiam Jake Nicholas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Netrodal

 

Ale pytanie czy ta operacja przeprowadzona w php wyświetli się gdzieś w logach ?

 

Co się wyświetli?

 

 

To, że majstrował przy jakiejś grupie.

Podejrzane to pytanie.  :icon_surprised:

Edytowane przez Netrodal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale pytanie czy ta operacja przeprowadzona w php wyświetli się gdzieś w logach ?

 

Co się wyświetli?

 

 

To, że majstrował przy jakiejś grupie.

Podejrzane to pytanie.  :icon_surprised:

 

 

Jako zastępca w gildii pod nieobecność założyciela to ja przejmuje jego wszystkie funkcje i obowiązki, a pytanie czy ta operacja wyświetli się w logach zostało przeze mnie zadane dlatego, że nie chcę, aby inni administratorzy ( niżsi rangą w gildii ) dowiedzieli się o tym, zrozumcie.. później będzie trucie d*py -po co ? -na co ? -dlaczego my tego nie mamy? itp .

 

@edit: przed chwilą przeszukałem całe phpmyadmin i nie mogę znaleźć tabelki "members" ;/ Może ktoś dokładnie opisać gdzie ona się znajduje ?

Edytowane przez Platinium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takich rzeczy należy szukać w logach bazy danych, a nie phpmyadmin if you know what I mine, ale mnie zaawansowani tego szukać nie będą.

Jeżeli współpracujesz z jakąś ekipą to powinnieneś to im powiedzieć, ponieważ współpraca opiera się właśnie na zaufaniu :).

 

//UP:

@edit: przed chwilą przeszukałem całe phpmyadmin i nie mogę znaleźć tabelki "members" ;/ Może ktoś dokładnie opisać gdzie ona się znajduje ?

 

Wciśnij ctrl+F i wyszukaj, musi być. Może masz prefiksy na forum dodane? np. ipb_members? Sprawdź dokładnie, musi być :).

 

//DOWN: :icon_surprised:

Edytowane przez JakaAkaMadafaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.