Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak cofnąć archiwizację?


necik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez necik,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu ustawiłem archiwizację w jednym wybranym dziale forum, jednak nie spełnia ona funkcji jakiej potrzebuję i chciałbym to cofnąć. Znalazłem w ACP opcję "ustawienia usuwania z archiwum" i wpisałem tam wartość "1000 dni". Niestety, ta opcja chyba nie działa u mnie na forum, tzn. tematy napisane w ciągu ostatnich 1000 dni wcale nie są usuwane z archiwum. Z kolei jak przy dowolnym zarchiwizowanym temacie kliknę przycisk "usuń z archiwum", to dany temat po kilkunastu minutach jest usuwany z archiwum.

 

W związku z powyższym mam pytanie: jak poradzić sobie z usunięciem z archiwum około 2000 tematów napisanych w ciągu 5 lat? Może jakieś zapytanie mysql?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Napisałem do supportu, uzyskałem odpowiedź po 12 minutach, więc dzielę się rozwiązaniem:

 

I've adjusted your archive rules so that it won't archive any more topics, and also enabled the archiver which is required for it to restore the archived topics. The archiver is designed to run quite slowly so that it doesn't overwhelm your server so by default it will only restore 250 posts (not topics) every 15 minutes.

You can speed this up by manually running the archiver task in your Admin CP under System -> System -> System Scheduler. Find the "Archive" task on that page and click the green "Run now" button to the right of it. The task will take 30-45 seconds to run and then show a message saying that it ran successfully. When you see that message you can click the button again. Repeat that as much as needed until all topics have been restored.

 

 

Z tego wynika, że błędem było wyłączenie archiwizacji, która wymagana jest również do usuwania tematów z archiwum. Teraz w zasadach archiwizowania widoczny mam komunikat "Według aktualnych zasad nie zostanie zarchiwizowany żaden temat" (wcześniej chyba pojawiała się tutaj jakaś liczba tematów do archiwizacji, przy czym archiwizacja była wyłączona). W ustawieniach usuwania z archiwum wpisana wartość 999999. I chyba wszystko działa, tzn. w logach archiwizowania co jakiś czas pojawia się wpis "Przywrócono 250 pozycji".

  • Lubię to 1

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lubię to 1

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.