Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Domena zarejestrowanej marki


Fan11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pytanie do Was, moi drodzy specjaliście od WWW. :P

Dziś kupiłem domenę Code Geass, która od bardzo długiego czasu była stroną reprezentującą jedno z najpopularniejszych anime na świecie.

Czy mogę używać bez problemu tej domeny na forum o grach itp, które za dużo z anime nie będzie miało wspólnego, a w logo użyć np: ich symboli?

Gdy forum mi się bardzo rozwinie, nie będzie żadnych problemów?

 

https://www.google.pl/search?q=Code+Geass&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=6TaLVJrjG4auUZP_gfAK

// Podpis usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forum IPB, to raz na pół roku możesz zmienić domenę za darmo, jeśli licencja jest aktywna dłużej, niż 6 miesięcy. Co do używania ich symboli, to nie wydaje mi się. Prawa autorskie, jeśli ich nie wykupiłeś od nich, należą nadal do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz. Prawa autorskie nie mają tu nic do tego bo jak sam piszesz będziesz robił coś zupełnie innego na tej domenie. Fajnie by było abyś sprawdził czy nazwa ta nie została zastrzeżona jeśli była by to mogli by się ciskać z tobą o odzyskanie praw do domeny.

Skoro ją zarejestrowałeś to ty jesteś jej właścicielem a co za tym idzie możesz na niej stawiać co sobie chcesz i nie koniecznie musi być to identyczny serwis jaki był kiedyś.

logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury wypisujesz, jak mało kto. Domena domeną, ale kopiowanie treści z cudzych witryn bez zgody autorów owych witryn jest niczym innym jak zwykłą kradzieżą. I nie, nie może sobie na stronie wstawiać czego chce. Nie może sobie wstawiać plików pirackich programów, pirackich filmów, pirackiej muzyki, pirackich tekstów czy innych treści zabronionych przez prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury wypisujesz, jak mało kto. Domena domeną, ale kopiowanie treści z cudzych witryn bez zgody autorów owych witryn jest niczym innym jak zwykłą kradzieżą. I nie, nie może sobie na stronie wstawiać czego chce. Nie może sobie wstawiać plików pirackich programów, pirackich filmów, pirackiej muzyki, pirackich tekstów czy innych treści zabronionych przez prawo.

Ja nie gadam o pirackich rzeczach...

Zobacz co autor pisze.

Ma domenę po jakimś znanym portalu o anime a chce zrobić coś co całkowicie nie jest związane z tematyką jaka była poprzednia na domenie.

I oczywiście może to zrobić a co to będzie czy forum o d*pie maryni czy cokolwiek innego to jak najbardziej ma prawo!

Ja nie wchodzę głębiej czy to będzie legalne czy też nie bo to nie moja sprawa a autora.

logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena należy do zarejestrowanej marki, jej angielski odpowiednik DeathNote.com

Domena została wykupiona od OVH.pl za ponad 300zł. Czy Death Note w przyszłości może roszczyć o prawo do domeny?

Jest to najbardziej popularne Anime na świecie.

// Podpis usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.