Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Non printable characters - jak usunąć?


matma4u
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez matma4u,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

kilka dni temu migrowałem na nowy serwer i w związku z tym musiałem przekonwertować bazę do uft-8. Prawie wszystko dobrze poszło poza jednym wyjątkiem, otóż przy podmianie literki "ą" pojawił się błąd, polegający na tym, że "doklejony" jest za nią jeden znak, wygląda to tak thumb_pre_1432739536__kodowanie.png

 

Nie mogę tego znaku usunąć, w żadnym edytorze, które używam tzn Notepad i EditPad Pro, bo w nich ten znak jest nie wyświetlany, więc go nie mogę zaznaczyć i usunąć. Widać go w tytułach stron i w bazie danych mysql.

 

Jak to "ustrojstwo" usunąć? Jakiego użyć edytora lub jak zmienić jego ustawienia by znak był wyśietlany, a przez to możliwy do usunięcia?

 

Proszę o radę.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dla potomności podam pełne rozwiązanie.

Macsch15 - dziękuje, ale u mnie to nie sprawdziło się, bo dalej nie wyświetlało znaku.

Zrobiłem to tak:

 

FORMAT>>Zestaw znaków>>Zachodnioeuropejskie ISO 8859_1

 

Wtedy za literką ą pokazało dodatkowy znak , takie duże A z daszkiem. Zaznaczyłem ą+toAzdaszkiem i dałem zamień wszystkie na H^^^^ (nie moglem dać zamień na ą bo po zmianie kodowania na utf-8 z ą robiło się a).

 

Następnie zmieniałem kodowanie na utf-8 (bez BOM) i dałem zamień wszystkie H^^^^ na ą. Zapisałem plik i po sprawie. Niechciane znaki zniknęły.

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.