Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

pozycjonowanie - bolączki począkującego


Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam do was zapewne bardzo podstawowe pytanie, ale nie umiem kompletnie sobie poradzic z tym problemem. dwie strony, które pozycjonuję ostatnio bardzo mocno spadły, nie wiem właściwie dlaczego bo mam jeszcze 3 inne z ktorymi robie dokladnie to samo i tamte ida w gore. to co robie to sa takie standardowe dzialania seo, nie wiem co moglo pojsc zle. czy to mozliwe ze konkurencja cos przy tym grzebala? watpie bo to sa male lokalne firmy, ale wszystko jest mozliwe. ktos ma pomysl co moglo wplynac na ten spadek? bede wdzieczny za kazda pomoc

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że mocno spadły? Co robiłeś? Ruch na stronie zmalał drastycznie? Jak sprawa wygląda w Google Webmaster Tools? Przyczyn spadku strony może być multum:

 

  • Wakacyjny odpływ użytkowników,
  • Lepsze pozycjonowanie konkurencji,
  • Brak protokołu https (lub jego pojawienie się na podobnych stronach, przez co pokazywane są wyżej),
  • Strona nieprzyjazna dla urządzeń mobilnych i odpływ użytkowników z tego tytułu,
  • Nieczyste zagrywki seo skutkujące karami od Google... (precle i inne)...

 

Najpierw sprawdź sobie czy bana nie dostałeś wpisując w wyszukiwarkę:

 

 

site: twoja strona

 

Jak pojawią się wyniki do Twojej strony - bana nie masz, ale może jakaś inna kara Ci się oberwała... My tego nie wywróżymy co konkretnie się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli co? coś komuś muszę zapłacić?

 

Ech :( Ciśnie mi się w tym momencie na klawiaturę żart o wykupieniu abonamentu na Google...

 

 

mam 15 lat dopiero ile to będzie kasy? nie mam dużo a nie chcę mieć problemów.

 

Napisałem Ci co zrobić, zadałem konkretne pytania... Najpierw zaloguj się do Google Webmaster Tools i sprawdź co się tam dzieje. Może Google Ci napisało jakąś wiadomość albo widać spadek ruchu z ostatnich dni / tygodni... Sprawdź linki przychodzące do Twojej witryny i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie żadnych pieniędzy nie musisz nikomu płacić :) Filtr/ban, czyli najbardziej prawdopodobna przyczyna spadku pozycjonowanych przez Ciebie stron, można przy odrobinie determinacji i dobrej woli zdjąć. Na początek zajrzyj do Narzędzi Webmastera (teraz nazywa się to Search Console) i sprawdź, czy to faktycznie kara od Google. Jeśli tak, musisz zniwelować to, co ją wywołało a następnie zgłosić stronę do ponownego rozpatrzenia przez bota - wtedy są szanse, że powróci na odpowiednie miejsce. Pamiętaj, że w Search Console są tylko informacje o karach nałożonych ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.