Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z storage


xSkyer

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

 

W IPS 4 można rozbić poszczególny content (załączniki/zdjęcia/emotikony, etc.) na różne rodzaje przechowywania plików. Jest to fajna funkcja, postanowiłem przechowywać załączniki oraz zdjęcia (ładowane w ramach postu) na zewnętrzny storage, do tego celu wykupiłem http://www.kimsufi.com/pl/, który idealnie nadaje się do tego.

 

Generalnie założenie było takie:

 

  • Forum wraz z redisem na wydajnej instancji, opartej o wydajne SSD,
  • Zawartość, tj. załączniki czy zdjęcia na zewnętrznym storage, bez SSD.

Jednak pojawił się problem, dokładniej dotyczy wdrożenia tej funkcji w życie... ;)

 

Robię to wg następujących kroków:

 

  1. Pod storage jest maszyna na czele z FreeBSD, wydzielone konto (w pełni izolowane, wyizolowane od środowiska) i jedyne, co działa to SFTP, no i folder /files. Na niej jest Nginx, który IMHO świetnie nadaje się do serwowania plików statycznych, więc dodałem sekcję i działa pięknie.
  2. Na serwerze, gdzie znajduje się forum jest php5-ssh2, interpreter to PHP-FPM, moduł oczywiście odblokowany i działa.

Chciałem stworzyć rodzaj przechowywania, używając tego SFTP, wprowadziłem odpowiednie dane, tj. adres IP, port 22 (dla SFTP) oraz ścieżkę "/home/cdn/files". Próbowałem też /files/.

 

Dla /files/ jest: Could not upload to the FTP server. Check the user has permission to write files.

A dla /home/cdn/files/: Could not move into the directory specified. Check the directory is correct and the user provided has permission to access it.

 

Cóż. Pomijając chroota, który nie daje dostępu do folderów spoza /home/cdn, to raczej da się edytować, wrzucać i podglądać dowolny plik w folderze /home/cdn/files, to samo z /home/cdn.

 

Niestety, nginx nie wypluwa do /var/log żadnego błędu, jest to 'niewidzialne' dla mnie, acz powiem, że auth.log mówi o poprawnie autoryzowanej sesji. Nie wiem czemu tak się dzieje.

 

Próbowałem też normalnie z FTPS, też to nie działa + shared hosting (dla pewności, że to nie konfiguracja nawaliła).

 

Jakieś pomysły? IPS jest w pełni czyste, niedawno instalowaliśmy, licencję z CA niedawno nabyliśmy.

 

PS. w internecie nie znalazłem żadnego rozwiązania tegoż problemu!

PS2. tak, sprawdzałem logi PHP

Edytowane przez xSkyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

PS3. - nie napisałeś do IPSu, który w tej kwestii na chwilę obecną wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.