Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Szablon "news" do IPB 4 Pages


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników skryptu IPB.

 

Jestem świeżo po migracji forum istniejącego od 12 lat- przeprowadzonej skutecznie i profesjonalnie przez znanego wszystkim fachowca DawPi :D

 

Zanim poruszę moją sprawę, krótkie wtrącenie dotyczące problemu, który rozwiązałem u siebie a na forum nie został jak widzę kilka dni temu wyjaśniony.

http://forum.invisionize.pl/topic/48040-puste-strony-tematu-po-zmianie-strony-na-następnąpoprzednią/

 

Rozwiązanie uzyskałem dzięki forum wsparcia IPB i jest bardzo proste. Należy w ustawieniach wyłączyć opcję paginacji stron AJAX. Wtedy reklamy działają bez przeszkód i strony otwierają się normalnie. Może komuś się przyda.

 

Teraz do rzeczy. Po kilku dniach pracy z IPB dochodzę do przekonania, że warto byłoby dalszą część modernizacji serwisu przeprowadzić z użyciem kolejnych "klocków" IPB. Zamiast planowanej modernizacji portalu w Joomla, zastosować IPB Pages.

 

Starałem się znaleźć więcej informacji na ten temat, ale są one dość skąpe. Wiem, że w IPB pages jest możliwość konfigurowania bloków, ale moje pytanie brzmi- czy da się zastosować jakiś gotowy szablon, który nada stronie kształt znany z nowoczesnych serwisów newsowych- np. slider pod nagłówkiem, wyraźne okna przeglądu najświeższych wiadomości z różnych kategorii itp.

 

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy ;)

Chyba gotowego rozwiązania nie ma, polecam ten dział: https://community.invisionpower.com/forum/500-theme-design/

 

Pages ma to do siebie, że jest super, ale niestety trzeba przysiąść, poczytać, potestować i zrobić blok po bloku.

 

 

P.s. jak się nazywa ta opcja od paginacji w ACP?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ;)

Chyba gotowego rozwiązania nie ma, polecam ten dział: https://community.invisionpower.com/forum/500-theme-design/

 

Pages ma to do siebie, że jest super, ale niestety trzeba przysiąść, poczytać, potestować i zrobić blok po bloku.

 

 

P.s. jak się nazywa ta opcja od paginacji w ACP?

 

No właśnie tego żmudnego układania chcę uniknąć. Może ktoś się spotkał w Polsce z tego typu szablonem? A jeżeli nie, to czy do bloku da się zaimplementować slider?

 

PS. Ścieżka postępowania z paginacją AJAX:

 

ACP>wygląd>style i szablony>nacisnąć edytuj przy aktualnie używanym szablonie>dodatkowe>używać paginacji ajax? (nie)

Edytowane przez tomek1haczyk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Racja, tam się schowało to ustawienie. ;)

Odnośnie układania - raczej celuj w to forum co podałem wyżej.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tam się schowało to ustawienie. ;)

Odnośnie układania - raczej celuj w to forum co podałem wyżej.

 

Już zaglądam, ale jeżeli ktoś zna stronę na której działa portal oparty na IPB Pages i ma wygląd adekwatny do aktualnie spotykanych portali informacyjnych, to będę wdzięczny za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Racja, tam się schowało to ustawienie. ;)

Odnośnie układania - raczej celuj w to forum co podałem wyżej.

 

Już zaglądam, ale jeżeli ktoś zna stronę na której działa portal oparty na IPB Pages i ma wygląd adekwatny do aktualnie spotykanych portali informacyjnych, to będę wdzięczny za link.

 

Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale niedawno robiłem taki portal http://www.kitezone.com tam jest wszystko na blokach, slider to blok z danymi z artykułów, te obrazki po prawej to też bloki czerpiące dane z galerii czy forum.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Racja, tam się schowało to ustawienie. ;)

Odnośnie układania - raczej celuj w to forum co podałem wyżej.

 

Już zaglądam, ale jeżeli ktoś zna stronę na której działa portal oparty na IPB Pages i ma wygląd adekwatny do aktualnie spotykanych portali informacyjnych, to będę wdzięczny za link.

 

Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale niedawno robiłem taki portal http://www.kitezone.com tam jest wszystko na blokach, slider to blok z danymi z artykułów, te obrazki po prawej to też bloki czerpiące dane z galerii czy forum.

 

To już wygląda całkiem fajnie. :D Rozumiem, że użytkownicy zalogowani na forum, mogą na portalu komentować artykuły bez konieczności powtórnego logowania?

Czy da się zrobić tak, żeby newsy w sliderze zmieniały się automatycznie a nie dopiero po najechaniu na miniaturkę? Czy na tych miniaturkach po lewej da się dodać tytuły artykułów? Czy da się tak zdefiniować te bloki, żeby po dodaniu nowego artykułu w danej kategorii wskakiwał on od razu na stronę główną portalu w miejsce starszego artykułu z tej samej kategorii (np. zakładam, że każdy blok po lewej to inna kategoria tematyczna).

 

Czy da się taki szablon zaimplementować czy trzeba od nowa układać wszystkie klocki po zainstalowaniu aplikacji pages? Przepraszam za grad pytań, ale po raz pierwszy widzę coś co mniej więcej wygląda zgodnie z moimi wyobrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.