Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pobieranie memberData dla poszczególnego usera.


Codepixel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pewnego rozwiązania które umożliwia mi zaktualizowana danych wybranego usera. Mówię tutaj o pobraniu danych usera, którego wartość kolumny 'x' to np. 753 i wrzucenie jego ID konta w zmienną $x. Chodzi mi o coś w podobie $this->memberData['member_id'] z różnicą w tym, że będzie wyświetlało dane dla wybranego użytkownika a nie dla tego, który odwiedza stronę.

Edytowane przez Jakub Sochalec

Nothing is impossible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/api-methods/ipsmember-r200
Cytuj

/** * Load member * * @param string Member key: Either ID or email address OR array of IDs when $key_type is either ID or not set OR a list of $key_type strings (email address, name, etc) * @param string Extra tables to load(all, none or comma delisted tables) Tables: members, pfields_content, profile_portal, groups, sessions, core_item_markers_storage. * You can also use the aliases: 'extendedProfile', 'customFields' and 'itemMarkingStorage' * @param string Key type. Leave it blank to auto-detect or specify "id", "email", "username", "displayname". * @return @e array Array containing member data * <code> * # Single member * $member = IPSMember::load( 1, 'extendedProfile,groups' ); * $member = IPSMember::load( '[email protected]', 'all' ); * $member = IPSMember::load( 'MattM', 'all', 'displayname' ); // Can also use 'username', 'email' or 'id' * # Multiple members * $members = IPSMember::load( array( 1, 2, 10 ), 'all' ); * $members = IPSMember::load( array( 'MattM, 'JoeD', 'DaveP' ), 'all', 'displayname' ); * </code> */ static public function load( $member_key, $extra_tables='all', $key_type='' )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Macsch15 napisał:

Ma być wartość z member_id.

Czyli jeśli dam 

Dnia 25.06.2016 o 19:23, Macsch15 napisał:

IPSMember::load(753, 'all')

 

 Gdzie 753 to member_id tak? Jeśli tak to nie o to mi chodziło, bo napisałem skrypt tak(a przynajmniej chcę taki napisać) że jeśli dany użytkownik ma w kolumnie x wartość 753 to wtedy wyświetla powiedzmy zmienną $y Domyślnie, każdy użytkownik w kolumnie x ma podane 0 i zawartość kolumny zmienia się dopiero po wykonaniu danej czynności (w tym przypadku integracja konta forum z zewnętrznym skryptem), rozwijając moją wypowiedź..

 

Skrypt działa na takiej zasadzie że jeśli dany użytkownik w kolumnie x nie ma zera, skrypt się wykonuje i pokazuje zawartość zmiennej $y. W przeciwnym wypadku wiadomo, skrypt omija danego użytkownika. Więc wracając do tematu szukam funkcji, która będzie pobierała użytkownika z daną zawartością kolumny czyli w tym przypadku 753 i za pomocą zmiennej $y będzie wyświetlała odpowiednie dane.

Nothing is impossible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując twój kod, próbowałem wyświetlić id usera za pomocą $y = IPSMember::load(753, 'all')['member_id']; jednak wciąż nic nie wyświetla. Koniecznie chcę wyciągnąć z tej funkcji member_id i dać te id konta w zmienną $y bo jest ono potrzebne dla skryptu, który wykonuje się dalej.

Nothing is impossible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to normalny SELECT (klasami IP.Board) załatwi sprawę. IPSMember::load() służy do czego innego i w tym przypadku go nie użyjesz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.