Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Statusy - Brak możliwości dodawania ich (Zmiana ustawień nowych użytkowników)


aXen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem ze statusami. Każdy nowy użytkownik ma taką opcję w profilu.

8af7b1cd916335abad6e6068b5888985.png

Znalazłem temat, gdzie Amfidiusz miał ten sam błąd.

I teraz moje pytanie.
Gdzie ustawić domyślne ustawienia nowych użytkowników?
Chodzi mi o ustawienie opcji aby wyglądała tak: "Może dodawać aktualizację statusu?: TAK"

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnej opcji w nowym IPB to nie znajdziesz aczkolwiek...za to ustawienie odpowiada pp_setting_count_comments w bazie danych, tabeli core_members.

Domyślnie w strukturze bazy danych ustawione jest na NULL. Ja to wykonałbym zapytanie

ALTER TABLE `pro_core_members` CHANGE `pp_setting_count_comments` `pp_setting_count_comments` INT( 2 ) NULL DEFAULT '1';

i nie bawił się z tym. Oczywiście jak chcesz to możesz sobie napisać hooka, ale mnie bawienie się z $this->pp_setting_count_comments - nigdy mnie nie kręciło :D.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mr Darek napisał:

Domyślnej opcji w nowym IPB to nie znajdziesz aczkolwiek...za to ustawienie odpowiada pp_setting_count_comments w bazie danych, tabeli core_members.

Domyślnie w strukturze bazy danych ustawione jest na NULL. Ja to wykonałbym zapytanie


ALTER TABLE `pro_core_members` CHANGE `pp_setting_count_comments` `pp_setting_count_comments` INT( 2 ) NULL DEFAULT '1';

i nie bawił się z tym. Oczywiście jak chcesz to możesz sobie napisać hooka, ale mnie bawienie się z $this->pp_setting_count_comments - nigdy mnie nie kręciło :D.

Ok, dzięki. Zobaczymy w praniu co z tego będzie.
A czy muszę każdego z osobna zmieniać te ustawienie?

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie - przecież człowiek z natury jest leniwy i komu by się chciało :D. To zapytanie zmieniło domyślną strukturę tabeli, nieznacznie, ale zmieniło. Od teraz każdy nowy użytkownik na Twoim forum będzie miał domyślnie włączoną opcję wstawiania sygnatur, którą może w każdej chwili wyłączyć jeżeli będzie chciał ;). Dokładnie to co chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr Darek napisał:

Oczywiście, że nie - przecież człowiek z natury jest leniwy i komu by się chciało :D. To zapytanie zmieniło domyślną strukturę tabeli, nieznacznie, ale zmieniło. Od teraz każdy nowy użytkownik na Twoim forum będzie miał domyślnie włączoną opcję wstawiania sygnatur, którą może w każdej chwili wyłączyć jeżeli będzie chciał ;). Dokładnie to co chciałeś.

Ok, wiem że zmieniło.
Chciałem obecnym użytkownikom to zmienić bo widzę że prawię wszyscy mają NULL :D

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać zapytanie, bo komu chce się to edytować z osobna:

UPDATE `pro_core_members` SET `pp_setting_count_comments` = '1' WHERE `member_id` >0;

Aaa i bardzo ważna sprawa! U mnie tabele mają prefiksy "pro_", więc sobie je zmień na swoje jeżeli posiadasz bądź usuń pro_ w zapytaniach. Dotyczy to również wątku wyżej :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr Darek napisał:

Proponuje dodać zapytanie, bo komu chce się to edytować z osobna:


UPDATE `pro_core_members` SET `pp_setting_count_comments` = '1' WHERE `member_id` >0;

Aaa i bardzo ważna sprawa! U mnie tabele mają prefiksy "pro_", więc sobie je zmień na swoje jeżeli posiadasz bądź usuń pro_ w zapytaniach. Dotyczy to również wątku wyżej :).

O to właśnie chodziło! Dzięki, działa.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.