Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktywacja Email - Logowanie bez niej...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem, gdy tworzymy nowe konto na mojej stronie http://www.eventis-rp.pl to możemy się zalogować na nie od razu po rejestracji bez aktywacji go poprzez link wysłany w wiadomości Email na konto podane przy rejestracji. Co prawda mamy rangę Validate ale logujemy się bez żądania potwierdzenia...

 

Co wykonałem w tym kierunku? Po pierwsze w sekcji ustawień rejestracji tj (System - Ustawienia - Prywatność i Bezpieczeństwo) mam wybraną opcję "Potwierdzenie adresu e-mail przez użytkownika". Próbowałem też innych opcji z listy. Po zarejestrowaniu się jak opisałem wyżej mamy komunikat o konieczności potwierdzenia rejestracji poprzez aktywację z linku przesłanego na naszą pocztę przez stronę (Email dochodzi poprawnie z działającym linkiem). Tylko tak jak już pisałem można olać ten komunikat i zalogować się bez potwierdzenia... Z tego wszystkiego wynika że potwierdzenie jest potrzebne tylko by stać się Userem z rangi Validate. A ja pragnę by było jak dawniej nie ma logowania bez potwierdzenia... Może mi ktoś z tym pomóc? Forum to IPB 3.4.9. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zablokować grupie oczekującej (Validating) na dostęp do Twojego forum.

 

Member Groups ---> Manage User Groups ---> Validating ---> Zakładka "Global" ---> "Can access the site?" Wybierz NO

 

:) Wtedy nie będą mieli dostępu do forum dopóki nie potwierdzą maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak już. I problem polega na tym że gdy ktoś się zaloguje to widzi brak dostępu do forum (do wszystkiego) i taka osoba gdy używa linku podanego w emailu to nie widzi komunikatu że uzyskała poprawny dostęp do forum, tylko dalszy brak dostępu do forum... Co wprowadzi wielu odbiorców w błąd i jak najbardziej wygląda na błąd forum lub jakaś tandetę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.