Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przepisywanie adresów url i bład 404


tina45

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że mam. Mam właczone api, a do tego też musiałam instalować .htaccess i wszystko działa. Na Mybb o ile to ma teraz jakieś znaczenie .htaccess działał poprawnie.Na tym samym serwerze na subdomenie mam Wordpress i .htaccess z tymi samymi regułami. Wszystko działa.

 

Edytowane przez tina45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisywanie adresów nie działa,  .htaccess musiałam wywalić, a chcę się pozbyć tego index php? Np. tu polacynasaksach.pl/index.php?/calendar/  .Owszem właczenie przyjaznych linków poprawiło ich wygląd, ale koniecznie chcę to przepisywanie właczyć. Nie wiem już sama, może mod rewrite nie działa w tym wypadku, jak to sprawdzić jakby co? Może jakiś plik testowy na serwer wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, możesz. I upewnij się, że Twój serwer obsługuje mod_rewrite.

Oczywiście ten plik wrzuciłaś w dobre miejsce na FTP i jesteś tego absolutnie pewna?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wrzucałam zawsze do katalogu głownego domeny. Niedawno po raz kolejny to zrobiłam i znowu kaplica :(  Mam serwer nginx jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie. Inny plik .htaccess znajduje się w katalogu api , obsługuje api, też pobrałam z panelu admina, ale ten działa.

Edytowane przez tina45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tina45 napisał:

Tak, wrzucałam zawsze do katalogu głownego domeny. Niedawno po raz kolejny to zrobiłam i znowu kaplica :(  Mam serwer nginx jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie. Inny plik .htaccess znajduje się w katalogu api , obsługuje api, też pobrałam z panelu admina, ale ten działa.

Dostałam odpowiedź od hostingu- mod_rewrite jest obsługiwany.

Po wgraniu pliku .htaccess wyskakuje taki bład

404 Not Found


nginx
Edytowane przez tina45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna mała niedociągłość...

Gdy pobierasz plik, zapisuje się on jako htaccess. (czyli plik z nazwą htaccess bez rozszerzenia).

Ty musisz zmienić mu nazwę na .htaccess aby to był plik bez nazwy z rozszerzeniem htaccess.

 

Jeśli wgrałaś ten pierwszy plik (bez modyfikacji), nie dziwota, że nie działa.

 

P.S: A jak ty to wgrałaś?

Edytowane przez BeZiCoVeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tu się mylisz, niestety .Zapisałam prawidłowo , dlatego za każdym razem jak wgrałam wywalał mi forum do góry kołami. Błednie zapisany plik raczej nie funkcjonuje w żaden sposób. Zamieściłam napis jaki się pojawia właśnie po wgraniu pliku :)

Zobacze może z hostingu co poradzą. 

Być może coś robię nieprawidłowo próbując aktywować przepisywanie, bo je włączam już przed wgraniem pliku. Po wgraniu bym nie zdążyła, bo na panelu admina też jest ten sam błąd.

Edytowane przez tina45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest dobrze po twojej stronie (to nie ważne czy przed czy po włączasz, poza tym powinien tak czy siak działać), a także po stronie hostingu (przy najmniej wg. nich), pozostaje Ci jedynie napisać do IPS, podając poprawne dane w dostępie do twojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.