Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Brak polskich znaków, mimo konwertowania


Gość Angelo

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie aktualizacji forum z 3.x do 4.1. Jednak po aktualizacji mam brak polski znaków - jak dużo osób. Zrobiłem chyba wszelkie instrukcje tutaj opisane i na innych forach - ale nie pomaga.

Przez konwersją na nową wersję wykonuję zmianę kodowania narzędziem IPS - utf8convert, wszystko przebiera prawidłowo i gdy postawię już forum mam właśnie krzaczki.

Przywróciłem poprzednią bazę, stare pliki i muszę zacząć od nowa.

Tylko nie wiem jak - skoro, IPB sam mi przekonwertuje bazę na utf8 podczas update i potem znowu będę mieć to co wyżej opisałem.

W starej bazie "Metoda porównywania napisów" wszystkie tabele mam na utf8_bin. Jednak na samym dole, gdzie jest sumowanie tabel mam latin2_general_ci.

 

Czy mam aktualizację wykonać inaczej? Proszę o pomoc

Edytowane przez Angelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że nie. Tzn. mówię już po konwersji i postawieniu wersji IPB 4. Zarówno w bazie jak i na samej stronie wyświetla krzaki. Znasz jakieś rozwiązanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, troche sobie poradziłem - tak jakby. Po ponownej instalacji IPB 4 zrobiłem konwersję programem od IPS, tylko dodająć do katalogu wtyczki plik constants.php a w nim dałem: "define ('SOURCE_DB_CHARSET', 'latin2');". I działa... zarówno opisy, tematy i posty są już po polski. W bazie także mam polske znaki, ALE po konwersji ucieło mi opisy kategorii forum?!

Z jednym problem sobie poradziłem, to zrodził się drugi.

 

Edit/

Okej, dodam opisy forum ręcznie. Chyba to jedyny problem :)

Edytowane przez Angelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie ważne, że w bazie także są polskie znaki - co przed aktualizacją do IPB 4 nie miało miejsca. Na razie więcej blędów nie zauważyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.