Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wykonuję zlecenie, jaką umowę podpisać?


Castio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem grafikiem oraz początkującym webmasterem, chciałem zapytać w jaki sposób w pełni legalnie mogę wykonać zlecenie dla mojego klienta ?

Dopiero zaczynam wykonywać zlecenie tak więc chciałbym poradzić się moich starszych kolegów.

Bardzo proszę o rozjaśnienie mi sytuacji od A do Z. 

Chciałbym wiedzieć w jaki sposób w pełni legalnie będę mógł działać w swoim fachu

 

Z góry dziękuję i wynagrodzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

 

1. Ogłaszasz się w sieci i prezentujesz zainteresowanym swoje portfolio.

2. Decydujesz czy podejmujesz się wykonać dane zlecenie czy nie.

3. Wyceniasz swoją pracę, omawiacie szczegóły jak termin wykonania i koszt oraz metodę płatności (przelew bankowy, paypal etc.) i jak będziesz miał zapłacone, to robisz co do Ciebie należy.

4. Przekazujesz gotową pracę i polecasz się na przyszłość :-)

 

A jak chcesz rejestrować działalność i robić zlecenia na szeroką skalę, to czemu nie :-) Polecam Wielką Brytanię albo jakiś przytulny raj podatkowy ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby robić leganie, jedyna opcja to działalność albo start-up jak ja (niższe koszty prowadzenia)

nie ma co się bawić w UK bo to wysokie koszty oraz czas się traci a będąc grafikiem to się nie opłaca

w przypadku samozatrudnienia wystawiasz faktury bez vat a będąc w startupie wystawia się faktury vat

Edytowane przez lumota
  • Dziękuję 1

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem że wybranie startapu jest oszczędnością czasu i pieniędzy nie działalność ;)

  • Dziękuję 1

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz zaraz, napisałeś przecież wyraźnie:

 

Cytat

nie ma co się bawić w UK bo to wysokie koszty oraz czas się traci

 

i zasugerowałeś działalność albo startup :) A to oznacza, że równocześnie twierdzisz, że założenie działalności w Polsce jest tańsze i trwa krócej. No więc dla Twojej informacji w Wielkiej Brytanii w ogóle nie musisz się rejestrować przez pierwsze 3 miesiące działalności gospodarczej i możesz robić co chcesz, żeby sprawdzić czy to co chcesz robić w ogóle będzie miało sens i Cię satysfakcjonowało. Mało tego, przez ten okres nie płacisz w ogóle żadnych podatków. Potem również ich nie płacisz, jeśli nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku w wysokości ~11000 GBP. Możesz sobie o tym poczytać dogłębniej siedząc w kolejce w polskim urzędzie w oczekiwaniu na swoją kolejkę do przedłożenia stosownych dokumentów celem założenia własnej działalności gospodarczej. W Wielkiej Brytanii wystarczy tylko być. Całość rejestrujesz przez internet i czekasz sobie kilka dni na tax reference number. Wystarczy na chwilę odwiedzić kogoś, kto już tam jest, coby mieć dostęp do adresu. Konto w banku i NIN też się przydają, ale to łatwo i bezpłatnie można załatwić. A warto, bo kwota wolna od podatku to niebo a ziemia. No i nie ma prezentów powitalnych od ZUS na dzień dobry, które niejednego początkującego mogą wprowadzić na ścieżkę z napisem BANKRUT tudzież DŁUŻNIK, bo zanim działalność zacznie przynosić zyski, może trochę potrwać.

 

Cytat

w przypadku samozatrudnienia wystawiasz faktury bez vat a będąc w startupie wystawia się faktury vat

 

Myślę, że ten filmik Cię zainteresuje, skoro temat faktur poruszyłeś:

 

 

 

To tak a propos oszczędności czasu ;)

 

Z resztą jeśli mam być szczery - jak ktoś ma umiejętności i wiedzę jak coś zrobić, to nie ma sensu się ograniczać do jednego konkretnego kraju w dobie internetu. Podstawowy angielski i można szukać klientów za miedzą z dewizami w portfelu ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to @Jurij masz spółkę LTD lub Sole Trader że taki znawca?  :weight_lift:

  • Lubię to 1

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2018 o 22:04, Jurij napisał:

Wygląda to tak:

 

1. Ogłaszasz się w sieci i prezentujesz zainteresowanym swoje portfolio.

2. Decydujesz czy podejmujesz się wykonać dane zlecenie czy nie.

3. Wyceniasz swoją pracę, omawiacie szczegóły jak termin wykonania i koszt oraz metodę płatności (przelew bankowy, paypal etc.) i jak będziesz miał zapłacone, to robisz co do Ciebie należy.

4. Przekazujesz gotową pracę i polecasz się na przyszłość :-)

 

A jak chcesz rejestrować działalność i robić zlecenia na szeroką skalę, to czemu nie :-) Polecam Wielką Brytanię albo jakiś przytulny raj podatkowy ;-)

Tak sie składa ze mieszkam w UK. :)

Czy mogę sie do Pana odezwać na PW w celu porady? 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, po powrocie z pracy będę kontynuował temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej nie ma się co zastanawiać :) Pisz na forum pytania, może się innym przydadzą takie dyskusje albo ktoś mądry się wypowie jak mnie nie będzie bo ostatnio to mam tyle czasu wolnego co przeciętny anglik oszczędności na koncie dzień po wypłacie :P Żeby nie powiedzieć - tyle co hajsu w ZUSie, bo jednak czasem na forum uda mi się jeszcze wejść ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co jeżeli nie chciałbym otwierać firmy a robić tylko pojedyncze zlecenia ? Jaką umowę wtedy i pewnie będę musiał rozliczać się sam z podatku, zgadza się?

 

2. Jeżeli założyłbym firmę w Anglii to czy mogłaby ona wykonywać także zlecenia z Polskiego rynku? 

 

3. Czy legalne jest aby np. moja koleżanka szukała mi klientów na facebooku ze swojego prywatnego konta? 

 

4. Czy mogę operować firmą która znajduje się w Wielkiej Brytanii będąc w Polsce ? Oczywiście mógłbym wracać do UK.

 

 

Po prostu aktualnie chce zjechać na jakieś 3 miesiące, później myślę że wrócę właśnie żeby otworzyć działalność ale chciałbym mieszkać w Polsce powiedzmy 3 miesiące a w UK tylko pojechać dorobić np. na miesiąc czasu i w tym czasie ogarnąć jakieś sprawy związane z firmą. 

 

Na razie tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No to nie zakładaj firmy tylko działaj jako samozatrudniony :) Wtedy będziesz sam się rozliczał z podatków.

2. A dlaczego nie?

3. A dlaczego nie?

4. A dlaczego nie?

 

Ba, jest cała masa firm które rzekomo działają w anglii, a tak naprawdę właściciele nigdy tam nie byli i funta na oczy nie widzieli ;) No ale bądźmy poważni, jak tam sobie bywasz, masz konto, numer telefonu, nin i tax reference number to wszystko gra :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2018 o 22:10, Jurij napisał:

1. No to nie zakładaj firmy tylko działaj jako samozatrudniony :) Wtedy będziesz sam się rozliczał z podatków.

2. A dlaczego nie?

3. A dlaczego nie?

4. A dlaczego nie?

 

Ba, jest cała masa firm które rzekomo działają w anglii, a tak naprawdę właściciele nigdy tam nie byli i funta na oczy nie widzieli ;) No ale bądźmy poważni, jak tam sobie bywasz, masz konto, numer telefonu, nin i tax reference number to wszystko gra :)

 

 

Myślę właśnie aby otworzyć 1 osobową firmę w UK. 

Wtedy potrzeba raptem księgowej do rozliczenia oraz.. ? czegoś jeszcze ? nie wiem jak się za to zabrać.

 

Z gory dzięki za twoją pomoc kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci księgowa? Chyba sam będziesz w stanie policzyć ile zarobiłeś i ile miałeś wydatków tytułem prowadzenia własnej działalności... Napisałem Ci co będziesz potrzebował. Jeśli masz już National Insurance Number i przyślą Ci taxpayer reference number to właściwie wszystko. Potem tylko na stronie HMRevenue informujesz ich że działasz pod taką a taką nazwą od tego dnia w tej lokalizacji i... tyle. Z resztą w sieci jest pełno poradników - poczytaj :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.04.2018 o 03:30, Jurij napisał:

Po co Ci księgowa? Chyba sam będziesz w stanie policzyć ile zarobiłeś i ile miałeś wydatków tytułem prowadzenia własnej działalności... Napisałem Ci co będziesz potrzebował. Jeśli masz już National Insurance Number i przyślą Ci taxpayer reference number to właściwie wszystko. Potem tylko na stronie HMRevenue informujesz ich że działasz pod taką a taką nazwą od tego dnia w tej lokalizacji i... tyle. Z resztą w sieci jest pełno poradników - poczytaj :)

 

Czy nadal można się Pana poradzić? :) Niesamowicie mi już tutaj Pan pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.