Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nging FreeBSD IPS Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Hostuję sobie swoje IPS na FreeBSD 11.2 i386  na virtualboxie u siebie, ponieważ robię je swobodnie - będę je długo robił więc poco mam płacić teraz za hosting. Dobra, problem w tym, że chce sobie dodać spolszczenie całego forum i acp a po chwili nginx mi wywala że:

1.thumb.png.d4668766f2c8beeb06b6bfef4cff0f66.png

 

Jak to poprawić aby normalnie przyjęło mi spolszczenie?

Edytowane przez michal.rys.348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uploadzie dużych plików nginx wyświetla błąd 413 Request Entity Too Large. Jest to spowodowane ograniczeniem wielkości danych wysyłanych przez klienta.

Aby się go pozbyć musimy w konfiguracji hosta ustawić odpowiednią wielkość parametru client_max_body_size.

Zakładając, że kłopotliwy serwis mamy skonfigurowany w /etc/nginx/sites-available/strona.conf, otwieramy ten plik i w sekcji server dodajemy następujący wpis.

client_max_body_size 4M;

Zwiększa to maksymalną wielkość wysyłanych danych do 4 megabajtów. Teraz wystarczy tylko reload:

sudo /etc/init.d/nginx reload

Oczywiście można to również ustawić globalnie dla wszystkich uruchomionych serwisów. W takim celu należy podaną linię dodać w pliku /etc/nginx/nginx.conf w sekcji http:

http {
    ...
    client_max_body_size 4M;
    ...
}

Po restarcie nginxa wszystkie serwisy będą miały ustawione client_max_body_size na 4M.

Jeśli używamy php-fpm, należy również w pliku /etc/php5/fpm/php.ini ustawić odpowiednie wartości parametrów post_max_size oraz upload_max_filesize (np. 4M), a następnie zrestartować/przeładować fpm:

sudo /etc/init.d/php5-fpm reload

 


~~ źródełko tej mądrości

 

Edytowane przez Przemysław Kulczyński
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemysław Kulczyński napisał:

Przy uploadzie dużych plików nginx wyświetla błąd 413 Request Entity Too Large. Jest to spowodowane ograniczeniem wielkości danych wysyłanych przez klienta.

Aby się go pozbyć musimy w konfiguracji hosta ustawić odpowiednią wielkość parametru client_max_body_size.

Zakładając, że kłopotliwy serwis mamy skonfigurowany w /etc/nginx/sites-available/strona.conf, otwieramy ten plik i w sekcji server dodajemy następujący wpis.


client_max_body_size 4M;

Zwiększa to maksymalną wielkość wysyłanych danych do 4 megabajtów. Teraz wystarczy tylko reload:


sudo /etc/init.d/nginx reload

Oczywiście można to również ustawić globalnie dla wszystkich uruchomionych serwisów. W takim celu należy podaną linię dodać w pliku /etc/nginx/nginx.conf w sekcji http:


http {
    ...
    client_max_body_size 4M;
    ...
}

Po restarcie nginxa wszystkie serwisy będą miały ustawione client_max_body_size na 4M.

Jeśli używamy php-fpm, należy również w pliku /etc/php5/fpm/php.ini ustawić odpowiednie wartości parametrów post_max_size oraz upload_max_filesize (np. 4M), a następnie zrestartować/przeładować fpm:


sudo /etc/init.d/php5-fpm reload

 

 


~~ źródełko tej mądrości

 

Znalazłem wcześniej ale problem rozwiązałem. Mam za to drugi, ale to drugi temat otworzę bo regulamin złamię jak dodam dwa w jednym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.