Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wykonywanie backupu forum, by przenieść je na innego vps'a bądź hosting + domena


michal.rys.348

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Forum sobie robię na vps'ie, nie chce mi się cały czas wszystkiego ręcznie robić więc napisałem sobie skrypt który zrobi to za mnie sam jak go odpalę. Wygląda on oto tak:

#!/bin/sh
clear
## Usuwanie ##
cd /var/www/ && rm -rf backup_forum/*
cd / && rm -rf cmd.tar.gz
cd /var/lib/mysql/ && rm -rf baza_danych.tar.gz
cd /var/www/myforums.pl/ && rm -rf pliki_forum.tar.gz
## Robienie backupu ##
cd /
tar cfv cmd.tar.gz pack
mv cmd.tar.gz /var/www/backup_forum/
cd /var/lib/mysql/
tar cfv baza_danych.tar.gz forum_base
mv baza_danych.tar.gz /var/www/backup_forum/
cd /var/www/myforums.pl/
tar cfv pliki_forum.tar.gz admin api applications datastore oauth plugins system uploads .htaccess 404error.php conf_global.php Credits.txt error.php index.php init.php sitemap.php
mv pliki_forum.tar.gz /var/www/backup_forum/
cd /var/www/backup_forum/
tar cfv backup_forum_$(date +%d.%m.%Y_%H.%M.%S).tar.gz pliki_forum.tar.gz baza_danych.tar.gz cmd.tar.gz
rm -rf baza_danych.tar.gz pliki_forum.tar.gz cmd.tar.gz

No i zaczyna się problem z bazą danych. Gdy ją rzucę na ten inny vps czy hosting to ją nie może wyczytać i jest zepsuta a nie powinna. Zawsze tak robiłem i nigdy nie miałem problemu tylko ips wymaga inaczej robić backup. Mówiono mi że trzeba do ips'a, żeby zrobić backup bazy to trzeba zrobić dump. Pracuję na Ubuntu 18.04_1 LTS. Ktoś może mnie poratować, ktoś może wie, jak mogę zrobić sobie z poziomu terminala wystukać ten dump bez żadnych phpmyadmin? Ja to zrobię zrobię tak, że jak zrobi mi tego dumpa, to on sam się zapakuje i wszystko mi się spakuje do jednej paczki gdzie będe miał cały backup. Skrypt jest mój i napisany w bashu. Korzystam z MariaDB 10.1.34

Edytowane przez michal.rys.348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.