Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Sign in to follow this  
Gość

Limit na osadzanie YouTube

Recommended Posts

W IPB 3 była fajna opcja, że można było ograniczyć ilość osadzonych YT w poście i kolejne wstawiały się jako linki. W IPB 4 nic takiego nie widzę, nie widzę też wtyczki do tego. Ktoś się spotkał z taką możliwością?

4 jest lepiej zoptymalizowana. Nie ma potrzeby tego limitować. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Silnik forum pewnie tak ;) Ale problem jest dla użytkowników, bo gdy temat polega na wstawianiu wideo i w widoku jest np. ze 70 klipów, to na słabszych komputerach próba jednoczesnego załadowania takiej ilości osadzonych YT doprowadza przeglądarki do zwiech i CPU do wrzenia ;)

Hm, patrzyłem w MP, ale nic nie widzę. Szukałeś tam coś?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Trochę tak, znalazłem takie coś: https://invisioncommunity.com/files/file/8186-lazy-load-videos/

Ale kurka 15 dolców + upgrade'y (co pewnie byłoby z czasem konieczne, gdy wyjdzie nowy IPB, np. 4.4), poza tym nie do końca to by załatwiło sprawę, bo w sumie przy przewijaniu strony i tak user dostanie tym w twarz, tylko na raty. Poza tym coś Invision ćwierkało, że chcą dodać lazy loading, tylko chyba w komunikacie nie było nic o wideo/YT. Dlatego z tym się wstrzymałem, nic innego mi za bardzo nie wpadło w oko 😕

Edited by Gość
  • Like 1

Rikki z IPS skomentował, że ma to dotyczyć także wideo, ale czy wideo załadowanego, czy YT, nie wiadomo. Nie wiem też, czy będzie się ładować przy scrollowaniu, czy może dopiero po kliknięciu. Druga opcja byłaby w moim przypadku lepsza, bo tak to w sumie user dostanie to samo, tylko na raty, scrollując. Także średnio...

Ale jeśli nic innego nikt nie widział, to chyba pozostanie czekać na to...

• Like 1