Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Strona główna i panel admina działają, fora nie


julekjulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

próbuję zaktualizować forum z bardzo starego skryptu wersja 3.0.5 do najnowszej wersji 4.4.2

(nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział dla problemu, ale w tym momencie forum jest teoretycznie w wersji 3.4)

 

Spodziewając się problemów postanowiłem, że najpierw przetestuję taką aktualizację lokalnie na kopii.

- zainstalowałem na domowym PC środowisko/oprogramowanie Wampserver64

- zrobiłem na zdalnym serwerze kopie bazy sql i wszystkich plików z katalogu forum (ftp)

- pobrane archiwum plików wypakowałem do odnośnego katalogu www programu Wampserver64

- oraz kopię bazy danych forum umieściłem w MySql

- w pliku conf_global.php skorygowałem odpowiednie wpisy dla localhost i bazy danych

 

Uruchomiłem serwer Wampserver64 i sprawdzam jak wygląda lokalna, testowa kopia zdalnej witryny.

 

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszystko jest ok.

Ale, tak jak w temacie, czyli główna strona forum wygląda normalnie oraz panel administracyjny funkcjonuje prawidłowo.

Jednak próba wejścia do jakiegoś forum, kategorii, tematu kończy się błędem serwera typu:

Not Found
The requested URL /board/forum/318-oscam/ was not found on this server.
Apache/2.4.37 (Win64) PHP/5.6.40 Server at localhost Port 80

Adres w pasku adresu przeglądarki 

http://localhost/board/forum/318-oscam/

ten sam adres na zdalnym serwerze

http://www.sat-4-all.com/board/forum/318-oscam/

Nie udało mi się znaleźć przyczyny czy też rozwiązania takiego zachowania kopii forum na localhost.

 

Może któryś z doświadczonych kolegów wie jak wyeliminować to dziwne zachowanie ?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

julek

Wszystko jest możliwe :):):) ale na wszystko potrzebny jest czas ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Sposób w jaki pakowałem pliki z FTP, tego jednego pliku z głównego katalogu forum nie spakował.

Po dodaniu brakującego pliku, forum na localhost uaktualnione z wersji 3.0.5 do  3.4 funkcjonuje prawidłowo.

 

Dziękuję bardzo za trafną odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

julek

Wszystko jest możliwe :):):) ale na wszystko potrzebny jest czas ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.