Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Używanie konta Microsoft od rejestracji / logowania na forum


Gangst3r

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś napotkałem dziwny problem z rejestracją / logowaniem poprzez serwisy społecznościowe. Okazało się, że w ustawieniach serwisów, które mam dostępne jako alternatywa do rejestracji nie posiadały żadnych numerów Identyfikatora aplikacji oraz Prywatnego klucza. Być może za sprawą usunięcia kluczy leżą instalowane wtyczki do nowych metod logowania (Steam, Twitch, Discord) - oczywiście żaden z nich nie działał poprawnie na 4.4.10. Po ich usunięciu minęło ok 3 tygodni, ale przez ten czas nie sprawdzałem działania pozostałych serwisów. 

 

Oczywiście problem szybko rozwiązałem o ile kilka serwisów wymagało aktualizacji i potwierdzenia użytkowania nowego API i logowania OAuth (Facebook, Google i Twitter) to problem pozostał z ostatnim, czyli kontem Microsoft.

 

Tworząc aplikację oczywiście działałem wg instrukcji która jest zamieszczona przy wybranej metodzie i po utworzeniu aplikacji Microsoft wszystko poszło sprawnie, lecz problem leży w weryfikacji. Oczywiście folder "/.well-known" jest utworzony w root, a w nim znajduje się plik json o podanej nazwie z wygenerowaną zawartością. CHMODY ustawione na 777.

 

microsoft_azure_xa.thumb.jpg.4b57106c1eb537f11304b6c91bc85c8e.jpg

Kiedy podaję adres https://xboxarcade.pl to wyskakuje komunikat o tym, że nie może połączyć z serwerem tak jakby pod tym adresem plik fizycznie nie istniał.

microsoft_azure_xa_error.jpg.687c3f7d8ea9df41a5846bf87d5a1896.jpg

Natomiast kiedy podaję https://forum.xboxarcade.pl (stara subdomena forum) wyświetla informację z błędem w nagłówku, więc w tym przypadku połączenie jest.

microsoft_azure_xa_error_fo.jpg.f2e4cc345b0e39504652f60f75eb6399.jpg

 

Oczywiście po wygooglowaniu błąd znalazłem i edytowałem zawartość w pliku IncludeJS, gdzie trzeba było zmienić z:

application/ld+json

na 

application/json

 

Niestety błąd nadal się pojawia przez co nie mogę wykonać weryfikacji. Dodam, że podczas dodawania tej metody wszystko działało poprawnie. Wygląda na problem związany z przekierowaniem lub .htaccess

Oczywiście opcja logowania funkcjonuje poprawnie, lecz denerwuje ta informacja o braku weryfikacji... Ze względu na tematykę nie chciałbym z tej metody rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę pliku .htaccess usuwając kropkę z przodu. Pojawił się problem z połączeniem - foto podam później , bo wydaje mi się że był inny. Natomiast oprócz Portalu nic innego nie działało - sypały się błędy 404.

 

Problem z pewnością leży gdzieś w przekierowaniach skoro zmiana na stary adres forum łączy poprawnie lecz wywala błąd wpisu w nagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

Po usunięciu pliku .htaccess pojawiają się te same błędy co w o bu przypadkach opisanych wcześniej.

Przy xboxarcade.pl problem z nawiązaniem połączenia z serwerem, natomiast przy forum.xboxarcade.pl błąd wartości nagłówka.

xa_fo_azure_portal_activ.jpg.79be012283feeea2098b66445985e668.jpg

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czyli coś jednak jest z tym plikiem. Wydaje mi się, że w ostatnim czasie sporo social mediów (FB na pewno, IPS wydawał łatkę pod 4.4.10 niedawno) zostało zmienianych.

Może i z tym warto napisać do IPSu?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zrobię, odnośnie aktualizacji to Facebook zmieniał coś w swojej aplikacji, więc aktualizacja była wymagana. Google również zmieniło ponieważ ostatnia aplikacja jaka była powiązana z kontem nie działa. Zmienił się całkowicie panel i musiałem stworzyć nową aplikację. Dzięki za odpowiedź. Temat zostawmy otwarty ponieważ będą czekał na krok ze strony IPS-u, więc może oni coś zaradzą. Gdyby tak się stało napisze o tym w tym temacie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.