Jump to content

WordPress w katalogu strony, a pozycjonowanie.


Recommended Posts

Siemanko, 

Sytuacja wygląda tak.. Mam stronę załóżmy Domena.pl <- i to jest strona na WordPressie; w katalogu Domena.pl/forum <- tu jest IPS i teraz tworzę Domena.pl/strona <- na WordPressie. 

Czyli łącznie 3 systemy - 2 x WP i 1 x IPS.

 

Pytanie brzmi czy nowa strona na WP w katalogu Domena.pl/strona  będzie się dobrze pozycjonować? Czy taka konfiguracja może negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie? 

Na każdym systemie mam podpięte Google Analytics i się zastanawiam czy on nie ze świruje, lub będzie podawać fałszywe wyniki gdyż katalogi należą do strony głównej.

Google będzie w stanie rozróżnić kiedy Użytkownik przechodzi na inny system, gdzie jest podpięty inny kod Analytics? 

 

Ogólnie zabieg ten ma na celu zwiększyć zasięg organiczny, gdyż na nowej stronie będzie kilkaset wyników często wyszukiwanych w mojej niszy. Google Analytics pomogłoby monitorować źródła ruchów, o ile właśnie moje połączenie nie zakłóci siebie nawzajem. 

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pytanie może dla niektórych błahe natomiast wolę mieć pewność czy nie robię strony na marne.

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz jakie cuda wianki analytics ogarnia :)

Co do indexowania to chyba nie ma różnicy, kiedyś coś tam się mówiło, że lepiej indeksuje główne domeny, a nie subdomenty, tak samo im dalej od głównej domeny do katalogu, ale chyba to była bajka, teraz nie ma większej różnicy.

A jeśli chodzi o pozycję w wynikach gogle to albo podłapie albo nie ;) kwestia treści. Gogle nie taki głupi, a miliony stron modlą się co noc o lepszą pozycję w tej ograniczonej top10 pod kluczowe ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.