Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPS UTF8 Converter - "miszcz" prędkości ;)


Pianocraft

Rekomendowane odpowiedzi

  • Pianocraft zmienił(a) tytuł na IPS UTF8 Converter - "miszcz" prędkości ;)

No i zonk. Stanęło na tabeli ibf_profile_portal  i ani kroku dalej. Zauważyłem, że konwerter to cwaniak, założył dwie tabele w bazie x_utf_ibf_convert_session i x_utf_ibf_convert_session_tables i tam notuje postępy, ale nie bardzo wiem co mógłbym zrobić żeby go oszukać i zmusić do dalszej pracy?

 

edit: a jednak się kręci! tzn. zwiększa się liczba rekordów w tabeli x_utf_ibf_profile_portal ale  tego nie pokazuje.

Edytowane przez Pianocraft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raport z pola walki (może powinienem założyć bloga?  ;P)
Po kolei:
KonwerterUTF8 przegryzł się po ponad 48 godzinach przez bazę (wg niego było to  trochę ponad 21h, niech mu będzie - może jego real time i taki był).
Analiza tabel before/after daje zastanawiające wyniki. Otóż skrypt zmienił metodę porównania napisów z latin2_general_ci na utf8mb4_unicode_ci i plik db.opt w katalogu tej bazy (podejrzałem przez SSH) też z latin2_general_ci na utf8mb4_unicode_ci.
(before:
default-character-set=latin2
default-collation=latin2_general_ci)
(after:
default-character-set=utf8mb4
default-collation=utf8mb4_unicode_ci)

I NIC WIĘCEJ. Zrobiłem test, zamieniając phpMyAdminem collation z latin2_general_ci na utf8mb4_unicode_ci w 5 minut z dokładnie takim samym efektem jak konwerter w 2 dni.

Po podłączeniu tak skonwertowanej bazy do "starego" skryptu (3.4.5), Document character set w ACP: ISO-8859-2 jest tak samo jak przed konwersją, czyli dobrze.
No trochę mnie to zdziwiło, ale idę dalej, zmieniam Document character set w ACP na UTF-8 w i polskie znaki mam wyświetlane w najgorszy sposób, czyli za każdy polski znak wyświetlany jest "?". W tym ustawieniu wpisuję "Zażółć gęślą moją jaźń" oczywiście wyświetla się ok. Po ponownym ustawieniu ISO-8859-2, wszystko, za wyjątkiem "Zażółć gęślą moją jaźń" wygląda dobrze. A ta fraza wygląda jak poniżej.

Cytat

ZaşóĹÄ gÄĹlÄ mojÄ jaĹşĹ


Kolejny raz przestawiam charset w ACP, tym razem na utf8mb4 (!) i wszystko jest dobrze za wyjątkiem "jaźni", która, wpisana przy ustawieniu w ACP UTF-8, wygląda jak przy ISO-8859-2 czyli jak powyżej.

 

Problem jest, bo forum ma z 15 lat, z 1,5M postów, jeszcze więcej PM, statusy i co tam jeszcze. Ciągle brakło czasu, woli i motywacji do zmiany kodowania z ISO-8859-2 na UTF-8. A teraz jest problem. Gdzieś tu wcześniej chyba pisałem, w wersji 2.x.x. IPB polskie znaki zapisywały się w bazie jak... polskie znaki, czyli widać je jako... polskie znaki:

Cytat

Głupich nie sieją, sami się rodzą

Od wersji 3.x.x. czyli od ponad 10 lat, zapisują w encjach (?), czyli wygląda to tak:

 

G&#322;upich nie siej&#261;</em>, <em>sami si&#281; rodz&#261;

-tylko dlaczego encje źle się wyświetlają  przy ustawieniu charsetów na UTF-8?

W tej chwili mam charsety w ACP ustawione na utf8mb4, w źródle strony widać to tak

<meta charset="utf8mb4" />

i jest dobrze, i zawartość lang strony wyświetlają się prawidłowo.
Czy może mi ktoś powiedzieć jak mam kodowaną bazę? i jak się będzie wyświetlać po upgrade w nowej wersji forum 4.6.10?

Zgłupiałem, nie wiem, nie znam się, help!

 

Idę puścić upgradera, miałem nadzieję, że odśmiecę FTP-a, nagrywając do katalogu produkcyjnego tylko nowe pliki (zn. z 4.6.10) i katalog /uploads, ale czegoś jeszcze potrzebuje do życia, bo dostaję blank screena. Może powalczę z tym po udanym upgrade...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
58 minut temu, Pianocraft napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć jak mam kodowaną bazę? i jak się będzie wyświetlać po upgrade w nowej wersji forum 4.6.10?

Pokaż zawartość np. forums_posts czy tam ibf_posts. Jakiś ostatni.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczołgałem się przez upgrade, skrypt na początku stwierdził, że 205 tablic, 86 jest źle kodowanych i nie mając sposobu na obejście, przeczekałem godzinę (szybki serwer :P ) i wreszcie uruchomił się upgrader. Przeceniłem szybkość serwera i na kolejne pytanie Automatycznie czy Ręcznie /zmiany w MySQL/ odpowiedziałem źle, czyli Automatycznie i dostałem 503 ? Potem jeszcze z 50 ręcznych zapytań via phpMyAdmin i po 3 godzinach dostałem to com chciał. Z polskimi znakami, kodowanie (UTF-8!)Teraz skrypt mieli jakieś indexy, archiwa i jeszcze masę rzeczy, o które bym go nie posądzał.

Póki co z błędów mam:

  1. cytaty nie wyglądają jak cytaty,
  2. załączników brak, niektóre są wypisane numerem i nazwą pliku np: [attachment=34691:xxxxxxxxxxxxxxxxxx.png]

a po niektórych nie ma śladu, jakby ich nigdy nie było,

 

Da się to jakoś przebudować, samo się przeindeksuje, czy once again?

 

cdn...

 

 

Edytowane przez Pianocraft
dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
15 godzin temu, Pianocraft napisał:
  • cytaty nie wyglądają jak cytaty,
  • załączników brak, niektóre są wypisane numerem i nazwą pliku np: [attachment=34691:xxxxxxxxxxxxxxxxxx.png]

Przebuduje się później - na pewno jest na liście zadań w ACP.

Na szczęście ten długi proces jest wykonywany jednokrotnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę:

Dashboard_-_2022-02-25_14_17_53.thumb.png.52a72160048ebd27db5b5fb3059b169f.png

 

Cd... dziwnych recommendations:

 

obraz.png.3794233782613b368d2fedc49b926063.png

 

W bazie mam teraz mix, "stare", przekonwertowane tabele są MyISAM, UTF8MB4, a nowe w InnoDB, UTF8, generalnie działa, ale dlaczego skrypt tworzy tabele w InnoDB/UTF8 i każe je konwertować  do UTF8MB4? Nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Otóż ankiety: i w pytaniu i w opcjach odpowiedzi mam questionmarki zamiast polskich znaków ?

Da się to jakoś reimportować, przebudować od nowa czy na piechotę trzeba poprawiać?  ponad 500 ankiet ?

 

Btw, z tymi ankietami to zawsze był jakiś problem, a to e tajemniczy sposób znikały, a to nie zgadzały się głosy, a próba "poprawienia" wyników kończyła się zwykle  zniknięciem ankiety...

Edytowane przez Pianocraft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A jak w bazie wyglądają ankiety? Też pytajniki?

Z tego co pamiętam to były z tym problemy bo dane były jsonowane, a nie normalnie zapisywane.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.