Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in


SN2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

 Zleciłem aktualizację wersji php na serwerze i mam wrażenie, że pojawił się po tej aktualizacji we wsparciu komunikat: "Powtarzające się wpisy w dzienniku" Podejrzałem treść i otrzymałem:

 

Cytat

Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(885) : eval()'d code(1164): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core', 'front') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\class_forums_front_index->forumRow(Object(IPS\forums\Forum)) #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(885) : eval()'d code(1883): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('forumRow', Array) #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\class_forums_front_index->index() #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/index.php(216): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('index', Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_index->manage() #9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/index.php(52): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_index->execute() #11 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #12 {main}

 

Cytat

Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found (0) #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(173): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Standard.php(113): IPS\_Dispatcher->finish() #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Front.php(625): IPS\Dispatcher\_Standard->finish() #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(155): IPS\Dispatcher\_Front->finish() #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #8 {main}

 

Cytat

Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Item.php(8737): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_7a734b11232065691bc1176040cb26ad_topics.php(3664): IPS\Content\_Item->rating() #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_topics->topic(Object(IPS\forums\Topic), Array, NULL, Array, NULL, NULL, Array) #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(565): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('topic', Array) #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->manage() #8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Controller.php(50): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(39): IPS\Content\_Controller->execute() #10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->execute() #11 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #12 {main}

 

Cytat
  • Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_b9ece655dd44c92e77c425d3dea4cf8f_index.php(1165): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core', 'front') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_index->forumRow(Object(IPS\forums\Forum)) #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_b9ece655dd44c92e77c425d3dea4cf8f_index.php(1884): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('forumRow', Array) #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_index->index() #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/index.php(216): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('index', Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_index->manage() #9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/index.php(52): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_index->execute() #11 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #12 {main}
    29
  • Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Item.php(8737): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_7a734b11232065691bc1176040cb26ad_topics.php(3664): IPS\Content\_Item->rating() #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_topics->topic(Object(IPS\forums\Topic), Array, NULL, Array, NULL, '\n\n\n\t\n\t<ul class...', Array) #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(565): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('topic', Array) #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->manage() #8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Controller.php(50): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(39): IPS\Content\_Controller->execute() #10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->execute() #11 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #12 {main}
    21
  • Error: Class 'IPS\Theme\Cache\class_core_front_global' not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval() #1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache') #2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists() #3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_7a734b11232065691bc1176040cb26ad_topics.php(3607): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core') #4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_topics->topic(Object(IPS\forums\Topic), Array, NULL, Array, NULL, NULL, Array) #5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(565): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('topic', Array) #6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->manage() #7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Controller.php(50): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(39): IPS\Content\_Controller->execute() #9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->execute() #10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #11 {main}

 

Szukałem po panelu opcję przebudowa stylu lecz nie mogłem jej znaleźć. Od czego mogły pojawić się te błędy.

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba udało mi się rozwiązać, choć jeszcze za wcześnie na winszowanie sukcesu. Po aktualizacji wersji forum nie zaktualizowały się 2 bity stylu, gdzie były wrzucone do kodu, kody reklamy.

 

Porównałem wersję domyślną i obecną było dużo różnic oprócz linijki kodu reklamy, więc przywróciłem wersję domyślą następnie odnalazłem w bicie odpowiedni wiersz i dodałem ponownie kod reklamy.

 

Zobaczymy

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście, że sama aktualizacja wersj PHP oraz forum (bez skina) może powodować takie problemy.

Generalnie teraz przy wsparciu PHP 8 trzeba mieć na uwadze, żeby zaktualizować lepiej i dokładniej skiny oraz modyfikacje. Choćby z ww. powodu. ;)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modyfikacjami problemu nie miałem, gdyż jedna modyfikacja to php&txt widget a druga to CSE Google. O ile ta pierwsza nie jest już aktualizowana, to tą od Pana aktualizuje na bieżąco.

 

Miałem generalnie 3 fora do zaktualizowania, zastanowiło mnie czemu na jednym przy samej aktualizacji wersji php bez aktualizacji skryptu nie ma błędów - i tak zacząłem kombinowanie z wyłączeniem modyfikacji a następnie ponieważ miałem 3 bity zmodyfikowane przejrzałem różnice i zauważyłem że różnica to już nie tylko kod reklamy ale praktycznie duża część bitu.

 

Dzisiaj sprawdziłem nie ma w logach błędów więc chyba pomogło.

 

Zauważyłem, że na jednym z for mam komunikat: Nieużywanie  UTFMB4 - jest możliwość konwersji przez skrypt, ale mam delikatne obawy, że mogą być po tej operacji krzaczki. Aczkolwiek spróbuje przez dpanel zrobić kopie i zaktualizuje.

 

Druga to chyba klasyka bo przejrzałem internet i problem a właściwie rekomendacja dotyka wielu adminów tzn typ tabeli compact. Wylistowałem sobie wszystkie tabele z formatem compact by zmienić na dynamic ale widzę, że w nie mam opcji dynamic. Być może będę musiał zlecić aktualizację wersji bazy

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
5 godzin temu, SN2010 napisał:

Zauważyłem, że na jednym z for mam komunikat: Nieużywanie  UTFMB4 - jest możliwość konwersji przez skrypt, ale mam delikatne obawy, że mogą być po tej operacji krzaczki. Aczkolwiek spróbuje przez dpanel zrobić kopie i zaktualizuje.

Można zrobić. Oczywiście wcześniej obowiązkowo kopia bazy.

5 godzin temu, SN2010 napisał:

Druga to chyba klasyka bo przejrzałem internet i problem a właściwie rekomendacja dotyka wielu adminów tzn typ tabeli compact. Wylistowałem sobie wszystkie tabele z formatem compact by zmienić na dynamic ale widzę, że w nie mam opcji dynamic. Być może będę musiał zlecić aktualizację wersji bazy

Wersji serwera SQL, tak, wtedy się pojawi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety panel zalogował dzisiaj błędy

 

Cytat

Error: Class "IPS\Theme\Cache\class_core_front_global" not found in /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951) : eval()'d code:11
Stack trace:
#0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(951): eval()
#1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Cache/Template.php(108): IPS\_Theme::overloadHooks('class_core_fron...', 'IPS\\Theme\\Cache')
#2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/Theme.php(802): IPS\Theme\Cache\_Template->exists()
#3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Item.php(8737): IPS\_Theme->getTemplate('global', 'core')
#4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/uploads/template_2_7a734b11232065691bc1176040cb26ad_topics.php(3628): IPS\Content\_Item->rating()
#5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(61): IPS\Theme\Cache\class_forums_front_topics->topic(Object(IPS\forums\Topic), Array, NULL, Array, NULL, NULL, Array)
#6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(565): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('topic', Array)
#7 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->manage()
#8 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Controller.php(50): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#9 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(39): IPS\Content\_Controller->execute()
#10 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->execute()
#11 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run()
#12 {main}

 

Cytat

#0 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Theme/SandboxedTemplate.php(71): IPS\_Log::log(Object(Error), 'template_error')
#1 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(565): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('topic', Array)
#2 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Controller.php(118): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->manage()
#3 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Content/Controller.php(50): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#4 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/applications/forums/modules/front/forums/topic.php(39): IPS\Content\_Controller->execute()
#5 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/system/Dispatcher/Dispatcher.php(153): IPS\forums\modules\front\forums\_topic->execute()
#6 /home/klient.dhosting.pl/opel24/forum/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run()
#7 {main}

 

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy forum padło, bardzo długo się ładowało. W dniu wczorajszym udało się zainstalować nową wersję silnika bazodanowego, zmienić format wiersza na dynamic i oraz kodowanie na UTFMB4. Po tych operacjach forum działało normalnie, ale musiało coś wywołać lagowanie forum.

 

Od wczoraj trwa przebudowa indeksu odpowiedzi w związku ze zmianą kodowania, lecz jak wczoraj za dnia ten proces trwał to mimo wszystko forum działało prawidłow.

 

Wróciłem ponownie do wersji php 7.4 i od razu ciężary przy ładowaniu forum odeszły. Widocznie jest jakaś niekompatybilność z wersją php 8, mimo że 

 

- Styl oryginalny

- Modyfikacje wyłączone

 

No nic trzeba cierpliwie czekać, być może producent w późniejszych aktualizacjach dostrzeże problem

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
3 godziny temu, SN2010 napisał:

Czy jeśli typ bazy mam InnoDB to w confglobal powinienem ustawić:

 

$INFO['mysql_tbl_type']        =    'InnoDB';

 

czy zostać na MyISAM

Daj InnoDB:

				require( ROOT_PATH . '/conf_global.php' );
				if ( isset( $INFO['mysql_tbl_type'] ) )
				{
					if ( mb_strtolower( $INFO['mysql_tbl_type'] ) == 'myisam' )
					{
						$this->defaultEngine = 'MyISAM';
					}
					else
					{
						$this->defaultEngine = 'InnoDB';
					}
					
					return $this->defaultEngine;
				}

 

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.