Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Luźne pytanie o wybór domeny / Pomniejsze pytania o IPS4


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

"Na dniach" chcę postawić forum oparte o IPS o bardzo niszowej tematyce jaką są wirtualne kolejki. Jest jedno jedyne o tej tematyce w PL ale od jakiegoś czasu zamiera - raz że fejsy i inne badziewia przejęły rolę a dwa kilka osób zniechęciło całą resztę. Nie wnikajmy w personalne różne takie bo nie o to teraz chodzi. To istniejące to od chyba 22 lat było największe i jedyne które przetrwało - pod różnymi adresami - niejeden kryzys. Przez trzy lata, ale to było 15 lat temu istniało równolegle drugie o tej samej tematyce, z podobną bazą użytkowników i podobnymi ówczesnymi problemami egzystencjalnymi tak zwanej gimbazy :) To drugie to było moje forum które z niewielkiej strony rozrosło się do znaczącego gracza na skalę międzynarodową w tematyce. To moje forum było trzymane na domenie A, zarejestrowana w N. za 90 (dziewięćdziesiąt) groszy, co roku buliłem chyba 50 zeta, później wyniosłem jak mi zaczęły faktury rosnąć. Moje forum padło w 2008 roku ale domenę zachowałem cały czas dla siebie. Nic tam raczej nie było więc w końcu ruch na niej robił się mniejszy. W 2015 roku kupiłem domenę B pod stronę o tej samej wciąż tematyce ale z nastawieniem że będzie to niewielka skromna strona. I tak się mniej więcej stało - średnio mam 8 osób dziennie :D

Teraz stawiając nowe forum wciąż o tej samej tematyce bez nastawiania się na niespodziewany sukces jak w 2005 roku mam zagwozdkę na jakiej domenie to postawić. Na A gdzie można jeszcze w archiwach internetu znaleźć do niej odnośniki czy do nowszej B gdzie ruch był od początku mniejszy? Domena A data rejestracji 2005 rok, domena B data rejestracji 2015 rok. Na adresy w domenie B czasem dawałem tu i ówdzie linki i zdarzyło się że przez dwa dni miałem tłumy ludzi w postaci 50 odwiedzających dziennie :D W domenie A od 2008 roku w sumie nic nie dawałem, trzymałem ją z sentymentu i bardziej żeby mi jakiś łobuz jej nie przechwycił :) A jakie jest Wasze zdanie? Na której domenie lepiej postawić forum i z której zrobić przekierowanie na właściwy adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, Pawel_15 napisał(a):

Domena A data rejestracji 2005 rok

Dawaj na A i B przekieruj na A.

Rok założenia domeny chyba już nie ma znaczenia.

Pytanko:

Godzinę temu, Pawel_15 napisał(a):

"Na dniach" chcę postawić forum oparte o IPS o bardzo niszowej tematyce jaką są wirtualne kolejki.

O co tu chodzi? Masz na myśli "wirtualne" ciuchcie? :D

Wyjaśnij proszę, bo nie kumam.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DawPi napisał(a):

O co tu chodzi? Masz na myśli "wirtualne" ciuchcie? :D

Wyjaśnij proszę, bo nie kumam.

Wedle założeń kangurzej firmy to miała być prosta gra gdzie zamiast makiety kolejki na podłodze masz ją na komputerze. A że nasz naród jest kreatywny to z założeń prostej gry zrobiliśmy pełną symulację rodzimej kolei :)

Jeden z przykładów:

 

Oczywiście po kabinie możemy się rozglądać w czasie jazdy, po lokomotywie poruszać się (silnik). Sceneria to kładzenie torów, sadzenie drzewek każdego pojedynczo, trawy są akurat spline czyli rozszerzalne. Budynki mieszkalne, dworce (bazujące na fototexturach) i inne elementy wszystko trzeba samemu postawić w odpowiednim miejscu bazując na stanie faktycznym :) Mam 34 lata, na tę grę i przy okazji mapę poświęciłem 20 lat życia w taki czy inny sposób :)

 

Największe forum w PL i przy okazji jedyne ma 4376 użytkowników z czego kilkaset to są boty. Ostatni pad forum zaliczyło w 2008 chyba roku więc przez 15 lat na forum zarejestrowało się niecałe 4 tysiące ludzi z czego czynnych jest jakieś 40.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bardziej wiekowa to trainz.org.pl, ta nowsza to stacjabak.pl. Mam dylemat pod jaką domeną główną to uruchomić a z której zrobić przekierowanie. Mam też w zanadrzu taki pomysł żeby odpalić to pod trainz.org.pl a stacjabak.pl będzie miała ustawione przekierowanie pod konkretną kategorię na forum która będzie traktowała na temat stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak Ci szczerze powiem, że w sumie wybór domeny w tym przypadku jest mocno subiektywny i wg mnie obie są OK, ale sugeruję domenę stacjabak.pl, tamta 'org' niby powinna wskazywać na jakąś organizację, ale to zamierzchłe czasy.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kilka pytań odnośnie IPS a nie chcę zakładać 50 tematów i robić bałaganu na forum. Zgoda administracji na taki stan rzeczy jest za co dziękuję :)

 

1. Czy spolszczenie obejmuje też proces instalacji IPS czy tylko już zainstalowane forum?

 

2. Korzystałem z 30 dniowej wersji trial IPS ale jakoś mi to chyba umknęło - jest opcja przy rejestracji aby ustawić dowolne pytanie losowe na które trzeba odpowiedzieć zgodnie z podanymi odpowiedziami? Prowadzę (w zasadzie będę bo jeszcze nie kupiłem) forum o tematyce kolejowej i na przykład jednym z ustawionych pytań będzie "Kto był prezesem PKP S.A w latach 2004 - 2010?". I będzie trzeba podać imię i nazwisko tej osoby nieważne czy z małej litery czy z dużej. Ogólnie mi chodzi o rozwiązanie obecne w myBB gdzie wiem że się sprawdza.

 

3. Jak nie lubię fejsa (a nie lubię bardzo, korzystam bo muszę) to jednak chciałbym zrobić jakąś integrację forum z profilem na tym dziadostwie. Żeby przejąć czy zdobyć trochę ruchu z tego badziewia. I z YouTube jakby się też coś dało poza wpisaniem adresu do kanału w ustawieniach forum.

 

4. Czy jest opcja na wstawianie w postach/stronach/artykułach czegoś na wzór shortcode znane z WordPressa? Nie chodzi mi o całą gamę tylko w zasadzie o jeden - message/alert/notyfications czy jak to się różnie nazywa. Oczywiście bez prucia połowy kodu :)

 

5. Na start chcę kupić tylko core + forum. Resztę to jest galerię, strony i artykuły później jak uzbieram dolary :) Jak wygląda procedura instalacji/aktywacji tych modułów na działającym już forum? Całość oczywiście self-employed na własnym serwerze.

 

6. Ile taka instancja IPS na której raczej nie będzie wielkiego ruchu może pożerać zasobów serwera? Do niedawna siedziałem na DH ale tam nie dało się zarządzać WordPressem z zerowym niemalże ruchem. Obecnie trzymam majdan na zwykłym koncie w webh.pl. Będzie działać stabilnie?

 

7. Moduł zrzutki/dotacji poprzez PayPal. Może być jako płatny dodatek. Opcje subskrypcji poprzez dostęp do danych kategorii/stron na forum rozumiem że znajdę w module Ecommerce?

 

Na tę chwilę chyba wszystko. Jak komuś się nie chce pisać to śmiało może dać linki do tematów gdzie powyższe kwestia już były poruszane, chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

1. Czy spolszczenie obejmuje też proces instalacji IPS czy tylko już zainstalowane forum?

Tylko zainstalowane. Jak IPS umożliwi spolszczenie instalatora to oczywiście to zrobimy.

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

2. Korzystałem z 30 dniowej wersji trial IPS ale jakoś mi to chyba umknęło - jest opcja przy rejestracji aby ustawić dowolne pytanie losowe na które trzeba odpowiedzieć zgodnie z podanymi odpowiedziami? Prowadzę (w zasadzie będę bo jeszcze nie kupiłem) forum o tematyce kolejowej i na przykład jednym z ustawionych pytań będzie "Kto był prezesem PKP S.A w latach 2004 - 2010?". I będzie trzeba podać imię i nazwisko tej osoby nieważne czy z małej litery czy z dużej. Ogólnie mi chodzi o rozwiązanie obecne w myBB gdzie wiem że się sprawdza.

Tak, to wbudowana opcja.

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

3. Jak nie lubię fejsa (a nie lubię bardzo, korzystam bo muszę) to jednak chciałbym zrobić jakąś integrację forum z profilem na tym dziadostwie. Żeby przejąć czy zdobyć trochę ruchu z tego badziewia. I z YouTube jakby się też coś dało poza wpisaniem adresu do kanału w ustawieniach forum.

Jakaś tam integracja z FB jest. ;)

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

4. Czy jest opcja na wstawianie w postach/stronach/artykułach czegoś na wzór shortcode znane z WordPressa? Nie chodzi mi o całą gamę tylko w zasadzie o jeden - message/alert/notyfications czy jak to się różnie nazywa. Oczywiście bez prucia połowy kodu :)

A co to jest? Nie znam. Jak to ma działać?

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

5. Na start chcę kupić tylko core + forum. Resztę to jest galerię, strony i artykuły później jak uzbieram dolary :) Jak wygląda procedura instalacji/aktywacji tych modułów na działającym już forum? Całość oczywiście self-employed na własnym serwerze.

Kupujesz, wrzucasz na FTP i działasz z instalacją z poziomu ACP - jeden klik.

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

6. Ile taka instancja IPS na której raczej nie będzie wielkiego ruchu może pożerać zasobów serwera? Do niedawna siedziałem na DH ale tam nie dało się zarządzać WordPressem z zerowym niemalże ruchem. Obecnie trzymam majdan na zwykłym koncie w webh.pl. Będzie działać stabilnie?

Będzie. My działamy to i Twoje będzie. ;)

W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

7. Moduł zrzutki/dotacji poprzez PayPal. Może być jako płatny dodatek. Opcje subskrypcji poprzez dostęp do danych kategorii/stron na forum rozumiem że znajdę w module Ecommerce?

W Commerce masz opcję dotacji, ale z celami to polecam to: https://invisioncommunity.com/files/file/7615-donations/

Dostęp do kategorii bezpośrednio nie ma w Commerce, ale masz tam przenoszenie do grup, więc z górki - bo potem ustawiasz dla poszczególnych grup ustawienia dostępów do działów jak Ci pasuje.

  • Dziękuję 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

W dniu 16.05.2023 o 08:58, DawPi napisał(a):
W dniu 14.05.2023 o 20:05, Pawel_15 napisał(a):

4. Czy jest opcja na wstawianie w postach/stronach/artykułach czegoś na wzór shortcode znane z WordPressa? Nie chodzi mi o całą gamę tylko w zasadzie o jeden - message/alert/notyfications czy jak to się różnie nazywa. Oczywiście bez prucia połowy kodu :)

A co to jest? Nie znam. Jak to ma działać?

Dokładnie coś takiego =>https://elementor.com/help/alert-widget/

 

Kupiłem, zainstalowałem, skonfigurowałem, działa :)

Jeszcze chyba jedno pytanko - chciałbym na górze nad kategoriami wstawić box/widget/moduł z własną treścią. Zwykły tekst robiący za komunikat dotyczący czegoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
31 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

Jeszcze chyba jedno pytanko - chciałbym na górze nad kategoriami wstawić box/widget/moduł z własną treścią. Zwykły tekst robiący za komunikat dotyczący czegoś tam.

Dodaj to jako ogłoszenie - dostępne z widoku panelu moderatora.

32 minuty temu, Pawel_15 napisał(a):

Dokładnie coś takiego =>https://elementor.com/help/alert-widget/

Chodzi Ci o swój pokolorowany CSSem blok tekstu w widoku postów?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DawPi napisał(a):
33 minuty temu, Pawel_15 napisał(a):

Dokładnie coś takiego =>https://elementor.com/help/alert-widget/

Chodzi Ci o swój pokolorowany CSSem blok tekstu w widoku postów?

Dokładnie tak, ale bez zbędnej pisaniny, bardziej jako gotowiec. Jak nic takiego nie ma to trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DawPi zmienił(a) tytuł na Luźne pytanie o wybór domeny / Pomniejsze pytania o IPS4

Uff, ok :) Cena jak cena ale to odnowienie co chwila trochę zwala z nóg :)
Ostatnie pytanie - jak wygląda kwestia odnawiania licencji na IPS i dodatki? Chodzi mi o to czy muszę odnawiać co pół roku czy mogę odnawiać w dowolnym momencie jedynie z utratą aktualizacji?

I czy tak samo ma się kwestia z innymi dodatkami? Kupuję raz, nie odnawiam od razu tylko powiedzmy w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej. Jak to dokładnie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie
21 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

Ostatnie pytanie - jak wygląda kwestia odnawiania licencji na IPS i dodatki? Chodzi mi o to czy muszę odnawiać co pół roku czy mogę odnawiać w dowolnym momencie jedynie z utratą aktualizacji?

Kiedy chcesz.

21 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

I czy tak samo ma się kwestia z innymi dodatkami? Kupuję raz, nie odnawiam od razu tylko powiedzmy w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej. Jak to dokładnie wygląda?

Tak samo. Nikt Cię do niczego nie zmusza. :)

  • Dziękuję 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.