Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Migracja z vBulletin na invision 4.7


grek29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem w trakcie przenoszenie  vBulletin 4 na Invision 4.7. 

Baza danych jest ogromna bo około 8 milionów postów, 300 tys użytkowników.  Czas przenoszenia 2-3 tygodnie przez aplikację Converter. 

  1. Czy jest szybszy sposób?
  2. Jak najsprawniej zrobić do importowanie nowych danych ze starego forum?
  3. Czy konwersję mogę rozłożyć na kilka etapów

          najpierw) System, Blogs, Events, Pages,
         
pozniej) System and Forums

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - przy tej ilości po prostu musi się wszystko „przetrawić” a 8mln postów i pewno mnóstwo załączników też. 
 

Ad 2 - do importowanie? Masz na myśli że dwa fora będą działać i potem chcesz dorzucić to co się pojawiło od momentu konwersji? To tak się nie da. 
 

Ad 3 - można ale konwerter i tak to robi po kolei. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2  Wiadomo podczas konwersji stare forum będzie działać. Robię backup całego forum. Pożniej robię konwersję z backup'a bo z produkcji bardzo obciąża produkcyjną bazę danych. Konwersja trwa 2 tygodnie. Na starym forum pojawiają się nowe posty. Jak te posty doimportować? Chyba że jest inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, DawPi napisał(a):

To tak się nie da. 

:)

 

Źródłowe forum na czas migracji należy zamknąć albo liczyć się ze stratą zawartości która się pojawi w międzyczasie.

 

Tzn. tak (wiem już o jakie forum chodzi, chyba coś kiedyś przy nim robiłem, ale mogę się mylić) - konwersja to jest kwestia paru dni. Wtedy można forum włączyć na czas przebudowy zawartości. Można też wtedy poinformować użytkowników o przejściowych problemach.

Oczywiście należy, a nawet to konieczne przy tego typu wielkości forum, przetestować konwersję gdzieś na boku wcześniej by wyłapać ewentualnie fakapy i być na niej przygotowanym.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziękują za odpowiedź.
Czy  migrację mogę podzielić na kilka etapów konwersji.

Na początek konwertuję system, members, blogs   a drugim razem forum, posts, topics. 

Czyli lepiej po prostu od razu wszystko zaznaczyć w konwersji i czekać na konwersję całą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zaznacz wszystko i będzie działać po kolei. Oczywiście wszystko testowo by jak mówiłem wyłapać wszelakie błędy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc migrację danych z vbulletin na Invision (conversion), czy można puścić przez CLI.

 

image.png.9c182bd3e49c5def54336a346a3d0e2c.png

Przy okrojonej bazie, np 200 tematów przerzuca się nam w 1.8 min, 3 min. Bardzo długo to trwa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie widzę opcji.

Jak to pisał ktoś z IPSu zwykle - "tak to jest skonstruowane i przy dużej ilości danych musi to trwać". Oczywiście to luźna interpretacja moich obserwacji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonej migracji. W admin, nie można wejść z ADMIN->zawartość->forum, strona nie może się załadować

błedy to:

 

 

[13-Jun-2024 08:16:11] WARNING: [pool forum] child 60690 said into stderr: "Fatal error: Maximum execution time of 0+2 seconds exceeded (terminated) in /www/system/Lang/Lang.php on line 1836"

 

Edytowane przez grek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej bazie mamy 232 fora, ale w nowej tabelce `forums_forums` pojawiło się 6018. Dubli nie ma. Czyżby migracja przeniosła też inne dane do `forums_forums`, może jakieś grupy?

 

max_execution_time = 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Cytat

max_execution_time = 0

To byłoby OK, bez limitu.

5 godzin temu, grek29 napisał(a):

z tego co widzę to pojawiły się rekordy `orphaned`

A co to znaczy? Tzn. wiem, ale pokaż.

6 godzin temu, grek29 napisał(a):

W starej bazie mamy 232 fora, ale w nowej tabelce `forums_forums` pojawiło się 6018. Dubli nie ma. Czyżby migracja przeniosła też inne dane do `forums_forums`, może jakieś grupy?

Nie, na pewno nie. Kurcze, ciężko tak wnioskować, na pewno za dużo tam tego jest. Nie robiłeś czasem kilka razy konwersji na tym samym forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.