Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy ktoś przeniósł forum do chmury Invision?


aster

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was przeniósł forum do chmury Invision? Czy jesteście zadowoleni z tego rozwiązania?

 

Podstawowy pakiet za $49/mies. wydaje się być ok (no może trochę drogi choć jest to najtańszy poziom, jaki oferują), do tego 100GB powinno wystarczyć. Baza maksymalnie kilka GB może zajmie, pytanie czy każde zdjęcie umieszczone przez kogoś też jest na serwerze zapisywane czy można wyłączyć te funkcję by zmusić użytkowników by zamieszczali fotki tylko z linków?

 

P.S. A może ktoś przeszedł na chmurę... ale później wrócił na własny hosting z jakiegoś powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, aster napisał(a):

Czy ktoś z Was przeniósł forum do chmury Invision?

Ja nie i nie znam nikogo. Tzn. znam klientów swoich, ale nie wiem jak się na tę chmurę zapatrują.

 

Godzinę temu, aster napisał(a):

Podstawowy pakiet za $49/mies. wydaje się być ok (no może trochę drogi choć jest to najtańszy poziom, jaki oferują), do tego 100GB powinno wystarczyć. Baza maksymalnie kilka GB może zajmie

I tak i nie.

Godzinę temu, aster napisał(a):

pytanie czy każde zdjęcie umieszczone przez kogoś też jest na serwerze zapisywane czy można wyłączyć te funkcję by zmusić użytkowników by zamieszczali fotki tylko z linków?

W sensie, że upload plików poprzez załącznik? To nie potrzeba chmury by to wyłączyć - wystarczy w edycji uprawnień danego forum odznaczyć odpowiednie ptaszki.

 

A jeśli można - czemu tak pytasz? Rozważasz przejście do clouda IPSu? Dlaczego? Co Tobą kieruje?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/13/2024 at 7:30 PM, DawPi said:

A jeśli można - czemu tak pytasz? Rozważasz przejście do clouda IPSu? Dlaczego? Co Tobą kieruje?

 

Powoli chcę odejść od dedykowanego serwera i zastanawiam się czy lepiej przejść na VPS lub shared hosting, o ile forum nie przeciąży takie rozwiązanie. Jedyne inne co mi przychodzi na myśl to "outsourcing" tego problemu i wrzucenie forum do chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej IPS na własnej maszynie dedykowanej ale od 2 miesięcy przeszedłem na https://webh.pl i jestem zadowolony, na dedyku miałem 40TB miejsca ale stwierdziłem ze i tak nie wykorzystuje max niż 10GB wiec 100 GB na jakiś czas wystarczy, a co do chmury IPS ma swoje +- i to zależy od Ciebie czy potrzebujesz mieć całkowity dostęp do plików IPS czy wystarczy ci ukrócony i przestrzeń i to maszyny współdzielone wiec mogą mieć lekkie opóźnienia. Tak samo jak przeszłem z własnej maszyny na webh to tez zauważyłem lekkie opóźnienia w działaniu bo to maszyny współdzielone.

logo.png.519590789bae8db2833a4ecc09316aef.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Również polecam webh o czym już pisałem - 

 

 

Mają różne maszyny - shared, vps, dedyk. Najlepiej zapytać i poprosić o wycenę i poradę co przypasuje do forum. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.