Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Jak się ochronić przed podszywaniem się pod boty wyszukiwarek.


zelo

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie może jakiś sposób aby uniemożliwić użytkownikom przeglądanie forum przez podszycie się pod np. robota google?

Oczywiście nie chce wyłączać dostępu dla robotów, a odciąć tylko tych podszywających się cwaniaczków.

Zastanawiałem się czy dałoby się wpuszczać roboty tylko z danych IP. Tylko tu pojawia się pytanie czy google i inne wyszukiwarki udostępniają takie listy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uh, boty są rozpoznawane po nagłówku, a skoro można go w bardzo prosty sposób zmienić w przeglądarce to i łatwo jest się podszyć pod takie boty.

Wg mnie nawet gdyby paru udostępniało takie listy to nie ma to sensu - to tylko ograniczanie ich swobody.

Reasumując:

Musisz albo wpuszczać boty i podszywających się użytkowników do zamkniętych działów, bo pewnie o takie się martwisz, albo obu grupom to uniemożliwić

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w jakiś sposób dało by się odróżnić podszywacza od google?

Wbrew pozorom troche danych o użytkowniku można wyciągnąć. Rozdzielczość, lokalizacje, itp. Gdyby się dało określić jakiś profil robota, to wtedy nie powinno być problemu, żeby odrzucać podszywacza.

Edytowane przez zelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ok, być może się ta uzyskać takie informacje, ale tylko z nagłówka (chyba), a i ten można edytować.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da ale jestem przekonany, że 99% internautów, którzy już się bawią w podmiane nagłówka* sobie z tym nie poradzi. Po za tym musieli by się wstrzelić w profil robota. A te dane nie muszą być nigdzie widoczne.

W większości przypadków pewnie by to wyglądało tak, że przychodzi taki "google" i dostaje informacje, że nie ma dostępu. Pomyśli, że nie działa ten sposób i pójdzie dalej.

*Sądze, że większość używa pluginów do przegladarek. W operze to jest chyba w standardzie, w FF jest pewnie pare dodatków. Chrome nie wiem ale podejrzewam, że też się da wyklikać.

Z tego co już zauważyłem, to google analitycs nie identyfikuje systemu googlebota. Więc prawdopodobnie nie jest przekazywany przy przeglądaniu strony. Teraz kwestia czy te pluginy też usuwają te informacje.

Edytowane przez zelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jasne, że się da ale jestem przekonany, że 99% internautów, którzy już się bawią w podmiane nagłówka* sobie z tym nie poradzi. Po za tym musieli by się wstrzelić w profil robota. A te dane nie muszą być nigdzie widoczne.

To po co chcesz w ogóle cokolwiek robić w tym temacie? Nie jesteś konsekwentny.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo im mniej nieupoważnionych osób ma dostęp do informacji, do których nie powinni mieć dostępu tym lepiej.

Analogicznie do systemów antywłamaniowych. Jedne są bardziej skuteczne inne mniej, jednak przy odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach można sobie z nimi poradzić.

Wiem, że się ludzie podszywają pod google bo wyczytali na wykopie, ze się da i wiem też, że gdyby opis z wykopu nie działał, to by sobie dali siana i dalej nie próbowali kombinować. Myśle, żę rozwiązało by to problem na moim forum w 100%.

Oczywiście, jeśli ktoś ma jakiś lepszy pomysł na rozwiązanie problemu, to chętnie się z nim zapoznam.

Edytowane przez zelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No dobra, ale co byś od nas chciał w tej kwestii, bo nie rozumiem.

Napisałem Ci, że nie ma opcji blokowania podszywania się i, że użytkownicy i boty są rozpoznawani przy pomocy nagłówka.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukam rozwiązania problemu.

Znalazłem coś takiego LINK. Więc technicznie jest to wykonalne, jednak moje umiejętności są nie wystarczające do wprowadzenia takiej funkcjonalności do skryptu forum.

DawPi jeżeli nie byłby to dla Ciebie wielki problem to mógłbyś na to zerknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tam jak widać jest to sprawdzane ręcznie w konsoli, a nie przy pomocy skryptu PHP i dotyczy tylko ten opis google bota.

Jednak jak wiadomo istnieje funkcja PHP o nazwie gethostbyaddr(), którą by można użyć do takiej modyfikacji. Potem jakiś warunek z wyrażeń regularnych i mamy gotowe rozwiązanie.

Tylko jak widać fajnie i przyjemnie się o tym pisze, ale jeszcze trzeba zakodować. Jak będziesz zaczynać i mieć jakieś problemy to napisz w dziale o zaawansowanym tworzeniu kodu do IP.Board. Może wspólnie coś wymyślimy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.