Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja z innego skryptu do IP.Board 3.x


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra thx pomogło.

Jeszcze jeden problem> Przy konwertowaniu uzytkowników po pewnym czasie wyskakuje Error:

[long]Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.[/long]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam kilka problemów przy konwertowaniu bazy. Na początku wszystkie były ukryte, no ale trzeba było zmienić uprawnienia. Teraz mam 2 problemy. Mam tak: Kategoria->forum->podforum i konwerter robi tak, że ustawia Kategorię->forum ale podforum już wrzuci jako nowe forum w innej kategorii. Dokładnie wygląda to tak: http://i.minus.com/iM75hwaWnjU8Z.png . Np "skargi/bany" powinne być jako podforum w dziale wyżej. Myślę, że da się zrobić to tak, że po prostu na starym forum przerzucę podfora jako forum, przekonwertuję i ustawię sobie w IPB - ale trochę czasu by mi to zajęło.

A największy problem jest z polskimi znakami co widać na screenie powyżej. Na to już zupełnie nie mam pomysłu. Może wiecie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czasem tak się działy kaszanią - ale to nie problem, bo można je spokojnie edytować, jak to już słusznie zauważyłeś.

Odnośnie znaków - zmieniając charset w przeglądarce (chwilowo) znaki się poprawnie wyświetlają?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sprawdź kodowania baz i tabel - dawcy oraz biorcy. Najlepiej by było, jakby były identyczne.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bazie z phpBB jest utf8_polish_ci są też inne, ale to są chyba od dodatków a w bazie IPB jest latin1_swedish_ci. I teraz pytanie jak to zmienić automatycznie. Ale próbowałem w sumie już w tabeli posts i wierszu(?) post zmieniać na utf8_polish_ci ale posty i tak zostały takie jak były, może dlatego, że nie zmieniłem tego w całej tabeli posts?

Edytowane przez dfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiem o czym piszesz, bo robisz to bardzo chaotycznie.

Jak wyglądają polskie znaki w już skonwertowanej bazie danych IP.Board? Tabela posts.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skonwertowanej bazie są już krzaczki. A wyjaśnię posta powyżej, bo fakt chaotycznie napisałem.

W bazie phpBB (którą chcę skonwertować do IPB) mam metodę porównywania napisów "utf8_polish_ci", w bazie IPB jest "latin1_swedish_ci".

Jednak już próbowałem w tabeli "posts" polu "post" zmieniać z "latin1_swedish_ci" na "utf8_polish_ci". Jednak baza dalej jest wykrzaczona. Ale może to dlatego, że zmieniłem tylko pole, a nie tabelę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zmieniłeś kodowanie pola, a nie zawartości - to jest zasadnicza różnica.

Pokaż te 'krzaczki' z bazy IP.Board.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A jakbyś spróbował tego najpierw:

Zmiana kodowania znaków to nie taka prosta sprawa - klik i już.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam jest napisane nowe IPB powinno być instalowane na bazie z kodowaniem utf8, to może jakbym zamienił od razu przy tworzeniu bazy z "latin1_swedish_ci" na "utf8_polish_ci" to później przy konwersji nie byłoby problemów?

Bo forum jest puste i bym po prostu mógł sobie przeinstalować jeszcze raz bo nie muszę żadnych danych zachować.

Edytowane przez dfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT. Powiedzialbym, że jest postęp po tym co podałeś, bo teraz zamiast całkowicie innych znaczków, mam w miejscach tych krzaków "?"

PS. Jak można to proszę dokleić do poprzedniego posta

Edytowane przez dfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.