Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja z innego skryptu do IP.Board 3.x


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Manager

Error: 1146 - Table 'ipb.conv_apps' doesn't exist

Nie zainstalowałeś aplikacji do konwersji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest zainstalowana. Czytam dokładnie (przynjamniej sie staram czytac dokladnie) i wgralem zainstalowalem i robilem o co trza i du*a :/

ja juz nie mam glowy do tego :('

EDIT ruszylo, ale wyskoczyly mi jakies errory zwaiaze z prefixami chyba czy cus i teraz wyskakuje mi okienko z napisem:

Error

An application already exists with that id

Edytowane przez smolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli nie czujesz się na siłach, a widzę, że kompletnie nie kumasz czaczy to nie lepiej zlecić to komuś?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nic nie rozumiem z tego potoku bezsensu.. :Raziel_01:

Z chęcią bym Ci pomógł, ale coś czuję, że byłoby to bardzo trudne - od podstaw nikt Cię uczyć nie będzie. Musisz poczytać, pomyśleć i zebrać się w sobie - nawet nie wiesz, jakie to fajne efekt czasem przynosi. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff :) Udało mi się ! Tylko jeden mały problem jest :/ nie ma moich temtow, postow i for. Wszystko zrobilem tak jak nalezy i w miejscu gdzie sie dodaje nnowe fora widac te przekonwertowane, ale na stronie glownej ich nie ma :(

Ustaw uprawnienia dostępu do działów - pojawią się automagicznie :)

Edytowane przez insp
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Poczytaj - nie jesteś pierwszy z tym problemem. Jeśli nie czujesz jakiegokolwiek obowiązku, by napisać nam więcej o problemie to na taką odpowiedź możesz tylko liczyć. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam sporą baze i za każdy razem po około godzinie wywala mnie z konwertera . Co mam zrobić by udało sie prze-konwertować posty? Zgrywać bazy na swój dysk również nie chcę. Jest możliwość że gaśnie mi sesja i mnie wywala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące tych ścieżek, jak np. tu http://ipslink.pl/fi...nwersja3/15.png czy tu http://ipslink.pl/fi...nwersja3/18.png

Początkowo jest to opisane tak:

W tym miejscu należy wpisać path do folderu w którym składowane są emotikony używane w konwertowanym forum

a następnie do drugiego screena tak:

Path to avatars uploads folder (no trailing slash, default /pathtophpbb/images/avatars/upload): - tutaj należy wpisać path do folderu z awatarami użytkowników. Zwykle skrypt podpowiada ścieżkę.

i można się pogubić, bo piszesz, że podajemy ścieżkę do emotikonów forum, do którego konwertujemy bazę (ścieżka emotikonów na ipb: public/style_emoticons/default), a następnie, że skrypt przeważnie podpowiada nam ścieżkę, ale jaką? tą prawidłową? jeśli tak, to nijak się ma ścieżka, którą skrypt mi podpowiada, do tej poprawnej ścieżki na ipb i tego właśnie nie rozumiem, może chodzi o ścieżkę z innego serwera, z którego konwertuje bazę? a może muszę utworzyć nowy folder do folderu z silnikiem ipb np. emotikony i jako tą ścieżkę do emotikonów podać właśnie ją? prosiłbym o szersze opisanie tego czynnika, byłbym wdzięczny i z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc.

Edytowane przez tomstrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Owa podpowiedź jest wpisana na sztywno przez producenta we frazach językowych tej aplikacji (konwertera). Oczywiście producent nie może śledzić wszystkich skryptów i aktualizować owe ścieżki jeśli się zmieniają.

Poniżej na żółtym tle masz podaną ścieżkę do forum IP.Board, więc możesz użyć jej, jako punkt wyjścia.

Wszystko tak naprawdę zależy jak masz ułożone IP.Board oraz skrypt z którego konwertujesz na FTP :a: napisz coś więcej to będziemy działać dalej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę z konwertowaniem zacząłem wczoraj. Początkowo, gdy pierwszy raz to robiłem i zauważyłem, że skrypt domaga się ścieżki, utworzyłem w głównym katalogu forum ipb katalog o jakiejś tam nazwie, następnie w ścieżce podałem taką samą nazwę katalogu, którą dopiero co utworzyłem i po kontynuowaniu z tego co pamiętam nie było żadnych błędów, lecz zdziwiłem się, jak zauważyłem, że katalog jest pusty.

Dziś próbowałem zrobić wszystko od nowa. Zacząłem od emotikonów, ale dostosowałem się do Twojej drugiej adnotacji dotyczącej ścieżek, dlatego też jako ścieżkę podałem tą, którą zaproponował mi skrypt (path_to_mybb/images/smilies), lecz po kontynuacji wyskoczył mi błąd:

System Error

Your remote emoticons path is not readable.

Gdy ponownie chciałem skonwertować "moduł" (którym były emotikony) jako ścieżkę starałem się już podać taką, która będzie spełniać to, co jest w głównym katalogu silnika, próbowałem tak jak wcześniej utworzyć własny katalog, a następnie jako ścieżkę podać jego nazwę i próbowałem też podać tą właściwą ścieżkę emotikonów na ipb (public/style_emoticons/default), lecz już za każdym razem wyskakuje mi ten sam błąd, próbowałem usunąć zapisany moduł do skonwertowania, by móc zrobić to na nowo, bez skutku, nawet jak na nowo załaduję tabele do ponownego skonwertowania, wyświetla mi, że dana rzecz (w tym przypadku emotikony), były już konwertowane, a jako Status jest wyświetlana ta informacja

Converted with errors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli konwersja z błędami, to zapewne była podana treść tych błędów - zapamiętałeś/skopiowałeś?

Masz fizycznie przeniesiony emotikony do IP.Board?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Eh, tyle pisania o prostym pathu - masz podać ścieżkę do miejsca gdzie masz zapisane emotikony z forum, które próbujesz konwertować. Ścieżka ma odpowiadać temu, co jest na serwerze, a nie w podpowiedzi (która kieruje do głównego folderu forum IP.Board, a nie konwertowanego).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Obawiam się, że musisz im grupy zmienić ręcznie. Kiedyś z tym walczyłem, ale to jak kopanie się z koniem..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.