Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Krzaki na forum


unbreak

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo po przenosinach serwera, zrobiłem wszystko wg instrukcji:

Miałem pewne problemy przy tym, ale w końcu się udało i forum działa (jako tako, ale jednak ;p ) na nowym serwerze :preved:

Mam aktualnie problem z polfontami na forum, praktycznie wszędzie gdzie tylko mogę mieć, mam krzaki...

Jak rozwiązać sprawę? Czy pierwsze co powinienem zrobić to w jakiś sposób przeinstalować laguage pack?

DawPi coś mi tam pogmerał żeby działało, ale napisał: "[...]ale nie powininen o ile nie bedziesz grzebać z kodowaniem w bazie " więc się teraz boję czegokolwiek ruszać ;p

Krzaki mam i w treściach postów, w regulaminie, w nazwach kategorii, w nazwach i opisach for... Jest parę miejsc gdzie ich nie ma:

[+] Co lepsze, na IE nawet w tych miejscach co na FF (załączniki) są ładnie polskie znaki, są krzaki.

[++] Daty zrobiły się anglojęzyczne (november etc) a były przed przenosinami PL.

post-1190-1259673248,1159_thumb.jpg

post-1190-1259673252,2063_thumb.jpg

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jakie te krzaki? Bo mogą to być 'krzaki' z utf8 i są jak najbardziej wskazane. I potem przy imporcie wybierz identyczne kodowanie. Najlepiej otwórz ten plik w jakimś edytorze i sprawdź, jakie ma kodowanie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Kodowanie wydaje się OK. To utf-8.

Błąd zaraz poprawię.

Albo i nie. Już zmieniłeś dane. Poślij ticket.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem.

[+] Dokładnie takie same krzaki są na forum (jak są, a nie ten błąd).

Nie wydalam... Wystarczy że człowiek tworząc forum nie zwróci uwagi na kodowanie bazy i później ma same problemy :preved:

Do tego choroba gryzie coraz bardziej i pewnie jeszcze dzisiaj w łożu wyląduje :)

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sam już nie wiem, co mam napisać Masz problem z kodowaniem który trzeba poprawić. Sporo już napisaliśmy o tym. Pasowałoby przejrzeć te tematy i zastosować wskazówki z nich - może któraś akurat podejdzie do Twojego problemu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy problem się tu pojawia ten błąd, który nawiedza mnie jak tylko spróbuję coś z bazą zrobić.

Dlatego nie wiem co robić, bo gdyby nie ten powracający błąd, to bym trochę poeksperymentował z kodowaniem.

Jaka kolejność będzie najlepsza?

Zaryzykować i wgrać bazę z kodowaniem utf8 i wtedy naprawa błędu? Co jeśli problem będzie wtedy jeszcze gorszy? Forum będzie nie do rozszyfrowania.

Wtedy pasowałoby raz jeszcze wgrać bazę z tym że jak było przed chwilą latin2, ale znów trzeba by było naprawiać ten Fatal Error.

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, nie dogadamy się, a w razie problemu naprawisz znów ten błąd? Albo napiszesz mi jak to robić żeby Ci nie zawracać głowy?

No bądź człowiek, potrzebuję konkretów ;\

[+] Ewidentnie problem leży po stronie bazy, bo wszystko co jest spolszczane po przez language pack działa wyśmienicie... Reszta się sypie...

DziaĚ poÄšÂwiĂÂcone pamiĂÂciom masowym, czyli noÄšÂnikom magnetycznym
Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Napisałem konkretnie - poprawię ten błąd, jak się znów pojawi.

Te znaczki to typowe dla utf8 zapisywanego przez IP.Board. Spróbuj jeszcze tego: Ustawienie set_names dla forum.

Jak nie pomoże to moje pomysły się kończą. Bo stale zakładamy, że prawidłowo przenieśliście bazę. Jak się nie powiedzie, to dla mnie ta operacja nie została wykonana prawidłowo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada dla ludzi na przyszłość... Nigdy nie wspóldzielcie się obowiązkami z drugim adminem...

Albo tylko jeden admin, albo tylko jeden odwala robotę.... Nie idzie mi się teraz dogadać z tym drugim jak on to exportował tą bazę... -.-

Jak pytam go o to, to nie pamięta -.-

Jest jakiś sposób na konwersję bazy na określone kodowanie? Żeby mieć ten problem już na przyszłość z głowy!? :preved:

[+] pomoc z Twojego linka nic nie dała... tzn żadnych zmian, jedynie przy ustawieniu latin wywala ten błąd... a tak to jest bez zmian.

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.