Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Naprawa polskich znaków na forach z kodowaniem bazy innym niż utf-8


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

FATAL ERROR

Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists.

This issue is generally caused by changing your character set in the ACP to one that does not support data stored in the rest of your settings, or by restoring a database backup/completing a server transfer and importing your database tables using the wrong character set or collation. You should contact IPS Technical Support for further assistance.

PS. Dodam, że po identycznej operacji w wersji 3.20 było okej, po upgrade do 3.21 jest już nie tak.

Edytowane przez Ardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Mnie tam to zawsze działa.

You should contact IPS Technical Support for further assistance.

No to działaj, bo zdalnie to na nic nie wpadnę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

zrobiłem dokładnie tak jak mi podpowiedziano i niestety również mam taki kłopot:

Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists.

This issue is generally caused by changing your character set in the ACP to one that does not support data stored in the rest of your settings, or by restoring a database backup/completing a server transfer and importing your database tables using the wrong character set or collation. You should contact IPS Technical Support for further assistance.

DawPi zapewniał mnie że to co napisał tutaj w pierwszym poście musi działać, niestety nie działa. Co można jeszcze wykonać by po upgrade do wersji 3.2.3 wróciły polskie znaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z przykrością stwierdzam, że nie korzystałem z tego automatu, więc nawet nie wiem, jak on działa. Skoro coś od IPSu zepsuło sprawę to należy się zgłosić do nich.

Ale bym się śmiał, jakby Ci uwalili tak kodowanie, że nie dałoby się tego odzyskać (pytajniki w miejsce polskich znaków).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że prawidłowa droga jest taka: wrzucam wersję 323 na serwer przez ftp, wykonuję zmiany w plikach tak jak napisałeś w pierwszym temacie i dopiero teraz dokonuję upgrade poprzez wpisanie odpowiedniego adresu w przeglądarce. Tak zadziała i nie powinno być krzaków. Zrobiłem beckup bazy i plików więc nic nie jest uwalone znowu :)

Jestem na wersji 322.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Manager

Hym? Podaj adres forum, daj screen z bazy danych gdzie są polskie znaki.. Napisz w ogóle co robiłeś.. Napisałeś tyle, co nic, a w profilu bardzo mądre 'nie podam :D' przy adresie forum. Nie oczekuj pomocy jeśli nie potrafisz o nią 'poprosić'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.