Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak zmienić kolejność przycisków na Menu Głównym?


otolato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zmienić kolejność przycisków w menu głównym, tzn. przestawić "POMOC" na koniec menu, przed "WYSZUKAJ".

W zarządzaniu modułami mogę zmieniać tylko kolejność modułów a pierwsze trzy pozycje tzn. 1. Forum, 2. Użytkownicy, 3. Pomoc, pozostają na swoim miejscu. Właśnie Pomoc chcę przesunąć na koniec Menu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum,

pierwsza kwestia to taka, że nie ma możliwości pełnej dowolności rotacji tych linków.

Link do pomocy zapewne został dodany 'ręcznie', zatem można to edytować w:

Główne szablony -> globalTemplate

Oczywiście mowa o edycji skina.

Szukasz kodu na wzór:

<a href="{parse url="app=core&module=help" base="public"}" title='{$this->lang->words['view_help']}' rel="help" accesskey='6'>{$this->lang->words['sj_help']}</a>

Niestety nie ma gotowego przepisu, jednak z podstawową wiedzą nt. HTML na pewno sobie poradzisz, jak nie to daj znać. Spróbujemy razem!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam podobne pytanie:

Chciałbym aby link do strony głównej (konkretnie UPortal) był na pierwszym miejscu.

Może nie da się przestawiać dowolnie wszystkich linków, ale jest jakiś inny sposób?

Myślałem żeby wyłączyć stary przycisk UPortal i dodać nowy link z lewej strony.- tylko jak zrobić aby był podświetlony kiedy jest się na stronie portalu?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Może coś na wzór:

<if test="$this->request['app']=='uportal'">class='active'</if>

( nazwa klasy zupełnie zmyślona, nie sugeruj się nią ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość SkillFactoryEU

Witam,

Przepraszam, że odkopuję temat ale nie został zamknięty a wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie (dla potomnych) ;)

Aby zmienić kolejność wyświetlanych linków w menu należy wejść w Główne szablony -> globalTemplate, następnie szukamy

   <foreach loop="applications:$header_items['applications'] as $data">
	<if test="showingapp:|:$data['app_show']">
	 {parse variable="appActive" default="" oncondition="$data['app_active']" value="active"}
	 <li id='nav_app_{$data['app_dir']}' class="left {parse variable="appActive"}"><a href='{parse url="{$data['app_link']}" seotitle="false" base="public"}' title='{parse expression="sprintf( $this->lang->words['go_to_prefix'], IPSLib::getAppTitle($data['app_dir']) )"}'>{IPSLib::getAppTitle($data['app_dir'])}</a></li>
	</if>
   </foreach>

wycinamy oraz wklejamy przed lub po:

  {parse variable="forumActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'forums'" value="active"}
  {parse variable="membersActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'members'" value="active"}
  {parse variable="helpActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'core' AND $this->request['module'] == 'help'" value="active"}

Co to robi?

Powoduje to, że aplikacje doinstalowane wyświetlane są w pierwszej kolejności, potem moduły główne takie jak forum.

Może się komuś przyda, pozdrawiam.

Edytowane przez SkillFactoryEU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.