Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Problem z instalacją/działaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z instalacją tego dodatku. Jest on bardzo ardzo zbliżony do problemu opisanego w wątku, tj problem w czasie instalacji ("błąd połączenia z serverem na ostatniej stronie, zaraz po komunikacie o dodaniu stringów językowych), podwójne wyświetlanie w aplikacjach (wyświetlanie w zainstalowanych i do zainstalowania), po kliknięciu "instaluj" w kopi wyświetlanie okienka aktualizacji IPB (i błąd, że wszystkie komponenty są już najnowszej wersji). Po wejściu do Aplikacjie -> IP.Shoutbox napisane jest, że jest on offline, mimo, że na głównej stronie aplikacji podane jest on włączony.

Co zrobiłem:

  • próbowałem kilkukrotnej reinstalacji modułu (od zera, z pobieraniem paczki instalacyjnej od IPS)
  • w logach w /cache nie ma błędów sql z instalacji
  • udało mi się zrobić, że jest tylko jedna kopia IP.S (wyłączyłem zainstalowanąwersje komponentu i po ponownym włączeniu nie był już w niezainstalowanych)
  • mam opcje IP.S zarówno w Tools & Settings -> System Settings jak i prawach użytkowników (ale nawet tam ustawienie wszystkiego na "yes" nie włącza IP.SB
  • dodałem ręcznie "hooki" + przebudowałem wszystkie szablony, dalej nic
  • w górnym menu oprócz "Forum" I "Użytkownicy" Pojawiłą się pozycja "Shotbox", ale po przejściu do niej pojawia się komunikat:
    Znalezione błędy
    Przepraszamy, wystąpił błąd. Jeśli nie jesteś pewny jak używać tej opcji lub nie wiesz dlaczego wystąpił ten błąd, zajrzyj do tematów pomocy by uzyskać więcej informacji.
    [#SB-OFF] The shoutbox is currently offline, please check back later

Teoretycznie więc wystarczyłoby "włączyć" Shoutboksa, ale nie dokopałem się nigdzie do ustawień takowego.

Ktoś ma jakiekolwiek pomysł jak to naprawić/co jeszcze można zrobić, bo mnie takowe się już skończyły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

dziękuję za obszerne wyjaśnienie problemu. Generalnie masz już zainstalowaną tę aplikację i nie możesz jej włączyć? Zatem przejdź do:

ACP > System > Ustawienia systemowe > IP.Shoutbox > Online/Offline

I ją włącz.

Nie napisałeś tylko, jaką dokładnie masz wersję tejże aplikacji, ale myślę że najnowszą. Dziwią mnie te problemy, ale myślę, że damy radę sobie z nimi poradzić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się z góry opisać wszystko co się dało bo to zawsze ułatwia sprawę i unika się kilkunastu wiadomości żeby ustalić na czym tak właściwie się stoi :P

Co do włączania aplikacji. W podanej ścieżce mam coś takiego:

post-669-1260371260,6507_thumb.png

Mam wrażenie, jakby tam brakowało jednak czegoś (w tych dwóch grupach nie ma nic dot. włączania apliakcji online)

(tak, wersja najnowsza shoutbox_1_1_2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Brakuje i to sporo.

Zróbmy tak: odinstaluj tę aplikację, potem zainstaluj ponownie - jeśli pojawią się błędy, to je opisz ponownie.

P.s. zmień wersję forum w profilu, bo to też może mieć znaczenie, jak nie masz 3.0.4/3.0.5.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy po kolei :)

- Odinstalowanie aplikacji (usuwane są też hooki)

post-669-1260382141,2316_thumb.png

post-669-1260382153,8907_thumb.png

Wybieram w "Podwojone tabele" opcje "Pomin - nie tworz tabel", ot - drugiej opcji nei probowalem bo przywoluje na mysl mozliwosc wykopyrtniecia calego forum (a tu moze lezec problem :P )

Potem leci sobie instalator:

post-669-1260382160,2956_thumb.pngpost-669-1260382164,6533_thumb.pngpost-669-1260382169,2508_thumb.pngpost-669-1260382178,0025_thumb.pngpost-669-1260382182,5981_thumb.png

Po ekranie z jezykami nastepuje przekierowanie na adres:

http://foobar2000.pl/admin/index.php?adsess=(...)&app=core&module=applications&section=setup&do=tasks&app_directory=shoutbox&type=install&version=10000

Co powoduje błąd (podobnei jak z instalacja paczek jezykowych w jednym pliku, nie wiedziec czemu...)

post-669-1260382192,9916_thumb.png

Po instalacji mamy:

post-669-1260382207,9078_thumb.png

wylaczajac zainstalowany modul i wlaczajac go ponownie:

post-669-1260382215,6709_thumb.png post-669-1260382222,7618_thumb.png

znika wersja niezainstalowana. Klikajac wczesniej na wersje zainstalowana wchodzimy do modulu aktualizacji IPB z wylistowanym tez IP.Shoutbox, ale w najnowszej wersji , i finalnie bledem, ze nie mozna niczego zaktualizowac.

W trakcie próby nie pojawil sie w katalogu /cache zaden plik bledu.

PS. Przepraszam za zamieszanie z numerem wersji forum, zamieniłem zmienić po (niedawnej) aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Fireśmox jest o tyle lepszą przeglądarką, że w ostatnim, problematycznym kroku zamiast wyświetlenia komunikatu błędu po prostu wyświetla białą stronę :P

Reszta jest taka sama - połowiczne zainstalowanie, odkliknięcie i zaznaczenie usuwa IP.SB z niezainstalowanych modułów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Biała strona wskazuje na błędy PHP. Włącz wyświetlanie wszystkich błędów PHP i wtedy na Fx wygeneruj ten błąd i podaj jego treść.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie było w poprzedniej.

Edytuj pliki initdata.php i zmień kod:

if( version_compare( PHP_VERSION, '5.2.0', '>=' ) )
{
error_reporting( E_STRICT | E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE | E_RECOVERABLE_ERROR | E_COMPILE_ERROR | E_USER_ERROR | E_USER_WARNING );
}
else
{
error_reporting( E_STRICT | E_ERROR | E_WARNING | E_PARSE | E_COMPILE_ERROR | E_USER_ERROR | E_USER_WARNING );
}

Na:

error_reporting( E_ALL );

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobra. Jak dla mnie to niewyjaśniona zagadka. Jak chcesz to prześlij dostęp do ACP/FTP i spróbuję Ci to zainstalować.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.